MŽNL Osijek-Vinkovci: Završetak zanimljive sezone

Odigrano je posljednje kolo MŽNL Osijek-Vinkovci gdje su sva pitanja oko ostanka i ispadanja riješena u prethodnom kolu te su se utakmice mogle odigrati bez previše naboja.

MLADOST ĐAKOVAČKA SATNICA – RADNIČKI MECE 3:2

Mladost i Radnički Mece svoju su sezonu zaključili utakmicom u petak. Radnički dolazi u vodstvo golom Marka Vladića u 21. minuti, no Mladost se vraća deset minuta nakon, a strijelac je bio Luka Bede. Gosti ponovno vode početkom drugog dijela golom vratara Tomislava Bošnjakovića, no domaća ekipa ponovno brzo vraća stvari na početak golom Karla Bajsa. Tri boda Mladosti donosi Domagoj Stipanović golom u 81. minuti.

“Odigrali smo danas i treću utakmicu u pet dana. Momcima iz Meca trebalo je izaći u susret, pa smo stisnuli zube i doslovno na aparatima izvukli pobjedu. Mece su odlične, tehnički potkovane, imaju brzinu, vodili su i stvarali šanse, no naši igrači su dobro rasporedili snage i na krilima iskusnih Bojanovića, Do. i Di. Stipanovića, Žonke, Barišića, te odličnih mladića Jukića i Bajsa, koji su bili najistaknutiji, ovoga puta su i svi ostali dali velik doprinos. Istaknuo se i ovoga puta Leko, tako da golmanski barem imamo širinu. Idemo na odmor i nadamo se dobrim akvizicijama i pojačanjima za narednu sezonu. Pozdrav svima i super Sportalu!” – izjavio je Damir Lelas, trener Mladosti.

“Prije svega, želim se zahvaliti upravi NK Mladost i mom kolegi Lelasu što su nam izašli u susret i pristali odigrati utakmicu u petak. Iako su tom odlukom sebi “otežali posao” jer su u srijedu igrali sa Borincima. Mi smo opet bili u prorijeđenom sastavu, kao i cijelo ovo proljeće, bez nekoliko standardnih igrača. Morali smo mijenjati dva igrača zbog ozljeda, pa je čak u napad morao ući naš prvi golman Bošnjaković, koji je već pri prvom dodiru s loptom zabio pogodak. Prvo poluvrijeme, po mom mišljenju, mi smo bili puno bolji, a drugo domaćini. Smatram da po svemu prikazanom nismo zaslužili izgubiti i da bi neriješen rezultat bio najrealniji. Čestitam našim sportskim prijateljima na pobjedi i zahvaljujem se na večeri. Mojoj ekipi, bez obzira na poraz, čestitam i skidam kapu za sve što su napravili ovo proljeće. Hvala i vama u Sportalu što radite na promociji amaterskog sporta.” – riječi su Denisa Plantosara, trenera Radničkog.

TOMISLAV LIVANA – BORAC BOBOTA 2:3

Tomislav i Borac su svoje prvenstvo zaključili u subotu. Borac dolazi u vodstvo golom Davida Rangela Rendona u 10. minuti iz kaznenog udarca. Dvije minute nakon domaći izjednačavaju rezultat golom Dine Česira, a u 22. minuti Tomislav vodi golom Andreja Avdejeva. Igralo se bez golova sve do 75. minute kada Tomislav Nađ postiže izjednačujući pogodak za Borac, a u 89. minuti svojim drugim golom David Rangel Rendon donosi pobjedu Borcu.

“Kao prvo, čestitam svojim dečkima na svemu učinjenom u cijeloj sezoni, a pogotovo u proljetnom dijelu. S rosterom od 13 igrača uspjeli smo napraviti nešto u što su mnogi sumnjali – ostanak u ligi. Zato imaju moj naklon do poda i svaka im čast. Današnja utakmica, iako bodovno nije značila ništa ni domaćinu ni nama, igrala se čvrsto i muški. Postigli smo gol iz jedanaesterca, međutim domaćin se brzo vratio s dva postignuta gola, te je tim rezultatom završilo prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu domaćin je tražio treći gol, što smo iskoristili i postigli gol za izjednačenje. Zatim smo iz jedne kontre pred kraj utakmice dali treći gol za pobjedu. Suđenje je bilo vrlo dobro. Još bih čestitao NK Radničkom iz Dalja na ulasku u viši rang, a ekipama koje su napustile ligu želim brz povratak u istu. Velika zahvala i vama u Sportalu na praćenju lige te se nadamo uspješnoj suradnji i ubuduće, kao i do sada.” – izjavio je Ivica Vučak, trener Borca.

