MŽNL Osijek-Vinkovci: Uvjerljive pobjede Mladosti i Radničkog, remi u Vardarcu

U subotu je odigrano prvih 5 utakmica 14. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. HAŠK Sokol je na Gatini dočekao Olimpiju, dok je Mladost ugostila ekipu Zrinskog. Radnički je u Županji čekao Borca, u Otoku je gostovala Slavonija, dok su derbi igrali Vardarac i Jedinstvo.

HAŠK SOKOL – OLIMPIJA 3:2

Jankovčani su danas uspjeli doći do pobjede u susretu s osječkom Olimpijom. Prvo ime susreta je mladi Karlo Morovičanin koji je postigao hattrick, te je na taj način doveo svoju momčad do pobjede.

MLADOST – ZRINSKI 8:0

Mladost je danas ostvarila visoku pobjedu nad gostima iz Bošnjaka koji su u petak proslavili kirvaj i blagdan sv. Martina. Napadi prema gostujućem golu krenuli su od samoga početka. Već u drugoj minuti Filip Jukić ubacuje loptu s desne strana, a Karlo Bajs puca preko gola. Nakon toga, uslijedila je kreativna stanka jer se igra preselila na sredinu terena. U 27. minuti Barišić je izveo korner, Bojanović s pet metara glavom puca preko gola. Minutu kasnije gosti prvi puta prijete: Josip Naglić puca, ali preko gola. U 32. otvara se prostor kojega domaćini korite i dolaze do vodstva. Akciju je započeo danas raspoloženi Borna Blažeković koji proigrava za Dinu Stipanovića. Satnička osmica iz poluvoleja pogađa za 1:0. Dvije minute kasnije u stopostotnoj prilici našao se Marijo Bojanović koji izlazi sam pred golmana Mateja Jurića, ali gostujući vratar brani njegov udarac. Dvije minute kasnije Bojanović je asistent za Blažekovića , ali i njegov udarac brani golman Jurić. U 37. minuti mijenja se rezultat. Sjajnu akciju započeo je mladi Jukić dodavanjem prema Dini Stipanoviću koji iskosa zakucava loptu za 2:0. Sve se otvorilo tako da je u 40. minuti već bilo 3:0. Kontranapad povukao je Bojanović koji odigrava loptu na lijevu stranu do Barišića koji lob udarcem prebacuje golmana Jurića, a na gol crti na loptu natrčava Blažeković i zakucava ju za 3:0 što je ujedno i rezultata prvoga poluvremena. U nastavku smo vidjeli pravu golijadu domaće momčadi. U 50. minuti Borna Blažeković solo akcijom prešao je svoje čuvare, iza sebe ostavio je i golmana Ivana Husareka koji ga je srušio. Za suca Darijana Kovačevića nije bilo dvojbe: kazneni udarac. Silovitim udarcem u desni donji kut za 4:0 pogodio je Davor Svalina. Dvije minute kasnije, uz dosta sreće u listu strijelaca upisao se Ivan Barišić do kojega je lopta došla kroz šumu nogu. U 55. minuti Marin Miler (ušao u igru početkom drugoga poluvremena) izašao je sam pred gostujućega golmana i mirno poslao loptu u suprotni kut. U 73. minuti Miler je bio asistent za Barišića  koji pogađa praznu mrežu. U 80. minuti postavljen je konačan rezultat: najraspoloženiji igrač Ivan Barišić asistirao je Marija Bojanovića koji s deset metara pogađa za konačnih 8:0.

Moram priznati, bilo je lakše od očekivanog. Pomoglo nam je i to što su gosti bili oslabljeni! Dok su mogli pratiti ritam bili su ravnopravni i kvalitetni, a poslije je igrala samo jedna momčad! Raduje nas da je bilo više strijelaca, da je napadačka igra pokazala određene automatizme, pa u završnicu prvenstva ulazimo sa optimizmom! Standardno dobri Svalina i Kolak, odličan debitant Jukić, te Dino Stipanović! Inspirativni su i moji mladi suradnici na klupi, tako da smo danas prezentirali dobru igru i momčadski duh. – za Sportalo je rekao Damir Lelas, trener Mladosti.

