MŽNL Osijek-Vinkovci: Tomislav pobjedom nad Mladosti preuzeo vrh, Borac slavio na Dilju

U nedjelju je kompletirano čitavo 12. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Derbi kola igrao se u Cerni, dok je HAŠK Sokol na svojoj Gatini tražio bodove spasa. Fenjeraš iz Višnjevca je ugostio Šokadiju, dok je Dilju na noge stigla ekipa Borca iz Bobote. Borinci su nakon osvajanja vinkovačkog Kupa gostovali u Komletincima.

TOMISLAV (C) – MLADOST 4:0

Tomislav je nakon 12 kola vodeća momčad lige. Danas je Bartulovićeva momčad potpuno zasluženo došla do pobjede nas Mladostašima koje je pokopao jedan od najboljih igrača lige, Petar Rubić. Ceranci su u vodstvo stigli preko Kraljevića koji je zabio sredinom prvog dijela, a u drugi je dio izdominirao jedan igrač. To je sjajni spaner Petar Rubić koji je nakon što je srušio Vardarac danas hattrickom potopio momčad Mladosti. Svoj je prvi pogodak zabio škaricama, drugi snažnim udarcem, a treći lobom. Rubić je još jednom pokazao o kakvoj se klasi radi.

Vrhunska utakmica danas u Cerni u kojoj su gledatelji mogli uživati. Prvo poluvrijeme odlično, dinamično koje smo završili s prednošću 1:0. Drugo poluvrijeme otvaramo po našim željama i odmah zabijamo za 2:0 prekrasnim golom Rubića. Gost se nakon toga otvara, a do kraja Rubić zabija još dva gola i nosi epitet igrača utakmice, iako su svi danas bili odlični i mogu mojim momcima samo čestitat jer sve što smo se dogovorili, oni su ispoštovali. Gostima sretno dalje. – za Sportalo je rekao Nikica Bartulović, trener Tomislava.

Što reći nakon 4:0 osim da čestitam domaćinu na potpuno zasluženoj pobjedi. Njihova je individualna kvaliteta danas došla do izražaja. Odigrao je Tomislav zaista odličnu partiju, vodio 2:0, kontrolirao susret. Mi smo se pred kraj otvorili do kraja što je klasa kao Rubić itekako iskoristio. Još jednom čestitke domaćinu i kolegi Bartuloviću, odlična su ekipa, zasluženo su tu gdje jesu. Mi se okrećemo sljedećim susretima. – poruka je Damira Lelasa, trenera Mladosti.

HAŠK SOKOL – SLAVONIJA 2:0

Nakon punih deset kola bez pobjede, HAŠK Sokol je danas na svojoj Gatini došao do pobjede i punog plijena. Jankovčani su danas s dva pogotka srušili ekipu iz Soljana postigavši u svakom dijelu po jedan pogodak.

Zaslužena pobjeda “Haška” koja je mogla biti i uvjerljivija. Izgledali smo loše, bez trke i discipline. Čestitke domaćinu i želim im puno sreće dalje. Mi se moramo resetirati i u nedjelju pokušati doći do 3 boda u Soljanima. Sportski pozdrav iz Soljana. – mišljenje je Milana Matijevića, trenera Slavonije.

VIŠNJEVAC – ŠOKADIJA 3:3

Luda utakmica danas u Višnjevcu gdje je palo čak šest pogodaka. Šokadija je danas kod fenjeraša imala tri pogotka prednosti koja je uspjela prokockati u samoj završnici utakmice. Babogredci su imali komotnu situaciju i tri pogotka prednosti koje je postigao sjajni Dalibor Jukić. Ipak, u samoj završnici nogometaši Šokadije od gotovine rade veresiju i tako ostaju bez dva bitna boda u utrci za jesensku titulu.

Ponosan sam na svoje dečke jer su karakterno pokazali srce i pokazali su kako se bori sa svoj klub i svoje mjesto. Gosti su u prvom dijelu imali inicijativu što se tiče posjeda, ali nisu napravili razliku. Drugo poluvrijeme je pobijedio karakter i čestitam svojim dečkima. Gosti su pokazali da zaslužuju biti u gornjem dijelu tablice, ali danas mi nismo odustajali te nas je nagradila lopta. Želim gostima sreću u nastavku prvenstva, a mi se okrećemo novim izazovima. – izjavio je Nikola Šafar, trener Višnjevca.

