Nakon dugo vremena Borinci osjetili gorčinu poraza u Kneževim Vinogradima

Borac iz Kneževih Vinograda je novi lider MŽNL OSVI! Borinci su nakon dugo dugo vremena osjetili gorčinu poraza, a po prvi puta u ovoj natjecateljskoj sezoni to je doživio i njihov trener Marko Novoselac. Uzrok je sjajni Slavko Barat koji je bio dvostruki strijelac u derbiju i to oba puta za vodstvo domaćina, a pobjedu je ovjerio iskusno lisac Mario Mijatović. Dilj je istim rezultatom svladao imenjaka lidera iz Bobote , a glavnu je rolu preuzeo Renato Krajčir s dva pogotka. Gosti su uspjeli smanjiti no do poravnanja nisu uspjeli doći, a pobjedu je začinio i ponajbolji strijelac lige Marko Terzić.

U dvoboju Radničkih pobjeda je pripala domaćem u Županji produbivši krizu rezultata gostujućeg. U izjednačenom susretu domaćin je poveo, gost izjednačio da bi pet minuta prije kraja Ilija Matić donio veliko slavlje momčadi Andrije Beseka. Valpovka je nastavila niz rezultata 3:1 svladavši gostujući Višnjevac na krilima sve boljeg Ivana Mandića koji je također dva puta donosio vodstvo Zelenima koje je malo pobrkao sjajni Ivan Gelo, a točku na I je stavio izvrsni veznjak domaćina Emanuel Mutshaus. Otok se iskalio na gostu iz Jankovaca zahvaljujući briljantnoj partiji Zvonimira Tulumovića koji je upisao hattrick.

9 02.10.2021 16:00 Vinkovci NK Dilj (V) – NK Borac (Bo) 3:1
9 02.10.2021 16:00 Valpovo NK Valpovka – NK Višnjevac 3:1
9 02.10.2021 16:00 Županja NK Radnički (Ž) – HNK Radnički (M) 2:1
9 03.10.2021 16:00 Đakovačka Satnica NK Mladost Đakovačka Satnica – NK Tomislav (C) -:-
9 03.10.2021 16:00 Bošnjaci NK Zrinski (B) – NK Slavonac Komletinci -:-
9 03.10.2021 16:00 Livana NK Tomislav (L) – HNK Grabovac -:-
9 03.10.2021 16:00 Babina Greda NK Šokadija (BG) – NK Olimpija -:-
9 02.10.2021 16:00 Otok NK Otok – NK HAŠK Sokol 5:1
9 02.10.2021 18:00 Kneževi Vinogradi NK Borac (KV) – NK Borinci 3:1

U fer i korektnoj utakmici bili smo bolji protivnik i zasluženo pobijedili. Gostima sretno u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo srijedi i finalu kupa – rekao je trener Dilja Dejan Pavličić.

Puno problema oko igračkog kadra, problema sa kojima ćemo se nositi do kraja polusezone, kad bi počeo nabrajati ne vidim kraj, ali bilo je i gore pa smo izdržali. Svim igračima čestitke na pristupu i borbenosti, domaćinima čestitke na pobjedi, ćutimo ponizno i čekamo naših pet minuta – kazao je Miodrag Radić trener Borca.

Čestitam dečkima na zasluženoj pobjedi. Dobro smo otvorili utakmicu i imali inicijativu u početku što je rezultiralo i pogotkom za naše vodstvo. I onda, po tko zna koji put, vraćamo protivnika u igru koji iz jedne naše nesmotrenosti dolazi do poravnanja. U drugom poluvremenu radimo dvije izmjene i dolazimo do zasluženog vodstva i na kraju pobjede. Na kraju je mogla čak biti i uvjerljivija pobjeda, ali nismo bili koncentrirani u završnici. Gostima čestitam na korektnom ponašanju, vrlo su dobra ekipa koja zna što želi. Želim im sreću u nastavku prvenstva – kazao je Davor Mijatov trener Valpovke.

Prava prvenstvena utakmica u kojoj smo bili kompaktni čvrsti i strpljivi. Takav pristup u prvom dijelu donosi nam prvi gol, do kraja prvog dijela stvorili smo dvije izglede prilike te pogodili vratnicu. Kako nismo zabili primili smo pogodak u finišu prvog dijela. U drugom dijelu isti pristup omogućio nam je kontrolu nad utakmicom da bi u 84.minuti zabili pobjedonosni gol. Čestitam mojim igračima na zasluženoj pobjedi kao i na iskazanoj želji, strpljenju i borbenosti – zadovoljstvo nije krio trener domaćeg Radničkog Andrija Besek.

Dario Dundović HNK Radnički Mece je nakon susreta izkavio:
Čestitam domaćem Radničkom na zasluženoj pobjedi i puno uspjeha u nastavku prvenstva.

Odlična utakmica u kojoj smo možda za nijansu bili bolji prvo poluvrijeme u kojem smo uspjeli doći u prednost nakon odlične akcije. Drugo poluvrijeme negdje od 60.-80. minute su gosti bili puno bolji i nogometnim rječnikom su nas “ubili”, izjednačili su iz jedanaesterca i imali još neke prilike koje nisu iskoristili, ali moji dečki su izvukli posljednji atom snage i u samoj završnici postižu dva gola za zasluženu pobjedu – komentirao je Saša Balatinac, Borac KV.

Vrhunska utakmica za obje ekipe. Domaćin rastrčan i razigran u prvom poluvremenu te zasluženo dolazi u vodstvo. U drugom poluvremenu uspostavljamo ritam utakmice kakav smo i htjeli. Postižemo pogodak i dižemo još jednu razinu vise u igri. Potpuno otvorena utakmica s obje strane i našu nesmotrenost domaćin kažnjava prekrasnim pogotkom. Ovim putem pohvaljujem domaćina na fer i korektnoj utakmici te sudačku trojku koja je jako dobro odradila svoj zadatak – viđenje je trenera Borinaca Marka Novoselca.