Na kraju je po bod svakome realan ishod između Marsonije i Oriolika

Sa Županijskim derbijem između Oriolika i Marsonije počeo je drugi dio nogometne polusezone u Trećoj ligi – istok. Pobjednika u zanimljivoj i borbenoj, ali korektnoj utakmici nije bilo te je završilo 1:1. Brođanima je pripao početak susreta i prvi dio, a Oriovčanima nastavak i završnica. Na kraju je po bod svakome realan ishod između ova 2 protivnika koja se jako dobro poznaju i između kojih nema velikih tajni.

Ljubitelji nogometa više od 2 mjeseca čekali su na nastavak prvenstva u Trećoj ligi – istok. Pogotovo iz razloga što se na početku u Oriovcu igrao Županijski derbi između Oriolika i Marsonije koji je završio bez pobjednika 1:1. Oba kluba imala su imperativ, domaćin koji se nalazi u donjem dijelu prvenstvene ljestvice i želi pobjeći u sredinu, dok gost lovi prve 3 pozicije i plasman u jedinstvenu Treću ligu. Na kraju su jedni i i drugi izgubili po 2 boda, dok je konačni rezultat realan. Svaka od ekipa imala je prigoda i za sva 3 boda, međutim, vratari Iličević i Herceg općenito nisu imali puno posla jer na utakmici i nije bilo izrazitih prigoda.

Nogometaši Oriolika protiv Marsonije nastupili su u svom trenutno najjačem sastavu kojeg imaju. Jedino je trener Robert Dujić u napad umjesto Darija Batala kojeg je ostavio na klupi stavio Antu Galovića. S druge strane njegov imenjak Špehar nije imao 2 pojačanja koja su stigla iz Novigrada Dinu Lihića i Lukasa Rošića, dok je zbog ozljede Mihailo Marić ostao na klupi. Od početka je Marsonia imala loptu u svom posjedu te je tražila vodeći pogodak i on se dogodio u 10. minuti. Prije toga je sudac Darko Dumančić iz Prkovaca u 9. minuti dvoboj domaćeg Kuzmića i gostujućeg Mahmutovića okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu uz burne prosvjede Crvenih. Kapetan Oriovčana Josip Herceg obranio je udarac Mateju Sivriću koji je bio najbliži na odbijenoj te su Brođani s njegovim 3. pogotkom u ovoj sezoni došli do vodstva od 1:0. Samo 3 minute nakon toga udarac Morberu odbija sada Iličević, natrčava Galović i pogađa mrežu, ali pomoćni sudac Mate Dujmić iz Vinkovaca označio je zaleđe. Poravnanje se dogodilo i to u 32. minuti kada je uvijek pouzdani Luka Đerek poslao dobru loptu pred gol Marsonije, dok najboljem strijelcu Crvenih Goranu Juriću nije bilo teško upisati svoj 5. gol u ovogodišnjem prvenstvu za 1:1. U drugom poluvremenu nije bilo golova, dok je bilo nekoliko pokušaja na obje strane. Najbolju prigodu za novo vodstvo imala je Marsonia u 56. minuti kada je Mahmutović dobio dobru loptu od Žuljevića i kada je već svladao Hercega nije pogodio okvir gola. Domaći taj promašaj mogli kazniti, dok su bili jako opasni iz prekida i iz kornera nakon dobrih ubačaja Kuzmića pred gol Iličevića koji je uz obranu uspio otkloniti sve opasnosti koje su mu prijetile. Na kraju je podjela bodova i po bod svakome realan ishod ove tvrde utakmice, dok jedni i drugi jamačno mogu igrati puno bolje od ovoga što su prikazali u međusobnom susretu.

Naravno da je tek prva utakmica u drugom dijelu sezone te da će se forma Oriolika i Marsonije još dizati u narednim susretima. U slijedećem kolu u Oriovac stiže Slavonac iz Bukovlja, dok je Marsonia domaćin vodećem Vukovaru 1991