SLOGA ŠTITAR – VARDARAC 1:4

Vardarac je slavio kod Sloge rezultatom 4:1 gdje je svih pet pogodaka postignuto u druom dijelu. Vardarac vodi u 47. minuiti golom Stipe Vrdoljaka, a ubrzo Stjepan Šimić postiže pogodak za povećanje vodstva. Isti igrač povećava vodstvo na 3:0 u 65. minuti, a deset minuta nakon kompletila svoj hattrick. Sloga je do kraja samo uspjela smanjiti rezultat golom Antonija Blatančića.

Čestitam mojoj ekipi na pobjedi a domaćinu na fer i korektnoj utakmici!
Takođe u ime uprave NK Vardarca zahvaljujem se upravi NK Sloge Šitar na večeri! – rekao je Marko Dinjar, trener Vardarca.

ZRINSKI BOŠNJACI – VIŠNJEVAC 1:2

Višnjevac je slavio na gostovanju u Bošnjacima rezultatom 2:1. Gosti dolaze u vodstvo golom Roberta Marića u 60. minuti. Matej Kurilj povećava vodstvo u gostiju u 83. minuti, a domaći Zrinski je uspio samo smanjiti goloma Ivana Leakovića u 88. minuti.

“Današnjom utakmicom spuštamo zavjesu na prvenstvo. Nažalost, opraštamo se porazom, ali s obzirom na to da smo igrali s itekako pomlađenim sastavom, poraz je u neku ruku i očekivan. Ipak, sezonom u cijelosti moramo biti zadovoljni, budući da smo ostvarili svoj primarni cilj, a to je ostanak u ligi. U narednim danima sjest ću s predsjednikom kluba i vidjeti kako i što dalje. Definitivno se neke stvari za sljedeću sezonu moraju promijeniti, te u svakom slučaju moramo znatno ojačati igrački kadar kako se i sljedeće sezone ne bismo grčevito borili za ostanak.” – kazao je Matijas Pejić, trener Zrinskog.

“Prije svega, čestitam Radničkom iz Dalja na zasluženoj tituli prvaka. Igrali su najbolje u proljeće i želim im puno uspjeha u 3. HNL. Mojim igračima čestitke na pobjedi u Bošnjacima i na odličnoj sezoni u globalu, kao i upravi i navijačima. Domaćin je bio iznimno korektan, a mi smo bili za nijansu bolji. Zahvaljujem se vrataru Josipu Baliću što nam je uskočio u pomoć i doprinio da nosimo tri boda. Hvala Sportalu.” – rekao nam je Goran Brkić, trener Višnjevca.

RADNIČKI ŽUPANJA – BORINCI 2:3

Borinci su se pobjedom u Županji oprostili od ove sezone i natjecanja u ovom rangu. Gosti iz Jarmine vode autogolom Ivana Kegalja u 15. minuti. Domaći Radnički se vraća u 35. minuti golom Antonija Pavelića. Borinci ponovno vode u 44. minuti golom Ivana Buzića, no minutu nakon gostujući David Ležaić posprema loptu u mrežu za 2:2. Mreže su mirovale sve do sudačke nadoknade drugog dijela kada je Dominik Babić pogodio mrežu Radničkog za pobjedu svoje ekipe.

“Čestitam Jarmini na pobjedi. O nama ne bi. Zahvala sportalu na praćenju, a mi se imamo čime baviti preko ljeta.” – izjavio je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

“Korektna utakmica na kraju sezone, dvije podjednake ekipe. Dolazimo u vodstvo nespretnom reakcijom domaćeg igrača koji šalje loptu u vlastiti gol. Nakon toga igra se uglavnom na centralnom dijelu terena, blagu dominaciju domaćin naplaćuje golom iz lijepo izigrane akcije. Pred kraj poluvremena, kada su svi očekivali kraj, padaju još dva gola, sa svake strane po jedan. U drugom poluvremenu tempo igre pada, a mi ostajemo 20-tak minuta prije kraja bez Buzića koji dobiva crveni karton. Ipak, bili smo dovoljno gladni pobjede koja dolazi golom Babića u samoj završnici. Ponavljam, domaćin je bio korektan i želim mu sreću u sljedećem prvenstvu. Mi smo svoje odigrali u ovoj ligi dostojanstveno i pošteno. Radničkom čestitke na osvojenom prvom mjestu. Uredništvu Sportala sve zahvale na korektnom praćenju svih liga.” – rekao je nakon utakmice Zoran Rubić, trener Borinaca.

DARDA – RADNIČKI DALJ 4:2

Darda je došla do pobjede protiv prvaka Radničkog iz Dalja rezultatom 4:2. Domaća ekipa dolazi u vodstvo u 5. minuti golom Luke Žeravice. Radnički se vraća u 16. minuti golom Nebojše Popovića iz kaznenog udarca. Radnički vodi u 47. minuti golom Tonija Jeremijaša, no domaća Darda do kraja okreće rezultat u svoju korist golovima Marina Horvateka, Vanje Kovača i ne baš čestim pogotkom vratara Kristijana Cvetka.

