Nedjeljni program 1. ŽNL BPŽ : Tri remija u tri susreta!

Sa nedjeljna tri susreta kompletirano je četvrto kolo uzbuđenja u 1.ŽNL BPŽ! U nedjelju puni plijen iz susreta nije pokupila nijedna momčad, pa smo u sva tri dvoboja mogli vidjeti neriješene ishode. Bodove su tako podijelili Slavonac i Slaven te Graničar i Batrina sa rezultatom 1:1.  2:2 je bilo u Cerniku gdje su se sučelili Mladost i Croatia, u kojem je nažalost završio trenerski put Mateja Vlaovića na klupi Mladosti iz Cernika.

SLAVONAC GUNJAVCI/DREŽNIK – SLAVEN 1:1

U okviru nedjeljnog dijela 4. kola 1. ŽNL BPŽ susreli su se domaći Slavonac Gunjavci/ Drežnik i gost Slaven iz Ljupine. Oba su takmaca ušla u ovo kolo sa omjerom od dvije pobjede i jednog poraza, a nakon ovoga kola svaka momčad na kontu ima i jedan neriješeni ishod. U prvom poluvremenu mreže na stadionu Slučinac nisu se tresle. Ali zato na samom početku drugog poluvremena domaćin dolazi u vodstvo putem Zvonka Španića, i kad se činilo da će to biti jedini pogodak na susretu ukazao se Ivan Borovac sa golom u posljednjoj minuti susreta za goste iz Ljupine koji nose bod sa nezgodnog gostovanja sa konačnih 1:1.

Čvrsta i borbena utakmica na teškom terenu gdje smo prvo poluvrijeme dobro stajali te stvorili neke prilike i kontrolirali prvi dio. Loš ulazak u drugi dio utakmice i odmah primamo pogodak te 10-ak minuta domaćin pritišće. Nakon tog ostatak utakmice naša dominacija gdje smo stvorili nekoliko prilika te smo nagrađeni pogotkom na samom kraju utakmice. Sve čestitke mojim igračima na zalaganju.”- Ivan Trupina, trener NK Slaven Ljupina

MLADOST -CROATIA 2:2

U Cerniku susret četvrtog kola odigrali su domaća Mladost i Croatia iz Tisovca. U susret Mladost je ušla sa tri boda na kontu, dok je Croatia bila sa bodom više, ukupno četiri. Iz ovog susreta obje će momčadi izaći bogatije sa bodom, što ih zadržava u zlatnoj sredini ljestvice 1. ŽNL BPŽ. Luka Bilešić doveo je Mladost u vodstvo već u četvrtoj minuti susreta, i taj se rezultat zadržao sve do 71. minute kada je Anto Stipić udvostručio prednost domaćina. Gosti su nagovijestii povratak smanjivši putem Roberta Gubića u 80. minuti, da bi gosti do boda došli pogotkom Darija Starčevića u 88. minuti susreta. Vrijedi za napomenuti da je na utakmici viđeno čak deset žutih i dva crvena kartona! Nakon utakmice ljubazno nam se javio i trener Mladosti Matej Vlaović koji od ovoga kola više neće obnašati dužnost glavnog trenera, a mi mu želimo puno sreće u privatnom i poslovnom planu!

-“Jedna dinamična i zanimljiva utakmica, sa puno pogodaka, opravdana dva crvena kartona. I realna podjela bodova. Domaćon rano poveo iz prekida. Gost do kraja pouvremena konkretniji sa dvije tri izgledne prilike koje nije realizirao. Domaćin povecava prednost na 2 0 ponovno iz prekida. Nakon toga brza dva pogotka gosta zaizjednacenje . Ostaje žal za 90 minutom i katastrofalnom pogreskom pomoćnika pred gostujućom klupom koji diže nepostojeće zaleđe u izglednoj situaciji za postizanje pogotka. Domaćinu hvala za korektnu igru i zelim sreću u daljnjem natjecanju”- trener Alen Akmačić, Croatia Tisovac.
“Otvaranje utakmice za poželit ,povedeš 1:0 u 4.minuti. Drugo poluvrijeme u 70.minuti povisujemo na 2:0 i jednostavno misliš da je gotova utakmica, ali gosti uporni i smanjuju rezultat da bi u 88.minuti došli do poravnanja .Čestitam svojim dečkima na zalaganju ali utakmica traje 90.min i treba držati koncentraciju do kraja, gostima na fer i korektnoj utakmici gdje su uzeli što im je bilo ponuđeno zadnjih 20 minuta utakmice. Jednostavno protiv ovakvih ekipa kod kuće moraš uzeti sva tri boda mi to danas nismo napravili i preuzimam na sebe svu odgovornost. Podnio sam ostavku na mjesto trenera, zahvalio bi se svima u klubu na pruženoj prilici od uprave do naše tete i želim klubu sve najbolje, pogotovo dečkima koji su htjeli i željeli ali jednostavno za nekoga ova liga je preveliki teret .Zahvalio bi se redakciji Sportala na izvještajima i sretno do ponovnog javljanja. Sportski pozdrav!- “Matej Vlaović, sada već bivši trener Mladosti iz Cernika

GRANIČAR – BATRINA 1:1

Graničar iz Slavonskog Šamca tražio je drugu pobjedu u četiri ogleda u ogledu sa Batrinom koja je nakon četvrtog kola utržila i prvi prvenstveni bod. U prvom poluvremenu pred 70- ak gledatelja mreže se nisu tresle, da bi domaćina do vodstva doveo Ivan Galić u 68. minuti. Kada se već činilo da će domaćini uzeti puni plijen iz ovoga susreta, opravdano dosuđeni kazneni udarac iskoristio je u devesetoj minuti Krunoslav Dubravac za prvi bod Batrine ove sezone, dok je Graničar nakon četiri kola na jednako toliko prvenstvenih bodova.

“Nakon puno propuštenih prilika ugroziti protivnika, primamo gol u 68.minuti kako samo mi znamo primiti. U 90. minuti zabijamo iz kaznenoga udarca. Mišljenja smo da smo mogli puno više, a kako se odvijalo i bod nas veseli. Fali nam mirnoće za završni pas i u samoj završnici. “– Danijel Ocvirek, NK Batrina