/Nexe nastavlja utrku sa Slatinom u 2.HRL ŽUPANJA STIGLA DO PRVE POBJEDE
rk županja fb

Nexe nastavlja utrku sa Slatinom u 2.HRL ŽUPANJA STIGLA DO PRVE POBJEDE

Odigrano je peto kolo 2.HRL istok u kojemu su pobjede ubilježili vodeći sastavi Nexe i Slatina, a Nova Gradiška i dalje drži korak iza vodećih s bodom manje. Prvu je pobjedu upisala ekipa Županje svladavši Feniks, a do pobjede su stigli i rukometaši Đakova u Valpovu.

Izvanredna utakmica je odigrana također u subotu u Našicama gdje je Nexe 2 u 5. kolu 2. HRL ISTOK ugostio ekipu iz Osijeka. Utakmica je počela u 17:00 sati sa odličnim otvaranjem mladih Gromova. Već nakon nekoliko minuta domaćini vode s 5 golova razlike te se činilo da Osječani nemaju nikakve šanse. No, tada slijedi nekoliko grešaka koje rezultiraju gubicima lopti te isključenjima i Osijek 2 pomalo stiže Našičane, a prvo poluvrijeme završava u korist gostiju 16:17 i nastavak nije izgledao dobro za domaću ekipu. Tako počinje i drugo poluvrijeme, nastavlja se niz grešaka, ali s povremenim bljeskovima Greganića i Vulića Nexe kako-tako drži priključak. A tada kreće fantastična igra u obrani i nevjerojatni potezi na golu Edija Vešligaja koji zajedno s napadom čine preokret i utakmicu završava rezultatom 31:27 u korist mladih Gromova. Ovom pobjedom Nexe2 i dalje ima isti broj bodova kao i prvoplasirana Slatina, ali zbog bolje gol razlike RK Slatina drži prvo mjesto u 2. HRL ISTOK. Iduće subote Nexe2 ide na teško gostovanje kod RK Đakovo. (Izvor RK Nexe)

VALPOVKA – ĐAKOVO  22:29 (14:12)

Valpovo – Sportska dvorana Valpovo. Gledatelja: 100. Suci: Stipe Kereta (Zagreb) i Silvano Nogić (Petrinja).

VALPOVKA: Ninaj 3, Pavlović 5, Goluža 1, Đurin, Strmečki 3, Pandurić, Seidl, Mudrovčić, Pepić, Fumić 5, Hajmiler 5, Barišić, Novoselić, Lazar, Reba. Trener: Alenko Bajer.

ĐAKOVO: Božičević 7, Mandić 1, Kapetan, Perković 1, Lasić 1, Omrčanin 3, Jarčević 4, Serdarević, Kokanović, Pešut, Klepo 3, Orlović, Poplašen 4, Matačić 5. Trener: Domagoj Perlić.