MŽNL Osijek-Vinkovci: U svim subotnjim utakmicama slavili domaćini

Danas su odigrane prve četiri utakmice devetog kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. U svim su današnjim susretima kao pobjednici izašli domaćini, a gosti su danas postigli tek jedan pogodak.

BORAC – OTOK 4:0

Borac je u formi. Danas je Stojkovićeva momčad došla do treće uzastopne pobjede nakon što je danas u Boboti pao Otok. Premijeru na klupi Otoka imao je novi trener Božidar Babić, no debi neće pamtiti po dobrom. Danas su Boboćani jednostavno bili bolji protivnik, prikazali su više i na kraju zasluženo slavili.

Znali smo da nam ova utakmica donosi priključak sredini tablice, te smo žarko željeli ovu pobjedu, kako bi nastavili pozitivan niz. Poveli smo 2:0 i umjesto da realiziramo još koju šansu u prvom poluvremenu, dovedemo se sami u situaciju da protivnik ima čistog zicera za 2:1. Ali kako to u nogometu biva, nakon naše odlične reakcije obrane, odmah iz sljedeće situacije mi zabijamo za sigurnih 3:0 u prvom poluvremenu. U drugom poluvremenu mirno smo priveli utakmicu kraju postigavši još jedan zgoditak, za na kraju uvjerljivih 4:0. Čestitam svim akterima na korektnosti, a posebno mojim dečkima velike čestitke za borbu, zalaganje i na kraju pobjedu. – za Sportalo je rekao Aleksandar Stojković, trener Borca.

Apsolutno zaslužena pobjeda domaćina, možda malo previsoka, ali zasluženo. Na nama je da očiti pad u igri pokušamo dignuti . Inače ćemo se dovest u nezgodnu situaciju. Domaćin korektan i prije i za vrijeme te poslije utakmice. – mišljenje je Božidara Babića, trenera Otoka.

RADNIČKI (Ž) – HAŠK SOKOL 2:1

Županjci su danas na pogon Elvira Bukve stigli do nova tri bitna boda. Pobjeda je još slađa jer je pobjedonosni pogodak pao u sudačkoj nadoknadi vremena. Jankovčani ni nakon sedam uzastopnih utakmica ne znaju za pobjedu, ako su danas bili nadomak bodu.

Izjednačena utakmica po svemu i remi je vjerojatno realniji, ali nagradilo nas je što ni u jednom trenutku nismo odustali. Elvir Bukva je dvostruki strijelac, ali moram pohvaliti cijelu ekipu. Mnogi su stisnuli zube i igrali ozlijeđeni. Iduće kolo će brzo doći, nadam se da će se neki oporaviti. Gosti korektni, suci ok – poručio je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

JEDINSTVO – TOMISLAV (L) 3:0

Jedinstvo je opralo gorak okus nakon srijede i nesretnog poraza u Jarmini, te je danas s tri pogotka ispratilo ekipu Tomislava iz Livane. Miholjčani su na svom travnjaku nepobjedivi, a danas su ih do novog slavlja predvodili Šmaguc, Mandić i Baban.

Nakon nesretnog poraza u srijedu, protiv Borinaca danas je bilo najvažnije pobijediti, što su dečki i napravili. Od prve minute smo ušli sjajno u utakmicu i već oko 10. minute imali smo  stopostotnu šansu za vodstvo, nažalost nije ušla, ali dečki se nisu dali smesti i nastavili su u istom ritmu, te iz malonogometne akcije dolazimo u vodstvo. Nakon toga uskoro postižemo i drugi zgoditak, te odlazimo na poluvrijeme s vodstvom od 2:0. Početkom drugog dijela iz dobre akcije postižemo i zgoditak za 3:0,te mirno privodimo utakmicu kraju i zasluženo slavimo današnju pobjedu. Čestitam igračima na pristupu, borbenosti, te se nadam da ćemo u istom ritmu odigrati i sljedeću utakmicu. – izjavio je Dražen Pavličić, trener Jedinstva.

RADNIČKI (M) – OLIMPIJA 2:0

Danas je u Mecama domaći Radnički bio bolji od osječke Olimpije. Dundovićeva će momčad prenoćiti na drugoj poziciji zahvaljujući pogocima Katića i Vladića.

Dva pogotka i nekoliko odličnih prilika za nova tri boda. Gostima puno uspjeha u nastavku. – komentar je Daria Dundovića, trenera Radničkog.