/Nakon produžetaka Plamene izborile pobjedu! PRVA ŽENSKA LIGA (4. KOLO)
Pula - Plamen

Nakon produžetaka Plamene izborile pobjedu! PRVA ŽENSKA LIGA (4. KOLO)

U četvrtom kolu Plamene su u Puli nakon produžetaka izvukle deblji kraj i pobijedile domaću ekipu rezultatom 100:105.

pula plamen 3

ŽKK Brionka Pula – ŽKK Plamen Požega 100:105 (26:26, 17:21, 29:18, 16:23, 12:17)

ŽKK Brionika Pula: Đukić 13, Pjevac 2, Đikić-, Perić 17, Borić 24, Franić 0, Bećirović-, Barukčić-, Ramljak 26, Delić-, Simović 18.

ŽKK Plamen Požega: Davis 16, Benić- , Županić 0 , Bašić 4, Glomazić 18, Berger A. -, Vojvodić 9, Hrmić Lea 13, Đukić 17, Hrmić Lana 17, Berger M.- , Warren 11.

pula plamen

Interesantna utakmica u kojoj domaće igračice nisu uspjele kapitalizirati svoje vodstvo u tri četvrtine utakmice, a pogotovo bolju igru u trećoj četvrtini u kojoj su mogle prelomiti utakmicu nakon vodstva od devet poena razlike.

Gošće su svojom upornošću došle do izjednačenja u posljednjoj minuti regularnog dijela, dok domaće igračice nisu uspjele realizirati dva svoja napada za pobjedu te izjednačeni rezultat od 88:88 dovodi do produžetka.

U produžetku su domaće igračice imale vodstvo od 96:94 dvije minute do kraja, ali uz nekoliko pogrešaka te odlučujućom serijom od sedam poena Požege, pobjeda je iskliznula iz ruku. Gošće su prihvatile ono što su domaće igračice propustile i odnijele pobjedu iz Pule.

Kod domaćih djevojaka igru su predvodile kapetanica Maja Ramljak s 26 poena, 11 skokova i 4 asistencije te Sara Borić s rijetkim triple double učinkom  ženskoj košarci – 24 poena, 12 skokova i 10 asistencija i sve to uz punih 45 minuta na parketu.

Za Požegu je najviše poena ubacila Andrea Glomazić – 18 poena uz 6 asistencija, dok je najefikasnija bila Davis Princess sa 16 poena, 7 skokova, 9 asistencija i 4 osvojene lopte. Po 17 poena dodale su Lana Hrmić i Ella Đukić.

pula plamen 5

KOMPLETNA STATISTIKA

Vladimir Englman, trener Plamen Požege: „Interesantna utakmica s puno koševa, u kojima su se moje igračice uspjele vratiti nakon zaostataka i svojom upornošću došle do vrijedne pobjede.“

Ivan Đukić, trener Brionke Pule: „Ne znam što reći nakon ovog poraza, dosta nekontroliranih odluka u našoj igri, na kraju regularnog djela i pogotovo na kraju produžetka, što nam je odnijelo pobjedu.“

Lana Hrmić, kapetanica Plamen Požege: „Obrambeno nismo odigrale kako smo se dogovorili i trenirali, imali smo problema pod košem, nismo iskoristile njihove 22 izgubljene lopte na način na koje smo trebale. Na kraju utakmice dale smo sve od sebe kako bi dobile još jednu utakmicu i upišemo dva nova boda. Čestitam Puli na dobroj utakmici i fer igri, naravno i mojim curama jer se iz utakmice u utakmicu dižemo te na pobjedi!

Sljedeći vikend Plamene igraju kup utakmicu protiv Pule, a utakmica se igra u subotu 9.11. u 16:00!