Nedjelja u 1.ŽNL BPŽ: Titula jesenskog prvaka Omladincu iz Starog Topolja!

Sa šest nedjeljnih susreta trinaestoga kola kompletiran je jesenski dio nadmetanja u 1.ŽNL BPŽ! S titulom jesenskog prvaka okitila se momčad Omladinca koja je u posljednjem kolu u derbiju svladala Vinogorac s 2:1, Croatia iz Tisovca s igračem manje preokretom je došla do tri boda u Batrini, dok je Slavonac Gunjavci Drežnik s 1:5 svladao Zvonimir u Donjoj Vrbi!

OMLADINAC – VINOGORAC 2:1

U izravnom dvoboju za naslov jesenskog prvaka susreli su se lideri ljestvice s 31 bodom iz dvanaest susreta domaći Omladinac iz Starog Topolja koji je u proteklom kolu poražen od Slavena u Ljupini te gosti NK Vinogorac koji su uoči ovog susreta imali za sedam pogodaka  bolju gol razliku od svog nedjeljnog takmaca pa im je u derbiju za jesenski naslov bio dovoljan i bod, a u proteklom kolu Vinogorac je s 6:0 svladao Batrinu!

Pred 200-tinjak gledatelja u 11. minuti Omladinac je došao u vodstvo zgoditkom Antuna Kozbašića, a na odgovor Vinogorca čekalo se sve do 35. minute kada Luka Jelić izjednačuje susret , a s tih 1:1 otišlo se i na odmor. Dario Živić u drugoj minuti drugog poluvremena doveo je Omladinac u vodstvo 2:1, što je uspostavit će se i konačan rezultat susreta koji Omladincu donosi titulu jesenskog prvaka na čemu im čestitamo.

-“Po teškom i mokrom terenu u utakmici koja je bila sudar dva titana uspijevamo zabiti gol više i uzeti srcem to prvo mjesto koje držimo duže vrijeme , gost jak oštar sa puno individualaca stvara šanse koje ne realizira dok mi svoje da. Sada odmor resetiranje i pripreme za dalje, svojim dečkima i upravi skidam kapu,malo nas je al smo na nivou.”- predsjednik Josip Matošić, NK Omladinac Staro Topolje.

“-Prije svega čestitke Topolju na jesenskom naslovu, domaćim ljudima koji su omogućili da igramo današnju tekmu i odstranili toliko vode s terena, čestitke našoj publici koji su nas bodrili do zadnje minute. Što se tiče utakmice prvo poluvrijeme dok je teren dozvoljavao pokazali smo klasu nismo realizirali svoje šanse kojih je dosta bilo, kako to biva u nogometu kazna slijedi gubimo 1:0 , ali tu ne stajemo idemo dalje odlučno i zabijamo za 1:1 preko Jelića. Drugo poluvrijeme nismo ni izašli kontra gubimo 2:1 ,i dalje imamo igru posjed polušanse ali teren nije dozvoljavao ništa više osim da čestitam Topolju još jednom na prvom mjestu. Sudcima čestitke.”- trener Vinogorca, Mario Ćubel

GRANIČAR – SLAVEN 0:6

Slaven iz Ljupine nakon što su prošlo kolo nanijeli prvi poraz dotadašnjem lideru Omladincu s 3:1 što im je bila šesta ovosezonska pobjeda uz koju su prikupili i dva remija te četiri poraza gostovao je u Slavonskom Šamcu kod tamošnjeg Graničara koji je u ogled ušao nakon tri uzastopna prvenstvena slavlja s učinkom od pet pobjeda, dva neriješena ishoda te pet pretrpljenih poraza.

Stvari su počeli odlično za goste, Pavle Ivanišević u 10. i 17. minuti odvodi goste na plus dva, a priliku za povratak domaćini nisu iskoristili iz kaznenog udarca u 40. minuti. Pretkraj prvog poluvremena Matej Blažević diže prednost gostiju na 0:3. Pobjedu Slavena u drugom poluvremenu potvrdili su  Marinko Brkljača u 57. minuti, Dorian Trčić u 77′  te David Kolić pet minuta kasnije za konačnih 0:6.

