MŽNL Osijek-Vinkovci: Tri remija i veliki preokret u Mecama

Danas su odigrana prva četiri susreta 15. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Igralo se u Boboti gdje je gostovao lider, u Osijeku je Olimpija ugostila Otoka, u Mecama su se susreli imenjaci, dok je u Donjem Miholjcu Jedinstvo dočekalo Dilja.

OLIMPIJA – OTOK 0:0

U osječkom su se Donjem gradu susreli domaća Olimpiju i gosti iz Otoka. Nakon 90 minuta borbe po teškom terenu, svaka je momčad osvojila bod. Za Osječane je pozitivna stvar što su napokon osvojili barem bod, dok se gosti s gostovanja vraćaju neporaženi.

Prije svega čestitao bih svojim igračima na htjenju i zalaganju. Domaćin agresivan i čvrst. Pohvalio bih i našeg vratara koji je danas bio nesavladiv. Domaćinu želim da uspiju u nastojanju da ostanu u ovom rangu natjecanja. – riječi su Božidara Babića, trenera Otoka.

BORAC – TOMISLAV (C) 0:0

Utakmica u Boboti je završena miroljubivo, bez pogodaka, a dojma smo da su nakon susreta zadovoljni svi akteri. Ceranci će dva kola prije kraja i dalje biti vodeća momčad ljestvice, u sljedeću će nedjelju u velikom derbiju ugostiti ekipu iz Meca, dok će Borac u sljedećem kolu put Đakovačke Satnice.

U jednoj borbenoj utakmici najrealniji rezultat je na kraju i konačan, neriješeno. Čestitam svim akterima na korektnosti. Suđenje odlično. – za Sportalo je rekao Aleksandar Stojković, trener Borca.

Fer i korektna utakmica u kojoj je neriješen rezultat i najrealniji. I domaćini i mi smo imali svoje prilike, usudio bi se reći, mi i koju više, al po bod svakome je najpravedniji. Danas smo bili dobri, odgovorni i konačno smo na gostovanju, nakon tri uzastopna poraza, izgledali kao ekipa. Domaćinu čestitke na korektnosti i sretno im dalje, a mojim momcima čestitke na dobroj igri danas. Suđenje odlično i za svaku pohvalu. – poručio je Nikica Bartulović, trener Tomislava.

JEDINSTVO – DILJ 0:0

Ni na velikom derbiju u Donjem Miholjcu nije bilo pogodaka iako je sa svake strane bilo po nekoliko poluprilika i prilika. Kao nešto zanimljivo, izdvojili smo par rečenica iz zapažanja delegata:  U 90+3 minuti susreta poništen je zgoditak domaće ekipe. Prilikom izvođenja udarca iz kuta 2. pomoćni sudac signalizirao je da je lopta izašla iz igre. Napominjem da je sudac signalizirao da je lopta izašla izvan granica terena dok lopta još i nije došla do kaznenog prostora. Delegat zbog udaljenosti od samog događaja nema razloga sumnjati u ispravnosti odluku suca.

Čvrsta utakmica gdje smo imali dvije stopostotne šanse, ali jednostavno gol ne možemo zabiti. Nismo protivniku dopustili ni jednu ozbiljnu situaciju i s tim sam zadovoljan, ali puno neriješenih i moramo to popraviti. Ove dvije zadnje utakmice su putokaz kako se bori za klub. – komentar je Slobodana Stranatića, trenera Jedinstva.

Odlična utakmica prikazana od obje momčadi. Mi smo ušli u utakmicu dosta motivirani s pritiskom na njihovu zadnju liniju i dominirali 20 minuta. Pokušavamo sa loptama u dubinu dobiti prostor za naša brza krila, ali nismo uspjeli ozbiljnije ugroziti vratara. Drugo poluvrijeme malo otvorenije, domaćin stvara šanse, ali naš vratar odlično reagira. Kako su se otvorili pred kraj susreta, mi imamo dvije odlične šanse koje nismo uspjeli realizirati. Domaćin odlična ekipa, fer i korektna, te im ovim putem želim puno sreće u nastavku prvenstva. Suđenje odlično. – izjavio je Marko Novoselac, trener Dilja.

RADNIČKI (M) – RADNIČKI (Ž) 3:2

Luda utakmica u Mecama, palo je čak pet pogodaka. Nakon prvih 45 minuta gosti su otišli na odmor s velikom prednosti od dva pogotka. Međutim, u drugi dio domaća ekipa ulazi puno odlučnije i u razdoblju od 18 minuta preokreću rezultat u svoju korist. Ekipa iz Meca će prenoćiti na drugoj poziciji.

Nakon naših grešaka i poklon golova, vraćamo se preokretom sa 0:2 na 3:2 i pokazujemo karakter prave ekipe. Gostima puno uspjeha u nastavku. – poruka je Daria Dundovića, trenera domaćih.

Prvo naše, drugo njihovo, bude ti krivo kad odigraš ovakvu utakmicu, ali što se može. Valjda će se negdje vratiti. Čestitam domaćinu, utakmica i suci korektni – mišljenje je Brune Ešegovića, trenera gostiju.