RADNIČKI – BORAC 4:0

Kako igra Elvir Bukva! Nakon dva kola pauze, sjajni se napadač vratio pogocima i ponovno je Radnički stigao do bodova. Bukva je danas s četiri pogotka potopio Boboćane i najzaslužniji je za pobjedu Radničkog.

–  Loše smo ušli, pomazila nas je i sreća u prvih 20 minuta. Sredinom prvog smo se stabilizirali i na kraju poluvremena zabili. Drugo poluvrijeme smo bili čvrsti i mirni, na kraju rezultatski uvjerljivo dobili, iako nismo bili toliko bolji koliko rezultat pokazuje. Elvir Bukva nastavlja zabijati, danas četiri gola, drugi je bio baš majstorski. Bobota dobra, nikom neće biti lako s njima. Utakmica i suci korektni – izjavio je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

Teško je reći nešto nakon ovakve utakmice. U 5. minuti dvje šanse kakve je teže promašiti, te umjesto 2:0 i dalje je 0:0. Stvaramo šanse i dalje, ali nevjerojatni promašaji nas kažnjavanju, te umjesto barem 4:0 za nas, u zadnjoj sekundi poluvremena, nakon prekida, iz odbijanca primamo gol i domaćin vodi 1:0. Nema opravdanja na izostanke, ali jednostavno, ovakav poraz je katastrofalan bez obzira tko igrao. Nije pruženo u drugom poluvremenu ono što se može. E, tu je problem. Borbenost i htijenje ne smiju izostati, u bilo kojem periodu igre i tko god da igra. U ove dvije utakmice stvorili smo barem dvadeset stopostotnih šansi, a zabili jedan gol iz jedanaesterca. Nevjerojatno. Domaćinu čestitke na pobjedi. Suđenje fer I korektno, što ne mogu reći za domaće navijače koji I dalje ratuju tko zna s kime. Policija je ipak primirila daljnja vrijeđanja i širenje mržnje, čemu nije mjesto nigdje, nego je za svaku, strogu, osudu – riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Borca.

OTOK – SLAVONIJA 1:0

Otok je danas imao imperativ pobjede, a svoj su cilj Otočani danas i ispunili. Zahvaljujući pogotku Breščakovića iz 27. minute, Otok je stigao do minimalnog, ali zasluženog slavlja nad ekipom Slavonije.

Utakmica veoma čvrsta i borbena. Mislim da se gosti pokazali u dobrom izdanju, pogodili su dva puta gredu. Mi smo nakon kornera iz gužve postigli gol. Mogli smo postići i još koji gol iz izglednih prilika. Na kraju, ipak zaslužena pobjeda. – komentirao je Božidar Babić, trener Otoka.

Danas smo odigrali pristojnu utakmicu, ali na našu žalost izgubili 1:0 od Otoka. Mislim da smo bili bolji, imali svoje prilike ali ih promašili. Čestitke domaćinu na fer i korektnoj igri i želim im svu sreću dalje u radu. Mi se moramo resetirati i pobijediti u iduću nedjelju. Sportski pozdrav iz Soljana. – mišljenje je Milana Matijevića, trenera Slavonije.

VARDARAC – JEDINSTVO 1:1

Tvrda i žustra utakmica između Vardarca i Jedinstva završena je podjelom bodova. Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a na gol se čekalo sve do 76. minute kada je sjajni Šmaguc pogodio za vodstvo gostiju. Međutim, slavlje gostiju se nije ni stišali kada je svoj golgeterski post prekinuo Šimičić koji je pogodio za poravnanje i podjelu bodova u Baranji.

Tvrda i teška utakmica, možda najbolja za gledatelje! Nažalost primamo nesretno gol, ali se i brzo vraćamo i pokušali smo promjenom taktike i zamjenama zabiti drugi gol. Nažalost nismo uspjeli ali na kraju mislim da je najrealniji ishod ove utakmice 1:1! Suđenje korektno! – izjava je Marka Dinjara, trenera Vardarca.

Tvrda i prava prvenstvena utakmica. Čestitam dečkima na borbenosti, ali mišljenja sam da smo bili bliže pobjedi. Moramo početi pobjeđivati u kontinuitetu jer mi smo ekipa za vrh tablice i tamo moramo biti. – komentar je Slobodana Stranatića, trenera Jedinstva.