Nedjeljni program 1.ŽNL BPŽ: Tri boda za Graničar, Slaven i Slavonac, podjela bodova u Tisovcu!

Odigrana su i preostala četiri susreta 11. kola 1. ŽNL BPŽ! Slavonac Gunjavci/ Drežnik slavio je u Sapcima s 1:4, Graničar je u Slavonskom Šamcu s 5:2 nadvisio Posavinu, Slaven iz Ljupine preokrenuo je susret u Batrini i slavio 2:1, dok su u jedinom dvoboju kola koji je završio bez pobjednika bodove podijelili Croatia i Budanika Kolonija!

SAPCI – SLAVONAC 1:4

NK Sapci koji su u susret jedanaestog kola ušli s jednim osvojenim bodom iz deset susreta ugostili su uoči ovog kola trećeplasirani Slavonac Gunjavci Drežnik koji je u deset prethodnih kola obilježio učinak od sedam pobjeda, jednog neriješenog ishoda i dva poraza.

U otvorenom susretu s obje strane, gosti su uspjeli doći u vodstvo u 28.minuti autogolom Lovića i taj se rezultat zadržao sve do 67. minute kada na 0:2 povisuje Zvonko Španić. Osam minuta kasnije Alen Turkalj diže prednost na tri pogotka, a zatim, u 84. minuti Matija Ferić zabija prvi pogodak za domaćina. Konačnih 1:4 djelo je Matea Zečića u 89. minuti susreta.

-“Čvrsta i teška utakmica koja je čisto zbog naših individualnih pogrešaka otišla na stranu gostiju. Čestitamo gostima na pobjedi”- trener Mario Munivrana, NK Sapci

GRANIČAR – POSAVINA 5:2

U ogledu momčadi koje su u ovaj susret ušle nakon prvenstvenih poraza sastali su se Graničar iz Slavonskog Šamca i Posavina iz Velike Kopanice. Domaćin je u ovaj susret ušao s jedanaest osvojenih bodova, dok ih je Posavina u prijašnjih deset kola prikupila trinaest.

U desetoj minuti susreta nakon crvenog kartona Jarića domaćini su iz kaznenog udarca došli u prednost pogotkom Ivana Galića. Isti igrač strijelac je i u 26. minuti za 2:0, ponovno s udarca s bijele točke. Na 3:0 povisio je Boris Jakovljević osam minuta kasnije. Saša Martinović je uspio smanjiti na 3:1 tik prije kraja prvog poluvremena, da bi gosti uspjeli smanjiti i na samo jedan pogodak zaostatka pogotkom Krunoslava Kneževića.  U 62. minuti kod Posavine je drugi žuti karton dobio Martinović pa su gosti bili prisiljeni ostatak utakmice igrati s devet igrača, što je u 67. minuti iskoristio Antonio Vuković i vratio prednost na plus dva. Ivan Galić u 86. minuti kompletirao je svoj hat-trick ali i konačan rezultat susreta 5:2.

-“Odlična utakmica dvije ekipe koje se dobro poznaju, znali smo sta nas očekuje, odakle nam prijeti najveća opasnost i mislim da smo se dobro spremili za meč što je rezultiralo pobjedom i osvajanjem nova tri boda koja nam mnogo znače. Čestitao bih mojim igračima na današnjoj predstavi, ako izuzmemo tih kriznih deset minuta kada smo primili golove, slobodno mogu reći da je ovo bila naša najbolja utakmica u dosadašnjem dijelu sezone. Ekipi Posavine želim mnogo sreće u nastavku prvenstva.”- trener Joco Stokić, NK Graničar Slavonski Šamac

BATRINA – SLAVEN LJUPINA 1:2

Uoči ovog susreta šestoplasirani Slaven iz Ljupine nakon 3:0 domaćeg slavlja nad Amaterom s kojim je došao do četvrte prvenstvene pobjede gostovao je u Batrini kod istoimenog domaćina koja je u deset kola ukupno skupila osam prvenstvenih bodova.

Pred 100-tinjak nazočnih gledatelja već u četvrtoj minuti autogolom Blaževića Batrina je došla u vodstvo.  Zatim su mreže mirovale sve do 79. minute kada u preokretu u četiri minute prvo Vladimir Blažević izjednačuje susret, a zatim Dorian Trčić dovodi goste u vodstvo za konačnih 1:2 i ukupno sedamnaesti prvenstveni bod Slavena koji je ovom pobjedom skočio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

“Nakon dobrog prvog i početka drugog dijela, padamo i pred sam kraj primamo golove. Bez kapetana Dubravca ne ide. Gostima čestitke na pobjedi. Idemo dalje.”- komentirao je Danijel Ocvirek, NK Batrina.

-“Utakmica na početku odmah krenula nesretno za nas, primamo autogol već u 4.minuti. Od primljenog pogotka pa do kraja utakmice držimo utakmicu pod kontrolom, međutim ne uspijevamo doći do pogotka sve dok nismo promjenili formaciju i sustav igre, a nakon toga dolazimo do izjednačenja a potom i do pobjedničkog gola nakon 5 minuta od izjednačenja. Kvaliteta ekipe se na kraju pokazala kao presudan segment. Pohvalio bi igru cijele ekipe, pošto smo bili zakinuti danas za naša dva standardna igrača, to se na kraju rezultatski nije osjetilo. Domaćinu sretno dalje.” – trener Ivan Trupina, NK Slaven Ljupina

CROATIA – BUDAINKA KOLONIJA 2:2

U susretu momčadi koje na tablici dijeli samo jedan prvenstveni bod, devetoplasirana uoči ovog kola Croatia iz Tisovca ugostila je dvanaestoplasiranu Budainku Koloniju. Da se na poluvrijeme ne ode s rezultatom 0:0, pobrinuo se Stjepan Jurašinović koji je dvije minute prije kraja prvog poluvremena doveo Croatiju u vodstvo. Croatia je imala sve u svojim rukama kada je Josip Caban povisio na 2:0 u 64. minuti. No, u posljednjih deset minuta nova drama. Prvo je Josip Furjanić prepolovio prednost domaćina u 80. minuti susreta, da bi devet minuta kasnije isti igrač izjednačio susret i donio vrijedan bod Budainki Koloniji. U susretu gledatelji su mogli vidjeti i tri crvena kartona, u 71. minuti pocrvenili su Mahovlić kod domaćina te Stanić kod gostiju, te Furjanić u 89. nakon drugog žutog kartona pri proslavi pogotka.

-“Ostaje veliki žal i razočaranje. Vodili smo 2 0 desetak minuta do kraja i prosuli važne bodove. Sa suđenjem nisam zadovoljan, mi očito stalno igramo u gostima. Okrećemo se još jednom domaćinstvu, vjerojatno jednako teškom kao i ovom.” – izjava je trenera Croatije iz Tisovca Alena Akmačića.