/Nexe došao do vrijednih bodova protiv Metalurga NEXE VEĆ U SRIJEDU PUTUJE U NIŠ
nexe_metalurg2018

Nexe došao do vrijednih bodova protiv Metalurga NEXE VEĆ U SRIJEDU PUTUJE U NIŠ

RK Nexe iz Našica na domaćem terenu uspio je ostvariti još jednu vrlo važnu pobjedu nad RK Metalurgom iz Skopja te tako dobiti i nove bodove u SEHA Gazprom ligi, a samim time ponovo zauzeti visoko 3. mjesto na tablici.  .

Prvo poluvrijeme se igralo gol za gol. Utakmicu su nešto bolje otvorili rukometaši Metalurga i to je tako bilo do 15.minute kada su gosti zadnji put u utakmici imali prednost od jednog gola razlike. Nakon toga našički rukometaši polako vodu okreću na svoj mlin i na poluvrijeme se odlazi s dva gola razlike za Nexe.

Drugo poluvrijeme krenulo je nešto bolje i u 36.minuti Gromovi su ostvarili osjetniju prednost od 5 golova i rezultat u tom trenutku iznosi 16:11. To se pokazao i kao ključan trenutak utakmice, jer koliko god da su gosti pokušavali nešto učiniti, do kraja utakmice Nexe održava prednost od 3 do 4 gola.

Istaknuo se vratar Perica Lelić sa 7 obrana, a izvrsni su bili i Marin Jelinić s 5 golova te Marin Šipić sa 4, dok su tri gola dali Ante Gadža, Ivan Vida i Marko Buvinić.

SEHA GAZPROM liga 12. kolo

RK NEXE – RK METALURG 26:23 (12:10)

Dvorana OŠ kralja Tomislava, Našice

RK NEXE:
Lelić (7 obrana), Šipić 4, Gadža 3, Leban, Eter, Zrnić 2, Mrđenović, Barišić Jaman 1, Car (4 obrane), Buvinić 3, Jelinić 5, Vida 3, Lončar, Tomić, Jaganjac 2, Vozab 3
Trener: Hrvoje Horvat

RK METALURG:
Jagurinovski 1, Dimitrioski, Tokić 4, Shilegov 1, Tomovski, Tankoski 1, Serafimov 3, Danilovski 1 (9 obrana), Mladenović, Spende 3, Ribeiro 5, Pucnik, Miličević 2, Madjovski, Stojanovac, Arsenovski 2
Trener. Danilo Brestovac

SEDMERCI: Nexe 2/5 (Zrnić 1/3, Vozab 1/2), Metalurg 6/8 (Serafimov 3/4, Ribeiro 3/4)

ISKLJUČENJA: Nexe 10 minuta (Gadža, Mrđenović, Tomić, Jaganjac, Vozab), Metalurg 10 minuta (Mladenović 2+2, Spende, Ribeiro, Madjovski)

Već u srijedu 19.12.2018.  u 19 sati igra se 13. kolo, a  RK Nexe ovoga puta odlazi u goste u Niš gdje će ih dočekati domaćin Železničar. Za sve one koji neće na put Niša, možemo najaviti kako će se utakmica moći pogledati na Arena Sport 5 kanalu.