Nedjeljni susreti u MŽNL PŽ-SB: Peti trijumf Papuka, gostujući trijumfi Dinama i Omladinca iz Gornje Vrbe!

Odigrana su i preostala tri susreta osmog kola MŽNL PŽ-SB! Papuk je u Velikoj svladao Jakšić, Dinamo je stigao do pobjede u Sibinju, a kao gost slavio je i Omladinac iz Gornje Vrbe!

PAPUK – JAKŠIĆ 3:0

Nakon što je proteklog tjedna obilježio drugi poraz, Papuk je s učinkom od četiri pobjede, jednim neriješenim ishodom i dva poraza je ugostio Jakšić koji je nakon lošijeg ulaska u sezonu ostvario tri uzastopna slavlja s kojima su uoči ovog kola skočili na sedmo mjesto poretka s devet osvojenih bodova.

Već u petoj minuti Papuk je stigao u vodstvo i to iz kaznenog udarca kojeg je u pogodak pretvorio Hugo Andrade. U 28. minuti Robert Boljić povisio je na 2:0 te Papuk s dva pogotka prednosti odlazi na predah. Konačnih 3:0 djelo je Alena Soline u 57. minuti susreta.

“-Drago mi je što je Jakšić došao na utakmicu, jer prošle godine su rekli da mi nismo došli. Danas smo imali malo jači trening i pripremamo se za ono što nas čeka. Jakšiću želim sreću, a mojim ratnicima kapa do poda. Sudačka trojka okej, mi sada idemo uživati, a sutra već priprema za Zadrugar, koji je odlična ekipa. Tu smo gdje jesmo zasluženo, gosti bez ijednog udarca na gol. Još jednom čestitke mojim dečkima.”- komentar je susreta trenera Papuka, Dalibora Banovića.

“-Osam kola, pet utakmica vani. Ja sam zadovoljan. Čestitam Papuku na dobro odrađenoj utakmici. Tako se to radi, i to je u redu. Bio sam spreman na poraz. Trener je u Kapeli rekao da će sve poduzeti da pobijede, i jest, ali zaradio sam toliko kartona da nemam ni za sljedeću utakmicu igrača. Sucima čestitke, hvala. Ako volite nogomet, a ne volite, nemojte to raditi, ljudi. Pitajte sami sebe da li sam isti na svakoj utakmici. Ja ću preispitati sebe, pripremu za utakmicu i vođenje. Baš sam žalostan, Papuk je odigrao kao i mi najlošiju utakmicu. Smiješno. Nikada ne kukam. Ja sam kriv. Psi laju, karavane prolaze. Mi ćemo igrati lijep i atraktivan nogomet. Ne tražim od nikog pomoć. Prvi dolaze Sikirevci, imamo puno kažnjenih igrača. Pošaljite najbolje suce, ako zaslužujemo izgubiti, neka izgubimo. Igrajte i pobijedite. Ako se mogu osvrnuti na izjavu trenera Papuka, znači lakši trening i da nismo primili golove, žalosno i ponižavajuće. Ja se ispričavam NK Papuku i NK Jakšić jer su to institucije. Nismo mi veći od kluba. Ja nikad nisam tražio alibije i davao izjave da se vuku repovi, i ne namjeravam više davati izjave. Mene zanima samo nogomet, i ono što je najbitnije, ima puno važnijih stvari u životu od ovih niskih strasti. Sportski pozdrav.”- ustvrdio je trener Jakšića, Goran Vrgoč.

MLADOST – DINAMO 2:3

Mladost iz Sibinja s učinkom od dvije pobjede (Požega 3:1 i Zadrugar 2:0) i pet poraza ugostio je Dinamo iz Vidovaca koji je istovremeno skupio jedanaest bodova uz učinak od tri pobjede (Omladinac, Jakšić i Lipik) , dva neriješena ishoda i dva poraza.

Gosti su rano došli do prednosti te pogocima Mislava Brnčića u 9. i 13. minuti otišli na prednost od dva pogotka. U 39. minuti fantastični Brnčić kompletirao je hat-trick te se na predah otišlo s tri pogotka prednosti Dinama. Sve do posljednjih 12 minuta činilo se da će Dinamo lako do tri boda, do pogocima Luke Jankovića u 79. i Hrvoja Knezovića u 83. minuti Mladost vraća neizvjesnost u susret. Kako se do kraja rezultat nije mijenjao, sva tri boda ipak odlaze u Vidovce.

“-Majko moja mila, mi od gotove utakmice napravimo dramu. U svim segmentima igre bolji i na kraju zaslužena pobjeda. Suđenje odlično. Žao mi je samo što je ovako dobar i poznat trener dozvolio sebi da meni, vođi puta, opsuje mater. On kaže da je sudcu, ali zna da nije. Žao mi je i zato što je meni osobno on bio drag, jer se od njega stvarno puno može naučiti. Evo, i ovo sam naučio. Mojim dečkima – ma ne može nam nitko ništa.”- komentirao je za Sportalo trener Dinama, Ante Kozina.

“-Protivnik u čudnoj režiji određenih osoba, bolji prvo poluvrijeme, mi drugo, gosti odlaze s tri boda, a mi se i dalje borimo! Moram se javiti i demantirati trenera gostiju . U ovih 30 i nekoliko godina vođenja utakmica, nikada i ni pod kojim uvjetima ne ulazim u verbalnu komunikaciju s protivničkom stranom. Moja usmjerenost je prema svojim igračima i njihovoj igri. Nema apsolutno nikakvog razloga da komuniciram s dotičnim gospodinom, koji pokušava biti trener, koristeći gnjusne laži i pokušavajući skrenuti pozornost na sebe. Meni je taj lik u potpunosti nebitan, i nemam potrebu za ikakvom komunikacijom s njim.”– komentirao je trener domaćina, Boris Brica.

SIKIREVCI – OMLADINAC GORNJA VRBA 0:2

Nedjeljni program kompletiran je susretom Sikirevaca i Omladinca iz Gornje Vrbe. Sikirevci su u ovaj susret ušli s devet bodova (dvije pobjede, tri remija i dva poraza) , dok je Omladinac istovremeno skupio bod manje, ukupno osam, uz neriješen ishod manje i poraz više od svog domaćina.

Omladinac je stigao do vrijedne gostujuće pobjede zahvaljući furioznom početku susreta u kojem su s dva rana dva pogotka prednost uspjeli zadržati kroz ostatak susreta. Strijelci suza goste u ovom susretu bili su Saša Ignjatić u šestoj i Tomislav Tipurić u osmoj minuti za konačnih 0:2.

“-Potpuno čista i zaslužena pobjeda gosta. Mi smo danas bili neprepoznatljivi. Svašta bih mogao reći, ali ostavit ću to za svlačionicu. Gostima sretno dalje, a mi imamo puno posla pred sobom.-“ osvrt je na susret trenera Sikirevaca, Marija Barišića.

“-Odigrali smo danas dobru utakmicu,imali smo cijelo vrijeme kontrolu igre,na vrijeme dali golove i rutinski utakmicu priveli kraju. Ekipi Sikirevaca čestitke na fer i korektnoj igri.”- izjava je trenera Omladinca iz Gornje Vrbe, Ivana Pavkovića.