“-Zahvalio bih se dečkima na odličnoj predstavi danas. Kad ti čestitaju svi akteri na utakmici, to onda nešto znači. Danas je bilo odlično i sve na našoj strani, od kontrole utakmice, kombinatorike, razigranosti ekipe a pogotovo realizacija. Zaključio bih ovu polusezonu po onome što sam i planirao. Također bih se zahvalio domaćinu na gostoprimstvu i druženju uz večeru i poželio bi im sreću u proljetnom dijelu. Suđenje dobro. Isto tako čestitke NK “Omladinac” Staro Topolje na osvojenom prvom mjestu u jesenskom dijelu prvenstva. Naravno čestitke i našoj upravi, našim vjernim navijačima koji su nas podržavali kod kuće i u gostima. Zahvaljujem se i ekipi Sportala na objektivnom izvještavanju kroz cijelu polusezonu.”- trener Ivan Trupina, NK Slaven Ljupina.

ZVONIMIR – SLAVONAC 1:5

Trećeplasirani Slavonac Gunjavci/Drežnik s učinkom od devet prvenstvenih pobjeda, jednim neriješenim ishodom i dva poraza na krilima tri uzastopne pobjede gostovao Donjoj Vrbi kod tamošnjeg Zvonimira koji je u dvanaest kola skupio sedamnaest bodova uz učinak od pet pobjeda, dva remija te pet poraza ušao u susret. Domaćin nije mogao parirati momčadi iz vrha ljestvice jer je zbog velikog broja kartoniranih igrača i izostanaka bio itekako osakaćen, pa je sukladno tome susret završen pobjedom gostiju 1:5.

Alen Turkalj doveo je goste u vodstvo u 13. minuti, da bi devet minuta kasnije stvari na početak vratio Josip Mijić. Do poluvremena Karlo Grgić dovodi goste u vodstvo, a u petoj minuti drugog poluvremena na 1:3 diže svojim drugim pogotkom Alen Turkalj. Zvonko Španić u 60. minuti te autogol Kožula sedam minuta kasnije postavili su konačnih 1:5 za Slavonac koji će na zimsku pauzu na diobi drugog mjesta kojeg dijele sa Vinogorcem.

SAPCI – SLOGA JARUGE 0:4

U susretu momčadi koje su ovaj susret vidjele kao priliku za iskupljenje sastali su se posljednjeplasirani Sapci i petoplasirana Sloga iz Jaruga. Formalni domaćin je u susret ušao nakon četiri uzastopna prvenstvena poraza te s jednim bodom na kontu, dok je Sloga iz Jaruga upisala dva poraza zaredom a na ljestvici je bila petoplasirana uz učinak od pet pobjeda, dva neriješena ishoda i pet poraza, identično kao i Graničar te Zvonimir.

Florian Abramović u šesnaestoj minuti doveo je Slogu u vodstvo, da bi Josip Mišić pet minuta kasnije udvostručio prednost gostiju. Sredinom drugog poluvremena gosti rješavaju pitanje pobjednika pogocima Josip Petrića u  63′  te Josipa Džambe pet minuta kasnije za konačnih 0:4 i ukupno dvadeseti prvenstveni bod Sloge.

“S nekompletnim sastavom smo ušli u zadnju utakmicu ove polusezone i po energiji igrača se osjećalo da svi čekaju kraj, ali su momci odigrali čvrsto i dali su sve od sebe. Šteta sto nas to nije nagradilo, nego je gost iskoristio svoje šanse i odnio sva tri boda. Čestitamo gostima na pobjedi.”- trener Mario Munivrana, NK Sapci.

-“Čestitke našoj ekipi na pobjedi po teškom terenu. Utakmica fer i korektna da faulove možemo nabrojati na prste jedne ruke. Ekipi domaćina želimo da se preslože za drugi dio polusezone te da skupe snage i volje za to. Ovim putem bi čestitali ekipi NK Omladinac iz Starog Topolja na jesenskim prvacima.”- komentirali su nam iz NK Sloga Jaruge.

