MŽNL PŽ-SB: Podjela bodova između Papuka i Zadrugara, Mladost se odvojila od zadnjeg mjesta, Jakšić izjednačio u 90.

Kompletirano je 22. kolo MŽNL PŽ-SB. Čvrste utakmica sa puno duela i trke se igrala između Papuka i Zadrugara, Mladost je osvojila vrijedne bodove i malo se odvojila od zadnjeg mjesta na tablici, Jakšić izjednačio rezultat u 90. minuti.

PAPUK-ZADRUGAR 1:1

Odigrana je čvrsta utakmica bez puno prilika između Papuka i Zadrugara. Ivan Pedro Henrique Domingues postigao je pogodak u 13. minuti za Papuk i prvo poluvrijeme je završilo sa tim rezultatom. Jura Luketić izjednačava rezultat u 71. minuti i donosi vrijedan bod sa gostovanja u Papuku.

“Čestitke i jednima i drugima mi smo svoje promašili prvo poluvrijeme, a drugo nas je spašavao naš golman koji je odlično branio idemo dalje skočili smo jedno mjesto i nastavljamo dalje, idemo u Sikirevce koji su odličan domaćin pokušati doći do novih bodova. Suđenje dobro, pohvala trojci, mislim da je najrealniji ishod.”-izjavio je trener Papuka, Dalibor Banović.

“Jako dobra utakmica u Velikoj koja je završila najrealnijim rezultatom. Čestitke domaćinu na fer I dobroj igri, sudačkoj trojci na suđenju i naravno svojim igračima na igri i osvojenom bodu.”-prokomentirao je trener Zadrugara, Braslav Ostojić.

MLADOST-PSUNJ SOKOL 1:0

Jako bitni bodovi za Mladost. Domaćini su se odvojili malo od zadnjeg mjesta na tablici i izjednačili sa Požegom koja se nalazi na 12. mjestu. Utakmica sa puno opreza sa obje strane budući da su obje ekipe nisko pozicionirane na tablici. Igrala se 86. minuta kada Tomislav Krušenicki zabija za vodstvo i  donosi sva 3 boda Mladosti.

“Zaslužena pobjeda, čestitam dečkima na htijenju, to je jedini način. Drago mi je da su svi ovi treninzi i njihovi dolasci i rad nagrađeni bodovima. Gosti dobra i korektna ekipa dobro vođena. Suđenje kvalitetno.”-mišljenje je trenera Mladosti,Roberta Dujića.

“Čestitam domaćoj ekipi na pobjedi, apsolutno zasluženo! Sretno im u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo sljedećem protivniku i utakmici u kojoj ćemo tražiti reakciju u odnosu na ovo što smo odigrali ili bolje rećeno nismo odigrali.”-kazao je trener Psunja, Marko Musić.

SIKIREVCI-JAKŠIĆ 3:3

Zanimljiva utakmica sa puno golova se igrala u Sikirevcima. Gosti su poveli u 12. minuti preko odličnog Marka Grbeše. Domaćinima nije dugo trebalo da se stabiliziraju, samo 3 minute nakon primljenog gola izjednačavaju, strijelac je bio Valentin Šunić. U strijelce se upisao i Dominik Janković koji u 18. minuti dovodi Sikirevce u vodstvo. Sikirevci sa odličnom igrom dolaze do još jednog pogotka, Leon Pranjić povisuje vodstvo u 20. minuti. Nakon prvog poluvremena gosti su skupili glave i reagirali. Marko Grbeša je još jednom poentirao u 65. minuti i smanjuje vodstvo domaćina. Igrala se 90. minuta kada Domagoj Kovačević izjednačava rezultat i donosi Jakšiću vrijedan bod sa teškog gostovanja.

“Gubili smo na poluvremenu 3:1, zasluženo smo onda izjednačili, gdje smo bili dominantni. Na kraju zasluženo smo uzeli bod.”-riječi su Ivana Marića, trenera Jakšića.

“Prvo poluvrijeme odlično i na odmor odlazimo sa dva pogotka prednosti, malo lošije ulazimo u drugo mada opet imamo dvije dobre šanse i stativu gdje bi utakmica bila riješena, zadnjih dvadesetak minuta sami sebe dovodimo u probleme i u zadnjim minutama primamo gol za 3:3, inače bi bio jako ljut, ali ovaj puta nisam jer znam da su dečki dali svoj maksimum, ali fešta od petka i subote je uzela svoj danak, i neka su se družili ipak su nam takvi dani u općini, a i cilj je ispunjen, a to je opstanak u ligi. Ekipi Jakšić sretno dalje, a mi nastavljamo raditi, ispravljati greške i pomalo slagati kockice za iduću sezonu.”-za Sportalo je rekao Mario Barišić, trener Sikirevaca.