MŽNL Osijek-Vinkovci: Tomislavu derbi u Cerni, remi na Dilju

Današnjim je susretima završeno 14. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Veliki se derbi igrao u Cerni, a ništa manje zanimljivo nije bilo ni na Dilju. Radnički je tražio bodove u Višnjevcu, dok je Slavonac ugostio Livance.

SLAVONAC – TOMISLAV (L) 0:5

Tomislavo je protutnjao kroz Komletince gdje je Rudecova momčad petardirala Slavonca. Goste je ponovno predvodio njihov kapetan sjajni Vedran Nikšić koji se s tri nova pogotka uključio i u utrku za najboljeg strijelca. Tomislav se s tri nova boda priključio vrhu tablice, dok su Komletinčani ostali na začelju.

Prvu 100 % šansu stvaramo mi i ne zabijamo, a nakon toga protivnik dolazi u vodstvo iz naše gluposti te nakon toga moja ekipa pada u glavi i od onda postoji samo jedna ekipa na terenu koja nas je izdominirala u svim segmentima nogometne igre te im i ovim putem čestitam na pobjedi, a nama preostaje skupiti glave, doći na trening i odraditi pošteno zadnja 3 kola i pokušati osvojiti koji bod! – za Sportalo je rekao Nikola Matković, trener Slavonca.

TOMISLAV (C) – ŠOKADIJA 2:0

Derbi je otišao na stranu Ceranaca. Danas je Bartulovićeva momčad ponovno na svom terenu odigrala sjajno, te je došla do potpuno zaslužene pobjede kojom ostaje sama na vrhu kolone. Prvi je dio prošao bez pogodaka, a najbolju su priliku promašili Ceranci kada im je vratar Ličanin obranio jedanaesterac. Dok je krenulo drugo poluvrijeme, Plavi su došli u vodstvo preko Jurakića. Potvrdu pobjede Tomislava donosi sjajni Kraljević.

Derbi odigran u odličnoj atmosferi pred vise od 500 gledatelja i zaslužena naša pobjeda. Danas smo odigrali skoro pa savršenu utakmicu i momci su sve ono što smo se dogovorili, ispoštovali maksimalno. Još smo u prvom poluvremenu utakmicu trebali usmjeriti na naš mlin, ali promašili smo penal, kao i mrtvu šansu desetak minuta kasnije, koju je bilo teže promašiti nego zabiti. Šokadiji sretno dalje, a mi se okrećemo suboti i teškom gostovanju u Boboti. Suđenje odlično. Strijelci Jurakić i Kraljević. – poruka je Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.

Čista i zaslužena pobjeda domaćina.J ednostavno danas nismo bili pravi. Širina je došla na naplatu. Totalno smo drugačija ekipa kada ne igraju Munjiza i Mirković. Suđenje odlično, domaćin korektan. – mišljenje je Krune Tomljenovića, trenera Šokadije.

VIŠNJEVAC – RADNIČKI (M) 0:1

Radnički je u Višnjevcu teže od očekivanog stigao do pobjede i nova tri boda kojima ostaje u vrhu tablice. Radničkom je bodove osigurao Tin Rebrina koji je bio precizan u 13. minuti susreta.

Čestitke gostujućoj ekipi na zasluženoj pobjedi, bili su bolji. Moji dečki su dali sve od sebe i ne mogu im ništa zamjeriti, nego ih ovim putem pohvaljujem. Od prve do zadnje minute smo se borili i tako trebamo nastaviti. – komentar je Nikole Šafara, trenera Višnjevca.

Naša zaslužena pobjeda, a domaćinu želim puno uspjeha u nastavku. – izjavio je Dario Dundović, trener Radničkog.

DILJ – BORINCI 1:1

Susjedni su derbi u Vinkovcima igrali Dilj i Borinci. Svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme, te je završeno s miroljubivih 1:1. Domaćina je do prednosti doveo Marko Martinković u 31. minuti, a točno 31 minutu kasnije za goste poravnava Vendelin Šest.

Odlična utakmica. Tempo igre, ambijent, dečki fer i korektni jedni prema drugima, sve je bilo dostojno ranga više. Prvo poluvrijeme imamo odličan ulazak u utakmicu. Dobro stojimo na terenu, imamo dobar protok lopte i ne odlazimo na prednost sa većom prednošću. Drugo poluvrijeme su se gosti trgnuli i dosli do izjednačenja. Pokušali smo nakon toga sa izmjenama unijeti svježine i dići razinu igre kako bi došli do još jednog pogotka, ali nam se to moglo obiti o glavu, jer su gosti imali stativu u zadnjim minutama. Sve u svemu, realan rezultat i gostima sretno u nastavku prvenstva. – komentirao je Marko Novoselac, trener Dilja.

Čestitam danas objema ekipama na dobroj igri i usudio bi se slobodno reći da je neriješeno realno. Svojim dečkima skidam kapu i svaka čast na svemu do sad. Idemo probati izdržat još ova 3 kola, pa na taj odmor koji svi želimo. – riječi su Saše Šesta, trenera Borinaca.