MŽNL Osijek-Vinkovci: Vardarac pao u Livani, Šokadija porazila Mladost

Kišno vrijeme i vodom natopljeni travnjaci danas su na terenima dočekali momčadi u sklopu 15. kola MŽNL Osije-Vinkovci. Igralo se u Livani, Jarmini, Babinoj Gredi, Bošnjacima i Soljanima.

TOMISLAV (L) – VARDARAC 2:0

Veliki se derbi igrao danas na Livani gdje je gostovao Vardarac. Sjajnu je utakmicu odigrao kapetan Tomislava, ubojiti strijelac Vedran Nikšić koji je postigao dva pogotka i tako srušio najbolju obranu lige. Livanci su jedno od najugodnijih iznenađenja lige jer su i u višem rangu ponovno u samoj borbi za vrh.

Čestitam ekipi Tomislava na zasluženoj pobjedi! – za Sportalo je rekao Marko Dinjar, trener Vardarca.

BORINCI – VIŠNJEVAC 9:0

Borinci su deklasirali Višnjevčane koji su u Jarminu stigli sa samo 11 igrača. Prvo ime susreta je fantastični Marin Ležaić koji je zabio čak sedam puta i tako se popeo vrlo visoko na listi strijelaca.

Čestitam svojim dečkima na pravom pristupu i rezultatu, a on je mogao biti i još puno veći. Vratar gostiju je najmanje još spasio toliko golova koliko je primio. Dečkima svaka čast, a Višnjevcu želim puno sreće u nastavku. – poruka je Saše Šesta, trenera Borinaca.

Jednosmjerna utakmica u kojoj je domaćin imao inicijativu i mnoštvo prigoda za zgoditak. Trenutna situacija je da se protiv ovakve ekipe ne možemo nositi, ali moram pohvaliti mojih 11 hrabrih momaka koji su se borili do zadnje minute. Čestitke protivniku i želim im sreću u nastavku prvenstva. – izjavio je Nikola Šafar, trener Višnjevca.

ŠOKADIJA – MLADOST 3:0

Derbi se igrao u Babinoj Gredi gdje je Šokadiji na noge stigla satnička Mladost. Domaćini su zaprijetili već u trećoj minuti kada je Munjiza pucao s 25 metara, ali lopta odlazi preko gola. U desetoj minuti bilježimo prvu akciju gostiju. Ivan Barišić sjajno se oslobodio svoga čuvara i pucao s ruba kaznenoga prostora, ali lopta završava tik pored vratnice. Domaćini su opasno zaprijetili u 17. minuti kada je Knežević proigrao Mirkovića koji glavom puca s deset metara, ali preko gola. U 30. Mirković puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Leko je na mjestu. U 39. minuti aktivniju igru domaćini su pretvorili u vodstvo. U gužvi se lopta se od stative odbila do Ivana Dominikovića koji s nekoliko metara pogađa satničku mrežu. Bio je to ujedno i rezultat prvoga poluvremena. U nastavku utakmice i dalje smo vidjeli pritisak domaće momčadi koja u 62. postiže drugi pogodak. Bilo je to klasično rukometno prebrojavanje u kojemu je Josip Mišković ostao sam i krenuo prema golmanu Leki. Lagan posao za domaćega napadača. Satničani su samo dvije minute kasnije mogli smanjiti rezultat, ali udarac kapetana Marija Bojanovića s petnaestak metara domaći golman Luka Ličanin kratko odbija, na loptu natrčava Karlo Bajs, ali domaći vratar po drugi puta odlično reagira i spašava svoju mrežu. Pet minuta kasnije mladi Bajs puca s dvadesetak metara, ali preko gola. U 75. minuti domaćini postižu treći pogodak. Ubačenu loptu iz kornera Jurić prenosi u srce kaznenoga prostora gdje se našao Dalibor Jukić koji zakucava loptu za 3:0. U 87. gosti su mogli postići počasni pogodak. Ivan Barišić sam je pred golmanom Ličaninom, pokušao ga je proći, ali domaći vratar vršcima prstiju dira loptu što je bilo dovoljno da stoper izbaci loptu u polje. Sve u svemu, potpuno zaslužena pobjeda domaćih koji ostaju u utrci za jesensku titulu.

Po iznimno teškom i zahtjevnom terenu došli smo do zaslužene pobjede. Pametnom i strpljivom igrom smo kontrolirali utakmicu te zabili prvi gol u pravo vrijeme(koncem prvog dijela),da bi u drugom djelu postigli još dva. Čestitao bih svojim dečkima na nova tri boda i na prikazanoj igri. Gosti korektna ekipa, suđenje odlično. – komentirao je Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

Zaslužena pobjeda domaćina u utakmici u kojoj se samo potvrdilo da nama nešto nedostaje za sami vrh. Mogu to i podijeliti s javnosti: kontinuitet u treningu i utakmicama, 2-3 pozicije su nedovoljno kvalitetne za ovaj rang, rad s vratarima i još dosta toga što treba popraviti. Time bismo bili konkurentniji u gostima, derbijima. Ovako budimo zadovoljni što smo vjerojatno osigurali opstanak što je ljetos bio prvi cilj. Treba završiti polusezonu i utvrditi planove, ideje za dalje. Vidim tu puno posla, pa želim osjetiti da ljudi u klubu imaju snage za iskorak. To je moja analiza utakmice. Moram naglasiti da su domaćini iskusniji, kvalitetniji, a isto tako da su naši igrači pružili otpor, odigrali pošteno utakmicu. Suđenje bez loših namjera, neobično. – mišljenje je Damira Lelasa, trenera Mladosti.

ZRINSKI – HAŠK SOKOL 3:3

Iznimno zanimljiva i sadržajna utakmica danas je odigrana u Bošnjacima gdje su remizirali Zrinski i HAŠK Sokol. Gledatelji su svjedočili trima kaznenim udarcima, te jednom crvenom kartonu kojeg su dobili gosti u 72. minuti utakmice. Zrinski je nakon 35 minuta imao komotnu situaciju i dva pogotka prednosti, međutim do poluvremena Jankovčani poravnavaju. U 68. minuti iz svog drugog kaznenog udarca dolaze i do prednosti, međutim za ostanak boda u Bošnjacima zabija Sinanović također s bijele točke.

SLAVONIJA – SLAVONAC 7:0

Slavonija je danas u svojim Soljanima odigrala odlučnu utakmicu u kojoj je sa sedam pogodaka deklasirala momčad Slavonca. Matijevićeva je momčad tako ostvarila svoju rekordnu pobjedu u višem rangu.

Odlična utakmica i pobjeda 7:0(3:0) u kojoj smo dominirali 90 min. Golove su postigli: Tufekdžić 3x,Gvozdić, Janjić, Josipović i T. Salatović .Utakmica korektna suđenje odlično. Gostima želim puno sreće dalje u radu. Pohvala ide našim vjernim navijačima koji su došli u velikom broju po lošem vremenu. Sportski pozdrav iz Soljana. – poručio je Milan Matijević, trener Slavonije.

A šta reći poslije ovako visokog poraza nego čestitati ekipi Slavonije na pobjedi. Ekipa nas je izdominirala i ostavila bez ijednog udarca na gol. Mi se okrećemo sljedećem kolu i novoj borbi za bodove – izjava je Nikole Matkovića, trenera Slavonca.