/Nexe i nakon Komla bez poraza u pripremnim susretima NAKON KAUBOJA I NEXE KREĆE PREMA AUSTRIJI
nexe

Utakmicom, protiv mađarskog prvoligaša RK KomloGromovi su nastavili s pripremama i u „tvrdoj” utakmici došli do druge pobjede. Naime, trener Hrvoje Horvat je i dalje zauzet s Hrvatskom rukometnom reprezentacijom, pa ekipu uspješno vode pomoćnici trenera Franjo Lelić, ujedno i glavni tajnik, Ninoslav Pavelić i Mirko Krolo. Cilj ovih utakmica, kao i treninga, je da svi igrači dobiju određenu minutažu dok je rezultatski dio u drugom planu. Tako je i ova utakmica počela s greškama obje ekipe, ali Komlo je to znao iskoristiti te su već nakon nekoliko minuta vodili s 3 gola razlike.

No to nije obeshrabrilo Gromove koji se konsolidiraju te ubrzo stižu rezultat, a zatim prelaze u vodstvo i na odmor odlaze s dva gola prednosti, rezultatom 16:14. Drugo poluvrijeme je jako slično onom prvom, kada RK Nexe čini nekoliko pogrešaka i dozvoljava mađarskoj ekipi da ih stigne. No, tada Gromovi pokazuju svoje pravo lice i kvalitetu te se odvajaju, a utakmica završava s dva gola prednosti za Našičane, odnosno, rezultatom 28:26. Svakako vesele igre povratnika u redove RK Nexe Janka Kevića te povratak dugo ozlijeđenog Tomija Vozaba, dok su najbolji u redovima domaćina bili Halil Jaganjac s postignutih 7 golova te Gianfranco Pribetić s 5 zgoditaka.

I za kraj moramo najaviti sljedeće dvije pripremne utakmice ovog petka i subote u glavnom gradu Austrije, Beču, protiv prve dvije momčadi HC Krems i HC Fivers.

RK Nexe – RK Komlo 28:26 (16:14)