“Iako oslabljeni veći dio ove polusezone, praktično do kraja smo bili u borbi za sam vrh, što na početku sezone nismo ni približno očekivali. Tako da sezonu možemo označiti na kraju veoma uspješnom. Čestitam svojim igračima na odličnim igrama koje su prikazivali tijekom čitave, naporne, preduge sezone za igrače amatere. Napokon smo svi dočekali da se liga smanjuje, kako i treba biti. A neki još prizivaju proširenje treće lige, vjerojatno samo zato što su oni u pitanju. Oh… Suđenje ove sezone, generalno, za svaku pohvalu. Bravo! Možda je glupo spominjati tu iznimku i pojedinca koji kvari ugled ostalim sucima koji svoj posao odrađuju zaista odlično. Ali neka se i to zna. Treba takve sklanjati odavde jer griješe namjerno. Mi, igrači i treneri, griješimo puno više, naravno nenamjerno, tako da su i greške sudaca sasvim normalne. Ali oni koji griješe namjerno, ne zaslužuju biti ovdje (naći će se oni sami u ovome). Danas smo završili sezonu pobjedom nad prvakom, Radničkim iz Dalja, kojem još jednom upućujem iskrene čestitke na naslovu. Naš izmiješani sastav danas, mladi i iskusniji, želio je više pobjedu, te ju je mudrom igrom i zaslužio. Suđenje odlično. Idemo sada svi na zasluženi odmor u iščekivanju još jednog velikog rezultata naše reprezentacije. Vama hvala na iscrpnom izvještavanju i promoviranju naših amaterskih liga, ali i sporta općenito.” – riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Darde.

“Čestitke Dardi i kolegi Stojkoviću na pobjedi, gostoprimstvu i dočeku koji su nam priredili. Želim im sreću u idućoj sezoni i povratak u treću ligu. Došli smo bez rezultatskog imperativa i takav pristup nam se rezultatski osvetio. Ovaj poraz ne može umanjiti sve dobro što su moji igrači pružili tijekom cijele sezone, a posebno ovog proljeća. Još jednom im čestitam na tituli jer su bili najbolji kad je najviše trebalo. Iskoristio bih ovu priliku da čestitam svim ekipama što su izborile ostanak u ligi jer je borba u ovoj prevelikoj ligi bila zahtjevna kao borba za vrh. Do iduće sezone i novih druženja, sportski pozdrav iz Dalja!” – izjavio je Nebojša Bajić, trener Radničkog.

DILJ – OTOK 5:0

Dilj je slavio s uvjerljivih 5:0 protiv ekipe Otoka. Dvostruki strijelac za domaće bio je Danijel Kuzmić, dok su po jedan pogodak upisali Marko Terzić, Marko Martinković i Lovro Danka.

“Čestitke dečkima na današnjoj pobjedi, pristupu i želji protiv jako dobrog Otoka. Terzić, Martinković, Kuzmić s dva gola, i prvijenac Danke za konačnih 5-0. Napokon zadnje kolo naporne sezone koju smo svi u miru priveli kraju, bez obzira na brojne izostanke ključnih i stožernih igrača (Terzić, Babić, Ilić, Martinković, Đoić, Krajčir). Moram istaknuti da je kroz seniorske utakmice prošlo i dosta igrača iz škole nogometa, a najbolje su ih iskoristili Rukavina, Pandžo i Kovačević, naši nadareni juniori. Velike pohvale za njihov trud i rad koji ih je uvrstio u prvi sastav. Veliko hvala upravi na ukazanom povjerenju. Hvala svim navijačima i simpatizerima što su nas pratili. Veliki pozdrav ekipi Sportalo i želim vam nastavak uspješnog rada.” – kazao nam je Vedran Rožić, trener Dilja.

“Izblamirali smo se u zadnjih 20 minuta zbog crvenog kartona koji smo dobili zbog naše gluposti (prigovor na jednoj prijateljskoj utakmici). Bili smo solidni! Imali smo svoje šanse, posebno u drugom poluvremenu, ali realizacija i vratar domaćina su nas spriječili. Dojam je da smo bili i sebični u nekim situacijama 1 na 1. Bez obzira na sve, imali smo uspješnu sezonu, cilj smo ostvarili. Čestitam korektnom domaćinu na zasluženoj pobjedi. A sada na zasluženi odmor! Pozdrav svima za napornu sezonu i vama na korektnoj suradnji.” – komentirao je Mario Đurković, trener Otoka.

