MŽNL Osijek-Vinkovci: Vardarac i Otok sigurni na domaćem terenu, Dilj slavio u gostima

U subotu su odigrana prva četiri susreta MŽNL Osijek – Vinkovci. Vardarac i Otok upisali su važne domaće pobjede. Dilj je slavio u gostima kod HAŠK Sokola dok je u lokalnom derbiju između Radničkog (M) i Darde odigrano bez pobjednika.

NK HAŠK SOKOL – NK DILJ 0:1

Ekipa Dilja iz Vinkovaca ostvarila je minimalnu pobjedu kod ekipe HAŠK Sokola i tako ostala priključena vrhu. Jedini strijelac za Dilj bio je Marko Martinković u 71. minuti. Domaći HAŠK Sokol postigao je dva pogotka koja su poništena.

Pobjeda Dilja 0:1… Čak smo zabili dva gola… Ali ne smijem komentirati o nikome ništa, o nečemu nešto… Povreda igrača je bilo, ali i nogometne igre… Dilju, naravno, sve najbolje jer dečki su igrali fer i pošteno… A mi ćemo nastaviti pa se nadati… – izjavio, Krešo Majstorović trener HAŠK-a.

Čvrsta i borbenja utakmica u kojoj smo iskoristili svoju priliku i nosimo kući tri boda. Čestitke mojim dečkima na borbi i želji, pogotovo drugo poluvrijeme što nas je sve skupa na kraju nagradilo prekrasnim golom Martinkovića na sjajnu asistenciju Terzića. Sretno domaćinu u nastavku prvenstva. – kazao nam je Vedran Rožić, trener Dilja.

Do zapisnika nismo uspjeli doći zbog greške u sistemu.

NK OTOK – NK MLADOST SATNICA ĐAKOVAČKA 3:1

Otok je došao do važne pobjede na domaćem terenu protiv Mladosti iz Đakovačke satnice. U prvom poluvremenu mrežu su mirovale. Početkom drugog dijela za Otok pogađaju Krešimir Jurić i Zoran Šer. Gosti ubrzo smanjuju na 2:1 preko Nevena Grbeše, no za domaće u 76. minuti pogađa Hamid Hadjali i tako postavlja konačan rezultat. Ekipa Otoka promašila je kazneni udarac na samom kraju utakmice.

Teška psihološka utakmica za nas. Nekompletni danas, ali dečki su bili fenomenalni, bacali su se na glavu. Apsolutno zaslužena pobjeda moje ekipe, koja je trebala biti izražena i s većim rezultatom (promašen kazneni udarac i nekoliko fenomenalnih šansi). Bili smo bolji kroz cijelu utakmicu i rezultat nije dolazio u pitanje. Čestitam gostima i sretno dalje u prvenstvu. Suđenje, što se kaže, “fifty-fifty.” – istaknuo je trener Otoka, Mario Đurković.

Najkraće, zaslužena pobjeda domaćina. Više su željeli, bacali su se na glavu i uz kvalitetu i moć svojih senatora Šera i Ladana Komljenovića te silnih Francuza i golmana iz Brčkog, u ovom trenutku mi sa našim uljuljkanim i slabo osvježenim kadrom teško možemo parirati ozbiljnijim momčadima… Čeka nas zahtjevno razdoblje. Suđenje odlično, to smo od Abadžića i očekivali. – rekao je za Sportalo trener Mladost, Damir Lelas.

HNK RADNIČKI MECE – NK DARDA 0:0

U lokalnom derbiju između Radničkog (M) i Darde završilo je bez pobjednika i postignutih golova. Cijela utakmica je protekla bez previše prilika. Krajnjim ishodom gosti iz Darde mogu biti zadovoljniji, no Vardarac im se današnjom pobjedom odvojio.

Pravi derbi, teška i tvrda utakmica kakvu smo i očekivali. Mislim da smo mi bili prvo poluvrijeme bolji suparnik, Dardi je pripalo drugo poluvrijeme… S time da smo u zadnjoj minuti imali 100% šansu za pobjedu koju nismo iskoristili… Po svemu prikazanom, najrealniji neriješen rezultat na kraju… Čestitam mojoj ekipi na trudu i želji, našim sportskim prijateljima iz Darde želim sve najbolje u nastavku prvenstva. Suđenje vrlo dobro! – izjavio je Denis Plantosar, trener Radničkog.

Prvo kolo nastavka prvenstva i odmah derbi. Ne po tablici, jer ona nije mjerodavna. Ekipa Meča ima puno bolju ekipu od trenutnog poretka. Uglavnom, prvi dio Meča opasnije za šuteve izvana, koji su po teškom terenu opasni. Mi strpljivi i samozatajni u prvom dijelu, sa izraženom šansom pred kraj poluvremena. U drugom poluvremenu, smo dominantnija, bolje rečeno, bolja momčad sa igrom i realnom situacijom da riješimo utakmicu u svoju korist. No, promašujemo nekoliko čistih prilika, uz pogođenu stativu kada smo bili jedan na jedan s golmanom. I kako to biva, kada ne zabiješ, protivnik, doslovno u zadnjim sekundama utakmice dočeka svoju stopostotnu priliku, ali na sreću po nas, ne realiziraju je. Na kraju, zaslužen bod za obje momčadi. Čestitke svima na borbenosti i korektnosti. Suđenje fer i korektno. – izjavio je Aleksandar Stojković, trener Darde.

NK VARDARAC – NK BORAC 2:1

Vodeći Vardarac dobro je otvorio prvenstvo. Već u 7. minuti siguran iz kaznenog udarca bio je njihov novi igrač i veliko pojačanje – Stipe Vrdoljak. U 24. minuti Danijel Polanec povećava vodstvo Vardarca. Gosti su tek u 90. minuti smanjili vodstvo, no bilo je prekasno za nešto više.

Odigrana je zaista fer i korektna utakmica gdje su obje ekipe u nekoliko navrata pokazale fair play. Prvo kolo je najteže za odigrati, s obzirom na to da nosim epitet jesenskog prvaka, uz dosta izostanaka (Šimićić, Bagarić, Tkalec, Kubica, Perak), to je naših pet kvalitetnih i standardnih igrača. Bila je jedna zanimljiva i dinamična utakmica gdje smo dominirali prvo poluvrijeme i stvarali šanse uz dva lijepa pogotka. Da smo bili malo koncentriraniji, rezultat bi bio uvjerljiviji. Početkom drugog poluvremena se nismo snašli, gdje je bila ravnopravna utakmica s tim da smo imali svoje prilike, gdje je Bobota uspjela na našu nespretnost u 90. minuti zabiti lijep pogodak. Mislim da smo na kraju zasluženo pobijedili. Raduje me ovakva utakmica jer svi koji se bave nogometom znaju da je prvo kolo uvijek teško za odigrati, neovisno o protivniku. – ponosno ističe Marko Dinjar, trener Vardarca.

Čestitam jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri u otežanim uvjetima za igru, gdje je domaćin u prvom poluvremenu bio bolji, aktivniji i konkretniji što je rezultiralo s dva postignuta gola, 1 iz penala a drugi iz igre, iako smo i mi imali priliku za smanjenje vodstva domaćina. U drugom poluvremenu idemo na sve ili ništa, propuštamo par izglednih prilika za gol, u čemu ipak uspijevamo u 89. minuti, ali prekasno za nešto više. Čestitam svojim dečkima na pristupu i karakteru, domaćinu sretno u prvenstvu, a mi se okrećemo sljedećem kolu doma protiv Višnjevca. – dodao je trener Borca, Ivica Vučak.