Nedjelja u MŽNL SB-PŽ: Slavlje za Tomislav, Psunj Sokol do bodova u sudačkoj nadoknadi!

U nedjelju su odigrana i posljednja dva susreta drugog kola MŽNL SB-PŽ! NK Tomislav iz Donjih Andrijevaca zadržao je stopostotan učinak pobijedivši na gostovanju Mladost iz Sibinja 3:1, dok je NK Psunj Sokol Okučani upisao prva tri prvenstvena boda u slavlju nad NK Slavoncem iz Bukovlja 2:1!

NK MLADOST SIBINJ – NK TOMISLAV DONJI ANDRIJEVCI 1:3

Pred 80-ak gledatelja NK Tomislav iz Donjih Andrijevaca u okviru drugog kola obilježio je drugu prvenstvenu pobjedu na gostovanju u Sibinju kod tamošnje Mladosti, koja nakon dva prvenstvena kola ostaje na učinku od jednog boda. Tomislav je u vodstvo doveo Ivan Tunuković u 40. minuti, da bi isti igrač osam minuta kasnije digao prednost gostiju na 0:2. Ilija Vrbanić u 71. minuti vratio je nadu gostima koja je ugašena pogotkom Tomislava Bliznaca u 84. minuti susreta za konačnih 1:3.

-“Utakmica je bila dobra,puna tempa gdje smo mi stvorili dosta šansi i mislim zasluzeno slavili.Ekipa Mladosti se pokazala kao izuzetno neugodan i odlican protivnik koji ima glavu i rep i nadasve je odlicno vođena.Želimo im sretno dalje,a mi se idemo pripremiti za novu utakmicu.”- Ivan Pavković, NK Tomislav Donji Andrijevci

-“Što reći, jedna odlična utakmica za gledatelje, ali i za nas igrače. Žustra, borbena utakmica bez ikakvih nepotrebnih kobnih starteva. Gosti su bili spretniji i pokazali da s pravom mogu reći da su glavni konkurenti za titulu. Ovim putem im čestitamo na fer i korektnoj utakmici, također suci su odradili odličan posao! Mi se okrećemo novom tjednu i treninzima te željno iščekujemo gostovanje u Sikirevcima.”- NK Mladost Sibinj

NK PSUNJ SOKOL OKUČANI – NK SLAVONAC BUKOVLJE 2:1

U dvoboju novih međužupanijskih ligaša, NK Psunj Sokol na novom stadionu u Okučanima ugostio je prošlogodišnje sudionike 3.HNL Istok, NK Slavonac Bukovlje. Do prvih bodova došao je NK Psunj Sokol Okučani sa 2:1, Goran Divković doveo je domaćina u vodstvo u devetoj minuti, da bi rezultat izjednačio Josip Šušić u 27. minuti. Kada se već mislio da će svakoj momčadi u ovom susretu pripasti po bod, ukazao se u 92. minuti Marko Filipović i donio veliko slavlje Psunj Sokolu.

“Prije svega čestitam svojim igračima na ovom trobodu. Zaista kvalitetan protivnik, koji je do jučer bio dva ranga iznad nas. Jako borbena utakmica bez previše prilika koju smo sjajno otvorili ranim pogotkom Divkovića. Gosti su sredinom drugog dijela neutralizirali rezultat i tako odlazimo na predah. U drugom dijelu radimo nekoliko izmjena i sa svježim snagama držimo dobar ritam.

Ponovno ću ponoviti, izuzetno kvalitetna ekipa iz Bukovlja jednostavno nije dala ni trenutak opuštanja, a dečki su se borili do kraja to nas je nagradilo i pogotkom Filipovića na samom kraju utakmice. Za razliku od utakmice u Slobodnici, poptuno drukčiji pristup momčadi što me jako veseli za daljni dio natjecanja. Jos jednom čestitam i jednoj i drugoj momčadi na sjajnom nogometnoj predstavi, a gostima iz Bukovlja puno sreće u nastavku prvenstva”- prokomentirali su nam iz NK Psunj Sokol Okučani.