Nedjelja u 1. ŽNL BPŽ: Slavlja Slavonca Gunjavci/Drežnik i Croatije, bez pobjednika u Podcrkavlju i Brodskom Stupniku!

Odigrana su i preostala četiri susreta sedmog kola 1. ŽNL BPŽ! Lider ljestvice Slavonac Gunjavci/Drežnik slavio je u Donjoj Vrbi, kao domaćin trijumfirala je Croatia iz Tisovca, dok iz susreta u Brodskom Stupniku i Podcrkavlju sve ekipe iz ovog kola izlaze bogatije s po jednim bodom!

ZVONIMIR – SLAVONAC  GUNJAVCI/DREŽNIK 1:5

Lider ljestvice s 15 bodova iz šest susreta, odnosno učinkom od pet pobjeda i jednog poraza, Slavonac Gunjavci/Drežnik, na krilima tri uzastopne pobjede putovao je Donju Vrbu kod tamošnjeg Zvonimira koji je u kolo ušao s polovičnim uspjehom od tri pobjede i tri poraza te nakon prošlotjednog poraza u Gundincima držao šestu poziciju na ljestvici.

Gosti su došli u početnu prednost u 14. minuti pogotkom Zvonka Stanića te se s minimalnom prednošću Slavonca odlazi na poluvrijeme. Goste na 0:2 u sedmoj minuti nastavka dovodi autogolom Botica, a nadu Zvonimiru vratio je Maycon smanjivši zaostatak na 1:2. Do kraja susreta Slavonac je s tri pogotka riješio pitanje pobjednika, redom su zabijali Joško Kotarski (70′), Patrik Vranješević (82′) i Luka Bogdanović za konačnih 1:5 (88′).

“-Svaki komentar nakon ovog susreta bio bi suvišan.”- kratko je prokomentirao strateg Zvonimira, Željko Tadijanović.

PODCRKAVLJE – BUDAINKA KOLONIJA 2:2

Podcrkavlje je nakon premijernog poraza u sklopu šestog kola dijelio prvo mjesto ljestvice s istim brojem bodova, ali i nešto lošijom razlikom pogodaka i međusobnim omjerom od Slavonca Gunjavci/Drežnik. Njima je u goste stigla Budainka Kolonija na krilima druge prvenstvene pobjede proteklog vikenda, koju su ostvarili u domaćem srazu sa Slavenom iz Ljupine 3:0.

U devetoj minuti susreta Budainka je povela pogotkom Josipa Furjanića, da bi se domaćin vratio pogotkom u 22. minuti čiji je strijelac Ivan Križanović. U 55. minuti gosti ponovno vode, strijelac je ovoga puta bio Matej Kraft. I kad se već činilo da će sva tri boda ići gostima, u 92. minuti vrijedan bod Podcrkavlju donio je Josip Orešković.

“-2:2, izvukli smo se pred kraj. Puno želje i volje, ali malo nas je uhvatila kriza igre. Nadam se da ćemo se brzo vratiti sebi. Čestitke gostima na osvojenom bodu. Sudačka trojka je odlično obavila svoj zadatak.”- osvrt je na susret trenera Podcrkavlja, Mladena Ivankovića.

“-Jako zanimljiva i izjednačena utakmica. Primili smo gol u 93. minuti nažalost, pala je koncentracija i nedostajalo je snage. Naši dečki su odigrali hrabro i junački, baš onako kako se igra za Budainku. Utakmica iznimno kvalitetna, prava natjecateljska, puna sportskog, zdravog naboja!”- osvrnuli su se na susret iz NK Budainke Kolonije.

SLAVONAC BRODSKI STUPNIK – MLADOST 2:2

Slavonac iz Brodskog Stupnika u sedmo kolo ušao je s  polovičnim učinkom od tri pobjede i tri poraza nakon što je prošlo kolo poražen od Budainke u gostima, a s druge strane u nedjelju im je stajala Mladost iz Cernika koja je u prošlom kolu stigla do druge ovosezonske prvenstvene pobjede svladavši Croatiju iz Tisovca 2:0 te tako stigla na deseto mjesto poretka sa šest osvojenih bodova.

