Najbolji start vukovarskih drugoligaša imala je Sloga iz Borova

Sloga je nakon odličnog prijelaznog roka odmah u startu pokazala da će biti glavni favorit za put prema Prvoj ŽNL, a Davor Bratić i Danijel Spasić su i pogocima potvrdili tu tezu, a pridružili su im se Siniša Sušić i Nikola Kosić za uvjerljivo premijerno slavlje u Lovasu i nagoviještaj sjajne sezone za momčad iz Borova koja izgleda doista respektabilno i gdje u prvih 11 nema mjesta za jednog nogometnog velikana Sašu Berarevića koji nije dobio povjerenje trenera niti minute zaigrati u prvom nastupu. Do gostujuće pobjede također bez primljenog pogotka je stigla i ekipa Bršadina, ali s upola manje raspoloženim strijelcima no pogoci Vuletića i Kovačevića bili su više nego dovoljni za prvu trojku i slavlje čitave ekipe. Kolo gostiju nastavio je i Rusin vrativši se iz Vukovara s tri boda te tako na najljepši način odradio premijerni nastup među drugoligašima, a do pobjede je povukao Antonio Tulić s dva pogotka. Sjajna izdanja gostujućih momčadi bodom je zaključio Sremac vrativši se neporažen iz Pačetina gdje se sve bitno oko pogodaka i promjene rezultata događalo u prvom dijelu susreta unutar nekih desetak minuta.

Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat
1 04.09.2022 16:00 Bapska NK Hajduk Bapska – NK Bršadin 0:2
04.09.2022 16:00 Pačetin NK Sloga Pačetin – NK Sremac (I) 1:1
04.09.2022 16:00 Vukovar HNK Radnički (V) – NK Rusin 2:3
04.09.2022 16:00 Lovas ŠNK Lovas – NK Sloga Borovo 0:4

NK Hajduk Bapska – NK Bršadin 0:2 ( Vuletić Vitomir 18′, Kovačević Đorđe 88′)
NK Sloga Pačetin – NK Sremac (I) 1:1  (Popović Vuk 26′ / Tulić Filip 17′)
HNK Radnički (V) – NK Rusin 2:3 (Anojčić Nemanja 64′, Vida Nikola 89′ / Tulić Antonio 21′, 33′, Tomas Tomislav 84′)
ŠNK Lovas – NK Sloga Borovo 0:4 (Bratić Davor 39′, Spasić Danijel 44′, Sušić Siniša 49′, Kosić Nikola 64′)