Našičke taekwondošice sjajne na Susedgrad-Sokol pokalu: Zlato Tine Lešić i medalje za Nađ i Nogić u Zagrebu

Mijo Jozić | 18. svibnja 2026.
Našičke taekwondošice sjajne na Susedgrad-Sokol pokalu: Zlato Tine Lešić i medalje za Nađ i Nogić u Zagrebu

U subotu, 16. svibnja, u Sportskoj dvorani Podsused u Sutinskoj Vreli u Zagrebu održano je taekwondo natjecanje Susedgrad-Sokol pokal u organizaciji istoimenog kluba. Natjecanju je pristupilo oko 600 natjecatelja iz pet zemalja, a natjecanje je ujedno bilo i kriterijski turnir za plasman u hrvatsku reprezentaciju u formama. Na otvaranju su u sklopu Erasmus programa nastupili demonstrativni tim TMA4ALL s demonstracijom tehnike te grčki demo tim koji je prikazao samoobranue tehnike primjenjive u svakodnevnom životu.

Medalje za Našice u borbama i formama

Taekwondo klub Našice nastupio je s pet natjecateljica pod vodstvom trenerice Ane Kalman. U borbama je zlatnu medalju u kategoriji do 59 kg donijela Tina Lešić, srebrnu u kategoriji juniorki do 52 kg Petra Nogić, a brončanu u kategoriji juniorki do 49 kg Antonela Nađ. Nera Galić u kategoriji kadetkinja do 41 kg zaustavljena je od iskusnije natjecateljice već u prvom kolu. U formama je srebrnu medalju u kategoriji juniorki JB2 osvoji Antonela Nađ, dok su Nera Galić i Tena Nađ u kategoriji kadetkinja KB4 ostale bez plasmana.

U klubu se nastavljaju pripreme za nadolazeći 4. Našice Open i polaganje za crne pojaseve.