MLADOST – POSAVINA 2:1

Mladost iz Cernika s učinkom od četiri pobjede, dva neriješena ishoda te šest poraza što im je uoči ovog kola bilo dovoljno za deseto mjesto prvenstvene ljestvica ugostila je Posavinu iz Velike Kopanice koja je pobjedom 5:1 nad Sapcima došla do petog ovosezonskog slavlja te je tako uz jedan remi te šest poraza zauzimala osmo mjesto na ljestvici.

Vinko Mikanović u 27. minuti doveo je domaćina u vodstvo iz kaznenog udarca , da bi trinaest minuta kasnije također iz kaznenog udarca na 1:1 izjednačio Filip Uremović. U drugoj minuti drugog poluvremena Vinko Mikanović svojim drugim pogotkom na susretu ponovno vraća prednost na stranu Mladosti iz Cernika koja tu prednost nije ispuštala do kraja susreta za konačnih 2:1.

“-Ulazimo u igru sa malom kontrolom igre od početka i dolazimo u vodstvo iz opravdanog jedanaesterca. Gosti igraju na duge lopte i iz jedne kontre sudac dosuđuje jedanaesterac opravdano za goste i prvo poluvrijeme završava 1:1. Drugo poluvrijeme ulazimo opet angažiranije i dolazimo do vodstva iz jedne lijepo izrađene akcije. Poslije toga gosti preuzimaju inicijativu i stalno prijete ali naša obrana izdržava sve napade i uz sve to ipak pokušavamo napadati i promašujemo par izglednih prilika za povećanje vodstva ali ne uspijevamo savladati gostujućeg golmana. Na kraju čestitam gostima na fer i korektnoj igri a mojim igračima na zalaganju i tri boda koja nam znače puno za nastavak prvenstva. Moram spomenuti i sudačku trojku koja je odradila dobar posao.”- trener Renato Jelinić, HNK Mladost Cernik.

BATRINA – CROATIA TISOVAC 1:2

Uoči ovog kola trinaestoplasirana Batrina s osam bodova na kontu nakon tri uzastopna poraza ugostila je u sklopu trinaestog kola devetoplasiranu Croatiju iz Tisovca koja je prošlom kolu došla do četvrte prvenstvene pobjedu nadvisivši na domaćem terenu Amater s 3:0 što im je bio ukupno petnaesti prvenstveni bod.

Batrina je povela u 26. minuti pogotkom Luke Mladinovića. U desetoj minuti kod gostiju pocrvenio je Milak te se činilo da je Batrina sve bliže novoj prvenstvenoj pobjedi. No, tako nisu mislili gosti pa su prvo pogotkom Darija Starčevića u 77. minuti izjednačili susret da bi Franjo Matijević u 80. minuti preokrenuo susret na stranu Croatije koja je zadržala rezultatsku prednost od 1:2 te s tri nova boda putuju u Tisovac. Croatia je ovom pobjedom skočila na šesto mjesto na kojem će i dočekati proljetna prvenstvena uzbuđenja.

-“Uspjeli smo napokon uzeti tri boda u gostima. Težak teren. Loš ulazak u utakmicu i gubimo prvo poluvrijeme sa 1:0. Drugo poluvrijeme otvaramo bolje ali jednom glupošću zarađujemo crveni karton. I kad smo se svi već pomirili sa porazom ekipa je pokazala da ipak u njima ima puno više od pokazanoga u 70 minuta igre te golovima Starčevića i Matijevića okrećemo utakmicu u svoju korist. Želim se zahvaliti svima u klubu u konačnici na dobrom jesenskom dijelu i šestom mjestu na tablici. Domaćinima želimo puno sreće u proljetnom dijelu, a mi ćemo probati ekipirati se za proljetni dio sa ponekim novim imenom kako bismo zadržali trenutnu poziciju. Pozdrav svima i hvala vama iz Sportala na pozornosti koju posvećujete amaterskom nogometu. “- komentar je Alena Akmačića, trenera Croatije iz Tisovca.