MŽNL Osijek-Vinkovci: Tomislav (L) preokrenuo Borca, podjela bodova u Soljanima

U nedjelju su odigrane posljednje tri utakmice šestog kola u Međužupanijskoj nogometnoj ligi Osijek-Vinkovci. Za razliku od subote, u nedjelju je momčadi dočekalo lijepo i sunčano vrijeme.

SLAVONAC – TOMISLAV (C) 0:2

Tomislav je u Komletincima stigao do pete prvenstvene pobjede. Momčad Nikice Bartulovića na početku prvenstva igra odlično, redovno osvaja bodove i zasluženo je pri vrhu tablice. Danas su Ceranci slavili na gostovanju u Komletincima gdje su u svakom poluvremenu poluvremenu postigli po pogodak i potpuno zasluženo pobijedili. Jedina mrlja u slavlju gostiju je crveni karton Kreze pred kraj utakmice.

Dobar ulazak u utakmicu, stojimo dobro iza lopte, prepuštamo da igru vodi gostujuća obrana. Stvaramo 2 prilike iz brze tranzicije, ne zabijamo i gost nas kažnjava iz prekida na našu lošu reakciju i nakon toga opet smo bolja ekipa u polju i opet dobivamo gol iz naše greške. Gost opuca iz nemoći i zabija, a o suđenju ne znam koja PNI učimo na hns akademiji, a koje suci primjenjuju. – izjava je Nikole Matkovića, trenera Slavonca.

Teška i tvrda utakmica iz koje je najbolje to što nosimo u Cernu tri boda. Govor tijela mojih igrača je bio katastrofalan, iako sam iskreno, tako nešto očekivao i bojao sam se ove utakmice, ali dobili smo i to je najvažnije. Strijelci Karlo Strukar i Kraljević. – rekao nam je Nikica Bartulović, trener Tomislava.

SLAVONIJA – ŠOKADIJA 0:0

Utakmicu bez pogodaka, ali i bez ijedne javne opomene, odigrali su u Soljanima domaća Slavonija i gosti iz Babine Grede. Imale su obje momčadi par izrazitih prilika, međutim danas su oba vratara spustila roletne i zaključala svoja vrata.

Tvrda, čvrsta utakmica s obje strane. Rezultat 0:0 iako je moglo biti golova. Mislim da je gostujući vratar igrač utakmice. Gosti vrlo dobra ekipa, organizirana i fizički dobro pripremljena. Čestitam gostima na korektnoj utakmici i želim im puno sreće dalje u prvenstvu. Suđenje korektno. Sportski pozdrav iz Soljana!!!!! – poručio je Milan Matijević, trener Slavonije.

Rekao bih da je današnja utakmica završila najrealnijim rezultatom. Domaćini su imali svoje prilike, mi svoje, ali napadači danas jednostavno nisu bili dovoljno koncentrirani da pronađu put do mreže. Ekipa Slavonije korektna, vođena odličnim trenerom kolegom M.Matijevićem. Želim im puno sreće u nastavku prvenstva. – komentar je Krunoslava Tomljenovića, trenera Šokadije.

TOMISLAV (L) – BORAC 3:1

Zanimljivo je bilo danas u Livani gdje je gostovao Borac iz Bobote. Gosti su odigrali odličan prvi dio koji su okrunili pogotkom Nađa, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta. Ipak, u drugi dio bolje ulazi Tomislav koji preuzima konce igre i dolazi do preokreta. Livanci su postigli tri pogotka kojima su došli do zaslužene pobjede. Strijelci za domaću momčad su bili Štetić, Zrno i Nikšić.

Teško je što reći nakon ovakvog poraza. Vodili smo ponovno i bili bolji protivnik prvo poluvrijeme. No, ne zabijemo za 2:0 i to opet ispostavi se, kasnije fali. A nakon toga, u drugom poluvremenu, dobijemo tragikomične golove iz nevjerojatnih grešaka. Valjda će nam se negdje vratiti. Domaćinu i sucima čestitke na korektnosti. – riječi su Aleksandra Stojkovića, trenera Borca.