Slavonac je stigao u početnu prednost u petoj minuti kada je za domaćina precizan bio Karlo Fligić. Odgovor gostiju stigao je u 24. minuti kada je stvari na početak vratio Grga Sokić. Slavonac po drugi put vodi od 72. minute kada ih u vodstvo dovodi Gabrijel Krijan, a konačnih 2:2 djelo je Ante Stipića u 82. minuti.

“-Gosti mogu biti zadovoljniji današnjim rezultatom. Mi smo dobro krenuli, rano poveli, ali onda smo se ugasili na terenu. Gosti su iz jednog udarca gdje je lopta pogodila našeg igrača te promijenila smjer došli do rezultata 1-1, s kojim se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu smo ponovno došli u vodstvo, ali teško smo probijali bunker organiziranih gostiju. Onda, kao i u prvom poluvremenu, upali smo u neku letargiju koju su gosti nakon kornera iskoristili, poravnali rezultat na 2-2 deset minuta prije kraja. Čestitam gostima na borbi, fer i korektnoj igri. Imali smo lijepu priliku za osvajanje tri boda kako bismo se još više udaljili od ekipa koje su iza nas. Sada se okrećemo sljedećem tjednu i pripremi za vikend kada dočekujemo ekipu iz Ljupine.”- osvrt je na susret trenera Slavonca iz Brodskog Stupnika, Marka Barišića.

“-Danas smo došli u goste da ne izgubimo, čestitam dečkima na zalaganju. Domaćin dva puta vodio mi se vraćali i uz to imali dvije prilike jedan na jedan s vratarom nismo zabili. Domaćin fer i korektan sretno im dalje, suđenje dobro, mi se okrećemo na sljedeću utakmicu i nadamo se pobjedi. Zahvalio bi se i našim vjernim navijačima koji nas prate na gostovanjima.”- konstatirao je Ivan Trupina, strateg Mladosti iz Cernika.

CROATIA- OMLADINAC VRBOVA 2:1

Croatia iz Tisovca s četiri osvojena boda (prvo kolo u Ljupini 1:1 i domaća pobjeda nad Graničarem 1:0) iz šest susreta snage je odmjerila s Omladincem iz Vrbove koji je u šest utakmica ostvario učinak od dvije pobjede (domaće nad Zvonimirom i u prošlom kolu Batrina), jednog neriješenog ishoda i tri poraza.

I u ovom susretu vidjeli smo rani pogodak, naime već u šestoj minuti Croatia je došla do vodstva zgoditkom Darija Starčevića, a već u 17. minuti Croatiju na plus dva odvodi Mario Vlaović. Do kraja susreta gosti iz Vrbove uspjeli su smanjiti u 70. minuti preko Filipa Šarića, no sva tri boda iz ovog susreta ipak ostaju u Tisovcu.

“-Ekipa je danas odlično krenula u utakmicu, i prvo poluvrijeme smo završili s prednošću od 2-0, uz jedan spretno postignuti gol i jedan sretan pogodak. Treba istaknuti i još jednu našu čistu priliku, kao i čistu priliku za goste pri rezultatu 1-0.U drugom poluvremenu, gosti su uz određene zamjene preuzeli kontrolu nad utakmicom i smanjili zaostatak nakon naše loše obrambene reakcije na korneru. Do kraja smo stvorili još jednu čistu priliku, ali je nismo iskoristili, dok su gosti iz poluprilika mogli doći i do boda. Ipak, osobno smatram da smo potpuno zaslužili pobjedu. Unatoč tome što je utakmica bila prilično zahtjevna za suđenje, sudska trojka je vrlo korektno obavila svoj posao. Želim sreću Vrbovcima u nastavku prvenstva, jer vjerujem da mogu puno više od onoga što su danas pokazali.“- izjava je trenera Davida Grgića iz NK Croatije Tisovac.

“-Loš ulazak u utakmicu i dva sretno-spretna gola danas su presudila utakmicu. Pokušali smo se vratiti i imali inicijativu drugo poluvrijeme, no nismo uspjeli. Što kaže moj Jaro, sljedeće kolo sve naopako složi i reci, pa da vidimo što će biti. Već mi to predlažu duže vrijeme i sve mi se više sviđa ta ideja. Sudci na čelu s Kamenjašem jako dobri. Domaćinu čestitam i sretno dalje.”- komentirao je ogled trener Omladinca iz Vrbove, Hrvoje Wdovjak.