Nakon vodstva od 3:0 i dobivene utakmice dogodi nam se strašan pad koncentracije zadnjih 15 minuta. Umjesto da protivnika dotučemo do kraja, vratimo ih u život neshvatljivim greškama mlađih igrača. Ali onda uz sve to na scenu stupa pomoćni sudac koji kod trećeg gola domaćina u 90.minuti pušta zaleđe od minimalno 5 metara. Jednostavno nogomet se igra do posljednjeg sudačkog zvižduka iako nisi koncentriran i odgovoran do kraja onda ti se dogodi ovo što se danas dogodilo nama. – komentar je Krunoslava Tomljenovića, trenera Šokadije.

DILJ – BORAC 1:2

Iznenađenje kola dogodilo se danas na Dilju gdje je domaćin na odmoru imao prednost, komotnu situaciju i dobru igru. Ništa nije slutilo na to da bi gosti mogli doći do boda, a kamoli sva tri. Ipak, u nastavku Borac dolazi do preokreta i bodova na jednom od najtežih gostovanja u ligi. Ako tome dodamo da je Dilj promašio i kazneni udarac na 1:1, zasigurno će trener Novoselac imati dobru analizu u svlačionici uoči gostovanja u Mecama.

Danas smo odigrali dva različita poluvremena. Prvo poluvrijeme smo dominirali terenom, ulazili u završnicu sa 4-5 igrača i zasluženo otišli na predah sa rezultatskom prednošću. Drugo poluvrijeme smo se potpuno ugasili, nismo bili na razini i visokom nivou, što su gosti iskoristili. Bili su dostojan protivnik i zasluženo su odnijeli puni plijen, te im čestitam na pobjedi. Mi se moramo uzdignuti iz ovoga kako god znamo, trebamo biti gladni uspjeha i bodova, podići razinu u ponašanju i igranju. Vjerujem da su moji dečki sposobni za takve stvari i da ćemo što prije podići razinu više. Htio bi još samo čestitati ekipi Borinaca na osvojenom kupu. – riječi su Marka Novoselca, trenera Dilja.

Druga u nizu utakmica sa ekipom iz vrha definitivno je pokazala, da bez obzira na izostanke, možemo igrati sa svima. Željeli smo i potiho se nadali bodu, ali s obzirom na tijek utakmice i događanja na terenu, iskoristili smo objeručke ponuđeno i na jednom od najtežih gostovanja uzeli sva tri boda. Prvo poluvrijeme na strani domaćina, a drugo bi rekao ipak naša lagana dominacija. Čestitam mojim dečkima na izuzetnoj borbenosti i želji koju su pokazali danas. Taktički smo odigrali odlično i sve nam se vratilo danas. Domaćin korektan kao i uvijek. Suđenje korektno. – kazao nam je Aleksandar Stojković, trener Borca.

SLAVONAC – BORINCI 1:4

Preokret se dogodio i u Komletincima gdje je domaći Slavonac imao prednost na poluvremenu, no ipak su Jarminčani u nastavku došli do pobjede. Poveli su Komletinčani u smiraj prvog dijela, no u nastavku pobjedu gostima donose Flinčec s dva, te Ležaić i Kiš s po jednim pogotkom.

Čestitao bih ekipi Borinaca na zasluženoj pobjedi jer su 2. poluvrijeme izašli odlučnije i sa većom željom za pobjedom od nas i uspjeli okrenuti rezultat. I ovim putem zahvalio bih se upravi Slavonca na povjerenju koje su mi pružili da budem trener Slavonca, ali mislim da je vrijeme za neku novu energiju na klupi da pokuša resetirati ovu potencijalnu mladu ekipu. I za kraj nadam se da nije teže stradao naš kapetan i vratar Gotovac, želim mu brz oporavak da se što prije vrati među vratnice – komentirao je Nikola Matković, trener Slavonca.

Čestitao bih domaćinu na borbi. Dali su sve od sebe prvo poluvrijeme, moja ekipa nije došla dp domaćina koji zasluženo vodi. Većina mojih igrača još je na slavlju bila od srijede pa su tek donekle došli u drugo poluvrijeme gdje smo dobili na iskustvo utakmicu . Malo ćemo odmorit pa popričat da prvenstvo nije gotovo, da se još igra mjesec dana i da se pojedinci moraju trgnut i davat više od sebe – izjavio je Saša Šest, trener Borinaca.