Naprijed i Radnik u finalu turnira u Vrbici

Završio je prvi dan 2. memorijalnog turnira “Marijan Petrić – Ante Gazić”. Prije početka utakmica sve ekipe su zajedno s domaćinom išli na groblje kako bi položili cvijeće i upalili svijeće za prerano preminule prijatelje.

Nakon toga, od 17:00h započela je i prva polufinalna utakmica između  Šokadije Stari Mikanovci i Naprijed Mrzović u kojoj je Šokadija slavila rezultatom 2:1. U prvom polufinalnom susretu bilo je napeto do samog kraja. Obje ekipe po sparnom i vrućem vremenu pokazali su odličan nogomet, a više sreće i zadovoljstva na kraju imali su Mrzovičani koji pobjedom ulaze u finale, a Mikanovčani ce u borbu za 3. mjesto. U prvih 15ak minuta nije bilo velikih prilika, igrala se odvijala na sredini terena, a u 20. minuti Šokadija je povela. Sudac Ivkić dosudio je penal za Mikanovčane nakon što je u kaznenom prostoru rukom igrao netko u redovima Mrzovičana. Siguran realizator bio je Benjamin Ljubas. Mrzovičani su tada ubacili u brzinu više i do kraja poluvremena bili bolja momčad. To ih je nagradilo već 5. min poslije kada odličnu dugu loptu prihvaća Marčičevič, obilazi i golmana i plasira loptu u mrežu za 1:1. Do kraja poluvremena Mrzovičani su prijetili preko Marčičevića i Živkovića, a Mikanovčani preko Vuksanovića i Majhena, no rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu više želje za pobjedu pokazali su Mrzovčani. Pobjednički pogodak pao je u 68. minuti kada je nakon jednog slobodnog udarca najviši u skoku bio Stojić i zabio za 2:1. Do kraja Šokadija je bacila sve karte u napad, no Mrzovičani su se srčano branili i zasluženo ušli u finale.

Ivica i Josip, braća poginulog Marijana i dalje nastupaju za Radnik

Nakon te utakmice, uslijedilo je drugo polufinale u kojem su se sastali Slavonac i domaći Radnik. Domaćini su pokazali da su u odličnoj formi nakon osvajanja općinskog turnira, a to su na svojoj kozi osjetili nogometaši Slavonca koji su ispraćeni s 5 golova u mreži.

Vrbičani su od samog početka pokazali da pobjeda nikako ne može otići u ruke Slavonca i to potvrdili već u prvom poluvremenu kada su riješili utakmicu visokim vodstvom od 4:0. U prvih 10 minuta po jednom su iz slobodnih udaraca prijetili Tolj i Juroš no njihovi udarci otišli su malo pokraj gola. Nakon toga u 15. minuti Vrbičani su poveli i sve je krenulo na njihov mlin. Marijan Marković pobjegao je svojim čuvarima, u kaznenom prostoru rusi ga Barušič, a sudac Ivkić sudi penal. Siguran realizator bio je Ivica Petrić za 1:0. Četiri minute poslije Vrbičani imaju 2:0. Dugu loptu šalje Juroš na Josipa Petrića koji ju prosljeđuje do Jelenića, a on povratnom pronalazi Vranješevića koji zabija za 2:0. Da se Vrbičani ne šale pokazalo se već 3. minute poslije kada Marković koristi pogrešku gostujuće obrane i sam izlazi na golmana Begovića te mirno šalje loptu u gol za 3:0. Pred kraj prvog poluvremena pao je još jedan pogodak. Još jednu sjajnu dugu loptu šalje Juroš, a Marijan stiže na loptu prije golmana Begovića i lobuje ga za visokih 4:0.

U drugom poluvremenu domaćini su stali na loptu i lijepo kombinirali. Konačnih 5:0 nakon sjajne akcije Vranješevića i Kovačevića postavio je Josip Petrić. Tako će Vrbičani u finale, a Slavonac u borbu za treće mjesto. Čestitke i jednima i drugima na prikazanoj igri. Program se nastavlja danas kada je na rasporedu finalni dan. Od 17:00h sastat će se Šokadija i Slavonac, a u borbi za prvo mjesto od 18:45 sastat će se Naprijed i Radnik te odlučiti o pobjedniku turnira.