SLAVONIJA SOLJANI – HAŠK SOKOL 2:1

Slavonija je nakon preokreta slavila protiv ekipe HAŠK Sokola. Gosti dolaze u rano vodstvo golom Danijela Pastora, no Slavonija ubrzo vraća stvari na početak golom Darija Dugonjića. Slavonija u 47. minuti postiže pogodak vrijedan tri boda preko Zvonimira Janjića.

“Utakmica bez imperativa otišla je na stranu Slavonije, iako tko je gledao zna da nije baš bilo tako lako. Meni je bitno da smo odigrali i ovu zadnju kao da je kvalifikacijska, s srcem, željom. Ne brinem se ja za nas. Čestitke svim klubovima na kraju sezone jer to je za čestitati, vjerujte mi, i puno sreće dalje. Pozdrav i vama iz Sportala, puno sreće u daljnjem radu.” – riječi su Kreše Majstorovića, trener HAŠK-a.

JEDINSTVO – ŠOKADIJA 0:0

Jedinstvo i Šokadija su odigrali utakmicu bez pobjednika i golova te mogu mirno otići na odmor i pripremiti se za iduću sezonu.

“Šteta za današnju utakmicu, žao mi je što je izostala pobjeda. Bez obzira što nismo imali rezultatski imperativ, odigrali smo dobru utakmicu, imali smo posjed i nekoliko odličnih šansi, ali nedostajao nam je gol. Čestitke gostima na borbi, borili su se i izborili bod. Iza nas je teška polusezona i mogu reći da je bilo doista turbulentno. Svi koji prate naš klub mogli su vidjeti da su rezultati zaista bili lošiji u odnosu na jesenski period i kao trener ne bježim od toga. To nije rezultat eventualnog nerada i nezalaganja od strane igrača ili s moje strane, nego za to postoje opravdani razlozi. Prije svega, odlazak naša dva najbolja strijelca u zimskom prijelaznom roku, a nažalost kasnije i teže ozljede još trojice igrača koji su činili okosnicu naše ekipe. Taj izostanak se najbolje vidio u domaćim porazima od ekipa koje su ispred nas na tablici. Bez obzira na sve, smatram da su momci dali svoj maksimum kako kroz treninge tako i kroz utakmice i ne mogu nikome ništa zamjeriti. Sa druge strane, sa ovakvim kadrom smo ostvarili plasman u polufinale Županijskog kupa i u zadnjim sekundama ostali bez eventualnog plasmana u finale kupa. Zahvaljujem svojoj ekipi koja je odradila jako dobar posao unatoč brojnim problemima koji su nas pratili. Ovim putem se zahvaljujem upravi kluba na ukazanom povjerenju tijekom ovih 8 mjeseci, ali smatram da bi neke stvari trebalo drugačije posložiti. Moraju postaviti jasne ciljeve prema kojima se ide, a uz to treba se postaviti sustav odgovornosti prema kojemu se točno zna tko za što odgovoran. Također, odgovornima u klubu sam protekli tjedan rekao da nakon zadnjeg kola dajem ostavku, a razloge ću zadržati za sebe. Jedinstvo je moj klub i nadam se da će u idućem periodu stvari ići na bolje, a ja ostajem jedan od najvjernijih navijača. Nadam se da će od ljeta stvari sjesti na svoje mjesto. Ovim putem se zahvaljujem ekipi Sportala i Marku na odličnoj suradnji, a Nogometnom klubu Radničkom iz Dalja čestitam na zasluženom osvajanju naslova prvaka. Sportski pozdrav!” – napisao nam je Dinko Puljić, trener Jedinstva.

“Utakmica bez rezultatskog imperativa gdje smo odigrali korektno, a na kraju mislim da je krajnji rezultat realan. Domaćin je bio jako dobar, a mi smo bili odlični u obrani i jako opasni u kontrama, iz jedne od kojih smo promašili 100% šansu, dok je domaćin pogodio okvir gola 2 puta. Korektna utakmica po jako teškom vremenu, uz odlično suđenje, i na kraju moramo biti jako zadovoljni sa završenom sezonom. Koristim priliku da čestitam igračima na uloženom trudu i zalaganju na treninzima i utakmicama, a zahvaljujem se predsjedniku, upravi i navijačima na podršci i uvjetima koje su nam omogućili. Naravno, zahvaljujem se i vama na Sportalu na promociji i korektnom izvještaju sa svih utakmica. Prvaku čestitam i želim puno uspjeha u višem rangu, a ekipama koje su ispale želim što brži povratak. Sada slijede analize, izvješća i konkretni razgovori sa upravom o igračkom kadru za sljedeću sezonu koja jako brzo dolazi.” – komentirao je Dražen Ilić, trener Šokadije.