MŽNL Osijek-Vinkovci: Zrinski iznenadio Cerance, Borinci svladali Vardarca, Šokadija na vrhu

Nedjelja je donijela posljednjih pet susreta 13. kola u najvećoj ligi u Hrvata, u MŽNL Osijek-Vinkovci. U Jarmini su Borinci ugostili Vardarca, dok je lider iz Cerne putovao u Bošnjake. Nakon 13 odigranih kola, na vrhu je prava gužva. Prvih je sedam momčadi nagurano u samo tri boda.

SLAVONIJA – OLIMPIJA 4:0

Slavonija je očekivano došla do nove pobjede u domaćem susretu s Olimpijom. Matijevićeva je momčad postigla četiri pogotka i tako stigla do vrlo vrijedna tri boda kojima se približila sredini tablice. Olimpiji ostaju brige oko nastavka, a ovim su porazom pali na pretposljednje mjesto.

Zaslužena pobjeda 4:0, ali i gosti iz Osijeka su imali svoje prilike. Dosta dobro prvo poluvrijeme koje je završilo 3:0 a moglo je biti i više. U nastavku utakmice gosti bolji, ali naš vratar brani dva “zicera”. Poslije toga dijela, igralo se ravnopravno a mi smo postigli i četvrti gol. Zgoditke su postigli: Gvozdić x2, auto gol i Miličević. Čestitke mojim igračima na trudu, zalaganju i pobjedi. Gostima želim od sveg srca da ostanu u ovom rangu natjecanja jer Olimpija to zaslužuje. Sportski pozdrav iz Soljana. – za Sportalo je rekao Milan Matijević, trener Slavonije.

TOMISLAV (L) – OTOK 5:1

Tomislav je danas u Livani petardom ispratio goste iz Otoka. Prvo ime susreta je svakako domaći kapetan Vedran Nikšić koji je postigao čak četiri pogotka, a današnjom je partijom podsjetio na svoje najbolje dane. Na listi strijelaca mu se priključio Roso, dok je počasni pogodak za goste postigao Damjanović.

Domaćin nas nadigrao u svim segmentima nogometne igre i zasluženo nas pobjeđuje u sportski i fer utakmici. – komentirao je Božidar Babić, trener Otoka.

BORINCI – VARDARAC 1:0

Borinci su danas dočekali momčad Vardarca. U Jarmini je domaćin s minimalnih 1:0 svladao Dinjarovu momčad koja je u posljednje vrijeme neprepoznatljiva. Čovjek odluke bio je sjajni Dario Merkaš. Borinci su ovom pobjedom Vardarcu došli na samo -2.

Čestitam svim igračima danas na odličnoj utakmici. Gosti su vrhunska ekipa, a mi smo danas se pokrpali i skupili jedva 14 igrača. Zato skidam kapu svojim dečkima na osvojena 3 boda, dali smo svi sve od sebe i nagradilo nas je. Gostima želim sve najbolje u nastavku prvenstva. – izjavio je Saša Šest, trener Borinaca.

Teško mi je bilo što reći, ali kad ne zabiješ u gostima iz 3 mrtve šanse, doslovno unutar 10 metara od gola, onda nisi ništa ni zaslužio! Domaćinu čestitam na pobjedi! – mišljenje je Marka Dinjara, trenera Vardarca.

ŠOKADIJA – RADNIČKI (Ž) 5:1

Kao i u Livani, i ovdje je domaćin s pet pogodaka ispratio goste. Šokadija je na krilima trostrukog strijelca Jukića došla do nova tri boda kojima se bodovno izjednačila s Cerancima na vrhu ljestvice. Počasni je pogodak za goste postigao njihov najbolji strijelac Elvir Bukva, a nakon današnje utakmice Šokadija još više može žaliti za bodovima iz Višnjevca. Međutim, i ovako su na vrhu, samo ga dijele s Tomislavom. A sljedeće nas kolo očekuje veliki derbi u Cerni.

Šta drugo reći nakon ovakve utakmice gdje smo potpuno nadigrali protivnika i izbili na prvo mjesto na tablici nego da sam ponosan na svoje igrače. Iako prvo poluvrijeme završava rezultatom 1:1, u drugo ulazimo puno agresivnije i otvaramo ranim golom Miškovića u 30.sekundi 46-minute. Tada na scenu izlazi iskusni D. Jukić koji postiže svoj drugi hattrick u dva kola. Da bi Igor Mirković prekrasnim pogotkom iz daljine potvrdio pobjedu. Suđenje odlično, gosti korektni. – riječi su Krunoslava Tomljenovića, trenera Šokadije.

Prvo OK, dobili gol u desetoj sekundi drugog i tu smo se raspali. Domaćin zasluženo dobio na čemu im čestitam. Suci OK. – priopćio nam je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

ZRINSKI – TOMISLAV (C) 3:1

Iznenađenje kola napravili su nogometaši Zrinskog iz Bošnjaka koji su danas s trona srušili dojučerašnjeg lidera, ekipu Tomislava iz Cerne. Momčad iz Bošnjaka je odigrala fenomenalnih prvih pola sata i za to su vrijeme postigli tri pogotka, te praktički osigurali pobjedu. Gosti su izgledali neprepoznatljivo, a krajem prvog dijela je pocrvenio i Marojević. U drugi dio Ceranci ulaze odlučnije, Bartulović je odmah izmjenama pokušao podići svoju momčad, no Lešić je danas spustio roletnu. Tomislav je do kraja uspio samo smanjiti preko Ljajića, no to je sve. Bartulovićevim je glavoboljama pridonijelo i isključenje najboljeg igrača Tomislava, Petra Rubića koji je nakon dva žuta kartona morao napustiti igru. A u sljedeću nedjelju u Cernu stiže Šokadija…

Odlično naše prvo poluvrijeme, mogli smo otići na predah i s većom razlikom. Drugo poluvrijeme smo dosta pali, ali ipak sačuvali prednost. Zaslužena pobjeda danas gdje smo pokazali kada smo pravi da možemo napraviti čuda. Čestitam svojim suigračima na tri boda. Gostima sretno dalje! – zadovoljan je bio Stjepan Naglić, kapetan Zrinskog.

Katastrofalan ulazak u utakmicu nas je koštao bodova danas. Još ne mogu sebi doći kakve smo mi golove primili. Dobijemo prvi gol iz prekida, na što sam posebno upozoravao i onda kola krenu nizbrdo. U 41. min. ostanemo s igračem manje, i onda drugo poluvrijeme mi budemo ekipa koja ima loptu, diktira tempo, stvara šanse, ali prekasno je bilo da se vratimo. Kad smo mi htjeli i željeli, onda lopta nije htjela. Domaćin je danas zasluženo dobio jer nogomet se igra od 1. do 90. min., ali moram danas spomenuti suđenje koje je bilo bezobrazno i bahato, na štetu i domaćina i nas. – komentar je Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.