MŽNL Osijek-Vinkovci: Vardarac protutnjao Višnjevcem, pobjede domaćina u Satnici i Cerni

U nedjelju je odigrano preostalih šest susreta petog kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Stopostotni je Vardarac tražio nastavak niza u Višnjevcu, Dilj je ugostio Jankovčane, a susjedni su se derbi igrali u Cerni i Bošnjacima.

MLADOST – OLIMPIJA 4:0

Mladost je danas očekivano došla do svoje četvrte pobjede u petom kolu ovogodišnjeg prvenstva. Satničani su odlično otvorili susret eurogolom Stipanovića koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Novi su pogodak mnogobrojni gledatelji vidjeli u 65. minuti kada je precizan bio kapetan Bojanović. Konačan su rezultat postavili Blažeković i Branimir Barišić-Jaman u samoj završnici utakmice.

Dobro smo ušli u utakmicu, poveli pa se malo opustili, odnosno prekombinirali. U drugom smo dijelu igrali protiv vjetra, pa smo dopustili Olimpiji da nam uđe u ritam. Uz stabilnu obranu, utakmicu je prelomio lijepi gol kapetana Bojanovića pa smo rutinski riješili to do kraja. Izrazito korektni svi akteri na utakmici i čestitke i dobre želje svima. – za Sportalo je rekao Damir Lelas, trener Mladosti.

ŠOKADIJA – TOMISLAV (L) 2:2

Vrlo zanimljiv susret igran je danas u Babinoj Gredi. Livanci su u 38. minuti imali dva gola prednosti, a na kraju su se morali zadovoljiti samo bodom, što je svakako odličan uspjeh s obzirom na ovo teško gostovanje. Za goste su poentirali kapetan Nikšić i Zrno, dok je bod domaćoj momčadi osigurao sjajni napadač Dalibor Jukić.

Ne mogu reći da gost nezasluženo odnosi bod iz Babine grede, ali jednostavno kod rezultata 2:2 previše smo toga promašili da bi uzeli 3 boda. Gosti korektni, želim im puno sreće u nastavku prvenstva. – poruka je Krunoslava Tomljenovića, trenera Šokadije.

ZRINSKI – SLAVONIJA 1:1

Imperativ domaće pobjede imala je danas ekipa Zrinskog iz Bošnjaka. Na njihovu žalost, nisu uspjeli, moraju se zadovoljiti bodom, tek drugim u ovogodišnjem prvenstvu. Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a početkom nastavka Slavoniju u vodstvo dovodi Janjić. Međutim, domaćini se ubrzo vraćaju zgoditkom Sinanovića, ali za nešto više ipak nije bilo snage.

Velike pohvale za ljubitelje nogometa u Cvelferiji koji su danas došli da uživaju u dobrom nogometu. Jesu li otišli zadovoljni…. mislim da ne a zbog njih se igra nogomet. – izjava je Mladena Zadre, trenera Zrinskog.

Teška utakmica u Bošnjacima, 1:1 realan rezultat. Vidio se veliki umor kod obje ekipe. Strijelac za našu ekipu Janjić. Mi se preko tjedna moramo dobro pripremiti jer nas čeka jako teška utakmica protiv Šokadije iz Babine Grede. Sportski pozdrav iz Soljana! – mišljenje je Milana Matijevića, trenera Slavonije.

TOMISLAV (C) – OTOK 2:0

Tomislav je danas došao do četvrtog ovosezonskog slavlja. Nakon srijede i pobjede kod Olimpije, danas je Bartulovićeva momčad u Cerni pobijedila goste iz Otoka. Odigrali su Ceranci odlično prvo poluvrijeme koje su okrunili s dva pogotka. U drugom su dijelu zatvorili prilaze svome golu, te su na kraju došli do zasluženog slavlja.

Prava prvenstva utakmica u kojoj smo prvo poluvrijeme bili čvrsti, odgovorni i efikasni i otišli na predah s 2:0. Drugo poluvrijeme smo prepustili Otoku sredinu terena, alI ostavili ih bez prave šanse. Mislim da je naša pobjeda zaslužena, a ekipi Otoka sretno dalje. Strijelci Kraljević i Krezo. – komentirao je Nikica Bartulović, trener Tomislava.

Loš ulazak u današnju utakmicu od strane moje momčadi rezultirao je s dva primljena gola što u drugom poluvremenu uz bolju igru nismo uspjeli nadoknaditi. Čestitam domaćoj momčadi koja je više željela pobjedu i zasluženo slavila. – riječi su Darka Matanića, trenera Otoka.

VIŠNJEVAC – VARDARAC 0:4

Vardarac ima pet od pet. Odličan su ulazak u prvenstvo potvrdili Dinjarovi momci i danas u Višnjevcu gdje su s četiri pogotka kaznili domaćina. Goste je u vodstvo doveo Čakalić udarcem s bijele točke, a do poluvremena mu se na listi strijelaca pridružio Grgić. U drugom je dijelu Vardarac također postigao dva pogotka. Prvo je poentirao Lazar, da bi konačan rezultat postavio Drahotuski.

Čestitke gostujućoj ekipi na pobjedi i prikazanoj igri. Mi smo danas dobro funkcionirali do kaznenog udarca kada sve kreće nizbrdo. Dali smo sve od sebe, ali nije bilo dovoljno. Nastavljamo raditi i pripremati se za iduću utakmicu. – komentar je Nikole Šafara, trenera Višnjevca.

Čestitam mojoj ekipi na zasluženoj pobjedi. Čestitam i Višnjevcu na fer i korektnoj igri i želim im puno sreće u nastavku prvenstva! – poručio je Marko Dinjar, trener Vardarca.

DILJ – HAŠK SOKOL 1:0

Dugo se mučila momčad Dilja koja je danas na svom terenu imala imperativ pobjede nad gostima iz Starih Jankovaca. Čitavu je utakmicu Novoselčeva momčad imala posjed, kontrolu, stvarali su šanse, međutim lopta nikako nije htjela u gol. Ipak, u završnici susreta, Crijepari ipak dolaze do zasluženog slavlja i treće ovosezonske pobjede pogotkom Roberta Ilića.

Utakmica u kojoj od prve minute dominiramo na terenu, stvaramo dosta šansi, ali nikako da lopta uđe u gol. Imali smo imperativ pobjede, pa se osjetila blaga nervoza u završnici, gdje nismo u pojedinim situacijama najbolje reagirali. Pogodak dolazi kao nagrada za sav rad i trud, te s ovom pobjedom ispiremo gorak okus od prošlog kola. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri, te pohvaljujemo sudačku trojku za današnju utakmicu. – poruka je Marka Novoselca, trenera Dilja.