Naslov i fešta u Kućancima, uvjerljivi Martin i Poganovci

24. kolo lige NS Našice obilježila je proslava naslova prvaka NK Kućanaca koji su uspjeli na svom terenu minimalno svladati Slavoniju NLT sa 1:0 za veliku feštu kod simpatičnih domaćina. Drugoplasirani Poganovci obilježili su osamnaestu pobjedu slavljem 7:1, a Martin je u najvećoj pobjedi kola svladao NK Polet 9:0.

U susretu u Kućancima susrele su se dvije izvrsne momčadi, domaća kojoj je pobjeda osiguravala osvajanje prvog mjesta i gostujuća Slavonija NLT kojoj rezultat nije bio imperativ te je došla spremna na nadigravanje. Od početka su gosti pokazali više želje i bili konkretniji u igri, što je domaćim igračima stvaralo dosta problema pa se na odmor otišlo sa 0:0 . Sa početkom drugog poluvremena postupno je domaćin uspijevao nametnuti svoju igru ali na gol odluke čekalo se do sredine drugog dijela susreta. Nakon ubačaja u kazneni prostor gostiju iz slobodnog udarca , u gužvi lopta je završila u mreži, a nesretni strijelac autogola bio je Davor Anđić u 75. minuti susreta. Konačni rezultat od 1:0 bio je dovoljan za osvajanje naslova prvaka ekipi NK Kućanci, a epitet igrača utakmice mogu ponijeti vratari obiju momčadi, jer su se iskazali sa nekoliko bravuroznih odbrana. Dvadeseta je to pobjeda momčadi iz Kućanaca, a zanimljivo je da su u dvanaest domaćih susreta sačuvali maksimalan učinak od 36 bodova, dok je Slavonija trenutno petoplasirana ekipa prvenstva dva kola prije kraja. NK Kućanci kao kolektiv djeluju od davne 1963. godine, a trenutno raspolažu sa tri natjecateljske kategorije- pioniri, juniori i seniori. “Zahvaljujući politici uprave da se dovedu pojačanja na ključnim pozicijama, odlično odrađenim pripremama te širinom klupe, jer smo bili u poziciji  svaku utakmicu raspolažemo sa 20-ak podjednakih igrača, rezultiralo je postizanjem ovih rezultata i osvajanjem prvog mjesta i titule prvaka Lige NS Našice.” – komentirali su ovu sezonu trener i uprava prvaka iz Kućanaca kojima od srca čestitamo na osvojenoj tituli.

Drugoplasirani Poganovci na domaćem su terenu obilježili osamnaestu pobjedu prvenstva svladavši Hajduk iz Krčenika 7:1. Domaćin je već u osmoj minuti vodio sa 2:0, za prvi gol precizan je bio Dino Karin, dok je drugi pogodak nesretni autogol Brajnovića. U 25. minuti na 3:0 diže Karin svojim drugim pogotkom, a hat-trick kompletira početkom drugog poluvremena. Do kraja susreta pogađali su još Dinko Ivanović, dvaput Davor Stanivuković, da bi u 80. minuti počasni gol za goste postigao Marko Mudri.

Trećeplasirana Lađanska i deveti NK Dinamo Budimci podijelili su bodove u susretu koji je završio bez pobjednika 2:2. Prednost gostima već u četvrtoj minuti donosi Siniša Arbutina. Mreže su mirovale do 51. minute kada domaćin izjednačuje susret pogotkom Stjepana Sambola. Isti igrač zabija svoj drugi pogodak u 80. minuti za vodstvo Lađanske, a bod gostima četiri minute prije kraja susreta donosi Nikica Kovačević. Lađanskoj je ovo treći neriješeni ishod dok je gost skupio jedan više, četiri.

NK Martin obilježio je najveću pobjedu kola svladavši sa 9:0 Polet iz Bokšića. U prvom poluvremenu već je bilo 6:0, redom su zabijali Ivan Lijić, Luka Glavaš, Antonio Kohutek, drugi put Glavaš, Tomislav Cvjetković te ponovno Glavaš za kompletiranje hat-tricka. U drugom poluvremenu Goran Martinović sa dva pogotka podigao je prednost na osam golova, a za konačnih 9:0 strijelac je Hrvoje Biuklić. Ukupno je to jedanaesta pobjeda NK Martina. Trenutno su na šestom mjestu lige NS Našice bod iza Vuke a dva ispred Slavonije.

NK Seljak iz Koške na domaćem je terenu pred 80 gledatelja svladao je Mladost 7:0 i tako došao do četrnaeste prvenstvene pobjede, devete domaće. Domaćin je probio goste pred kraj prvog poluvremena kada je u 44. minuti Mateo Batovanja pospremio loptu u mrežu. U drugom poluvremenu jednosmjerna ulica, u 55 i 58. minuti Batovanja je upisao dva pogotka i kompletirao svoj nedjeljni hat-trick. Zatim se već nakon dvije minute minute u strijelce upisuje Dražen Buljubašić za 4:0. U posljednjih petnaest minuta visoku pobjedu kompletirali su Andrej Brkić, Boris Glušac i Mirko Martić.

Petoplasirana Vuka svladala je u napetom dvoboju NK Lug iz Bokšić Luga. Dvanaestu pobjedu u sezoni osigurali su golom za 4:3 tri minute prije kraja. Za svoje momčadi po jedan hat-trick postigli su kod domaćina Stjepan Kos (28′, 35′ i 49′) dok je za goste tri puta mrežu pogađao Valentin Ploher (40′, 47′ i 75′). Gostima je to trinaesti poraz, a trenutno su na diobi devetog mjesta kojeg dijele sa NK Dinamom (B).

Kapelna je na gostovanju u Svetom Đurađu svladala domaćina 1:3 te pobjedom ostala u igri u borbi za plasman od šestog do osmog mjesta. Domaćin je poveo 1:0 golom Ivana Plechingera u 15. minuti, da bi gosti preokrenuli do poluvremena golovima Jurice Koškija (33′) i Hrvoja Zubčića (43′). U fer i korektnoj utakmici oba takmaca u drugom poluvremenu gosti su uspjeli sačuvati prednost a pobjedu im je potvrdio golom u 85. minuti Zdravko Jugović.