/Nesretan poraz NK Osijeka na Rujevici PEROŠEVIĆ JE U 90. MINUTI ZABIO ZA IZJEDNAČENJE, A ONDA U 93. ŠOK ZA OSJEČANE I SLAVLJE ZA RIJEKU
osijek kohorta

Momčad Zorana Zekića odigrala je još jednu hrabru i kvalitetnu utakmicu u gostima kod favoriziranog protivnika, kada bi takve partije pružali u kontinuitetu odavno bi brige oko ostanka bile zaboravljene.

Očekivano Rijeka je dominirala, ali Osijek je odlično stajao na terenu i nije dozvoljavao nekakav silni pritisak na zadnju liniju sve do posljednjih 15ak minuta prvog poluvremena kada se nova riječka akvizicija Gavranović propisno ispromašivao, odnosno odlično ga je sprječavao Malenica. Prije toga tek su povremeno domaći prijetili Malenici, najopasnije u 21. minuti kada je rumunjski veznjak Mateij iz slobodnog udarca pogodio gredu. Riječani su ipak djelovali loše, čini se prije svega zbog fanatične borbenosti Osijeka, koji možda nije toliko količinski trčao koliko se kvalitetno momčadski kretao i onemogućavao Rijeci pravi pritisak bliže golu.

rijeka osijek

Početak drugog dijela je nudio istu sliku, no Riječani pogotkom upravo Gavranovića u 52. minuti dolaze u vodstvo. Marin Tomasov ubačajem je tražio Bezjaka, ali je pronašao Gavranovića koji je majstorski reagirao i smjestio loptu pokraj istrčalog Malenice u mrežu za vodstvo Rijeke 1:0.

Nakon pogotka i jedni i drugi kao da su se uspavali sve do 79. minute kada se nakon jednog grubljeg starta Roce na Močiniću zakuhalo na travnjaku, pa je sudac Jović vatru gasio žutim kartonima. U 84. minuti Roman Bezjak imao je meč loptu za domaćina, ali je promašio sa 6-7 metara glavom gol Osijeka. U 85. minuti Marin Tomasov iz brze kontre zabija pogodak za Rijeku koji je pomoćni sudac Loparac poništio zbog zaleđa.

U 89. minuti nesigurni riječki branič Bertoša neoprezno ruši Peroševića u kaznenom prostoru i Joviću nije preostalo ništa do li pokazati na bijelu točku. Unatoč nepisanom pravilu da onaj na komu je bio jedanaesterac ne izvod, Perošević je uzeo loptu i sigurno matirao Ivana Vargića za 1:1. Kada smo se već poveselili scenariju iz Splita i bodu Osijeka u posljednjim sekundama Rijeka dolazi do punog pljena više sretno nego spretno.

Odisej Roshi centrirao je gotovo s korner-linije, njegov čuvar očešao loptu, koja je u visokom luku prešla preko vratara Malenice, a sve to pratio je Bezjak i ugurao loptu u mrežu s nekoliko metara za konačnih 2:1

osijek sastav

Kao i obično susret ovih protivnika bio je dosta naelektriziran, nervozan s obje strane pa su suci imali pune ruke posla i izvan terena. U 2. minuti je sa dodatne klupe udaljen pomoćni trener Rijeke Danko Matrljan zbog napuštanja dodatne klupe i protestiranje na odluku glavnog suca, a u 90+3 minuti s klupe je udaljen predstavnik NK Osijeka Ivo Smoje zbog napuštanja tehničkog prostora i verbalnog sukoba sa suparničkim tehničkim osobljem.

Zaključno, igra Osijeka definitivno ohrabruje, s ovakvim pristupom i htjenjem Osijek će bez dodatnih kvalifikacija i sljedeće sezone biti prvoligaš. Ostaje žal za tim bodom koji su Zekićevi momci svakako zaslužili, ali moramo biti realni, Rijeka je trenutno dosta kvalitetnija i spremnija momčad.