MŽNL PŽ-SB: Derbi u Pakracu domaćinu, Jakšić slavio nad Sikirevcima!

Susretima u Pakracu i Jakšiću kompletirana su subotnja uzbuđenja devetog kola MŽNL PŽ-SB! U derbiju u Pakracu hajduk je došao do iznimno vrijedna tri boda, dok je i drugi domaćin, Jakšić, u svom susretu također ugrabio puni plijen!

HAJDUK – SLAVONAC 2:1

U derbiju devetog kola sučelile su se uoči ovog kola vodeće momčadi ljestvice gdje je drugoplasiranom Hajduku iz Pakraca stigao Slavonac iz Nove Kapele. Slavonac je u susret ušao s četiri uzastopne pobjede te učinkom od šest pobjeda i dva neriješena ishoda, dok je Hajduk s dvije uzastopne pobjede te omjer od pet pobjeda i tri remija zauzimao drugo mjesto uoči ovog kola s 15 bodova koliko je imao i Vinogorac.

U 21. minuti susreta Hajduk je stigao u početno vodstvo pogotkom Filipa Matijaševića, a odgovor Slavonca stigao je u 29. minuti preko Dragana Sremca te se s neriješenim ishodom odlazi na predah. U 83. minuti Matijašević je svojim drugim pogotkom na susretu postavio uspostavit će se konačnih 2:1.

“-Utakmica dostojna derbija. Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno, dok smo u drugom poluvremenu bili znatno bolji i zasluženo smo pobijedili. Gosti su pružili odličnu igru, i ova je utakmica opravdala status derbija za vrh.”- osvrt je trenera Hajduka, Dubravka Ljevakovića.

“-Utakmica u kojoj smo sami sebe pobijedili. Danas smo jednostavno promašili jako puno prilika, uključujući tri čiste prave šanse. Međutim, to ne umanjuje pobjedu domaćina, i čestitam im. Utakmica je bila korektna, gdje je penal odlučio pobjednika. Ne mogu reći je li bio, ali mi se činilo da je domaći igrač sam zapao za našeg stopera. Unatoč tome, smatram da je suđenje danas također bilo korektno. Mojim dečkima nema što zamjeriti jer dali su sve od sebe, ali opet ponavljam, danas smo promašili puno toga za ovakav derbi. Glavu gore, trebamo nastaviti trenirati jer još uvijek je puno bodova u igri.”- komentirao je za Sportalo trener Slavonca iz Nove Kapele, Matej Vlaović.

JAKŠIĆ – SIKIREVCI 3:1

Subotnji program upotpunili su susretom Jakšić i Sikirevci. Jakšić je u susret ušao kao osma momčad ljestvice s devet osvojenih bodova, dok su gosti bili na poziciji ispod te s istim brojem prikupljenih bodova.

U dvanaestoj minuti susreta poveo je Jakšić pogotkom iz kaznenog udarac kojeg je u pogodak domaćina pretvorio Domagoj Kovačević. U 30. minuti susret je za goste izjednačio Mijo Živić te se s 1:1 otišlo na predah. U devetoj minuti nastavka Jakšić je ponovno u prednosti, strijelac za Jakšić bio je Marko Grbeš, a konačnih 3:1 drugi je pogodak Domagoja Kovačevića u 83. minuti.

“-Na nagovor predsjednika ipak ću dati izjavu, to je zaslužio i Sportalo. Utakmica malo nervozna, protivnik strpljiv, čekao našu grešku. Stvarno ne mogu se sjetiti niti jedne šanse protivnika, potpuno zaslužena pobjeda. Čestitke mojim igračima na trudu i pobjedi. I mi imamo svojih problema ali ih ne ističemo, čekamo kraj prvenstva i da skupimo još koji bod.”- osvrt je na susret trenera Jakšića, Gorana Vrgoča.

“-Čestitam domaćinu na pobjedi. Što se nas tiče, svi mi, počevši od mene, moramo ozbiljno razmisliti o tome što i kako dalje. Što se tiče suđenja, nikada ne komentiram, pa neću to činiti ni danas, iako bih mogao reći mnogo toga.”- izjava je trenera Sikirevaca, Marija Barišića.