MŽNL Osijek-Vinkovci: Tomislav iz Cerne je jesenski prvak

Napokon smo došli i do kraja jesenskog dijela sezone u najvećoj ligi u Hrvata. U MŽNL Osijek-Vinkovci se bitka za jesenski naslov vodila sve do danas, a ona će potpuno zasluženo u Cernu. Unatoč pobjedi, kratki za titulu su ostali u Babinoj Gredi, no i oni su odradili jednu odličnu polusezonu.

ŠOKADIJA – HAŠK SOKOL 6:2

Šokadija je danas morala jurnuti po tri boda, međutim jednim su okom morali pratiti i rezultat u Jarmini. Svoju su zadaću Šokci odradili odlično jer su upisali nove bodove, međutim jesenski im je naslov promaknuo tek za bod. A svi će se u Babinoj Gredi sjetiti utakmice u Višnjevcu kada su prosuli dva boda na samom kraju utakmice. Danas je Tomljenovićeva momčad stigla do zaslužene pobjede nad HAŠK Sokolom kojeg je porazila s teniskih 6:2. Prvo ime susreta je svakako fantastični Dalibor Jukić koji je postigao četiri zgoditka.

Rekao bih da smo u prvom djelu imali problema sa pristupom i koncentracijom. Nakon 2 vodstva primamo naivne i jeftine golove. Međutim, drugo poluvrijeme kao da je izašla neka nova Šokadija na teren. Odlazimo na 6:2, potpuno dominiramo i mirno privodimo utakmicu kraju. Moram priznati da sam iznimno zadovoljan odrađenom polusezonom i da konačno idemo na zasluženi odmor. Svim čitateljima i simpatizerima Sportala.hr želim sretan Božić i uspješnu 2023.godinu. – komentirao je Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

SLAVONIJA – DILJ 0:0

Slavonija je prijenos današnje utakmice s Diljem omogućila svima jer se organizirali live prijenos na YouTube kanalu. Prvo je poluvrijeme proteklo u rovovskoj bitci na sredini terena, s tek nekoliko pokušaja sa svake strane. Najbolju su priliku imali domaćini koji su propustili realizirati kazneni udarac. Mladi je Kovalisko obranio udarac s bijele točke Marku Josipoviću. U drugom su dijelu mreže također mirovale iako je bilo po nekoliko prilika s obje strane, pa je na kraju podjela bodova najrealniji ishod.

Dobra, tvrda utakmica, dosta izjednačena gdje su samo nedostajali zgoditci za potpuni užitak gledatelja koji su došli u velikom broju. Možda smo mi bili malo bliže pobjedi jer nismo iskoristili kazneni udarac u 44.minuti.Treba biti realan i reći da je neodlučeno ipak realan rezultat jer su gosti odigrali dobro. Dilj vrlo dobra ekipa, organizirana. Utakmica korektna kao i suđenje. Čestitke mojim igračima na svemu što su pružili u ovoj polu sezoni gdje se nismo osramotili i nadam se još boljim rezultatima i igri u nastavku prvenstva. Posebno pohvala našim vjernim navijačima koji su nas pratili na svim utakmicama i davali veliku podršku. Sportski pozdrav iz Soljana.  – poručio je Milan Matijević, trener Slavonije.

– Rekao bih tvrda i teška utakmica, trenerskim žargonom prava ratnička od prve do zadnje minute. Domaćin imao svoje šanse, mi imali svoje, na kraju najrealniji ishod je neriješeno. Polusezona je gotova, ugodno sam iznenađen koliko ima dobrih ekipa i kako se igra odličan nogomet. Čestitam ekipi Tomislava na naslovu jesenskog prvaka i mogu reći da je potpuno zasluženo. Vrijeme je za predah od naporne polusezone sa kojom sam relativno zadovoljan. Vidi se da ima mjesta za napredak u svim segmentima naše igre. Dečkima svaka čast za ovu polusezonu, ali dojma smo da moramo i možemo bolje. Ekipi Sportala veliko hvala što nas vjerno pratite, jer Vi ovu ligu činite jos uzbudljivijom. Želim svima sretan i blagoslovljen Božić, te uspješnu Novu 2023. godinu – rekao nam je Marko Novoselac, trener Dilja.

TOMISLAV (L) – VIŠNJEVAC 12:1

Livanci su na svom terenu u velikom stilu završili sjajnu polusezonu. Danas su se od svojih navijača oprostili visokom pobjedom nad Višnjevcem. Prvo ime susreta je fenomenalni Vedran Nikšić, inače prvi strijelac lige. On je danas od 12 pogodaka Tomislava postigao njih čak sedam. Livanci su se današnjih bodovima ugurali u top 5!

Više nego zaslužena pobjeda domaćina, svaka im čast. Mi se nastavljamo boriti i nadam se da ćemo na proljeće i uspjeti. – izjavio je Nikola Šafar, trener Višnjevca.

BORINCI – TOMISLAV (C) 1:4

Tomislav je po jesensku titulu morao u Jarminu gdje su Ceranci morali po bodove ukoliko žele jesenski naslov. Koliko su to zdušno htjeli, pokazali su već na samom početku utakmice kada je Tomislav u vodstvo doveo Blažević. Međutim, ni Jarminčani se ne predaju, a na njihovu žalost nisu uspjeli realizirati kazneni udarac kojeg je izveo Merkaš. Kazna za promašeni jedanaesterac stigla je u sami smiraj prvog dijela kada je prednost Tomislava udvostručio sjajni Rubić. U 69. minuti točku na i stavio je ponovno Blažević, da bi mu se ubrzo sa svojim drugim pogotkom priključio i Rubić. Počasni je pogodak za domaćine zabio Vendelin Šest. Ceranci su zaista do pobjede i jesenske titule stigli na maestralan način. Nikica Bartulović je napravio fantastičan posao, a šlag na tortu njegova je momčad dodala danas u Jarmini. Bravo, bravo, bravo…

Zaslužena pobjeda ekipe iz Cerne kojoj ovom prilikom čestitam na prvom mjestu, a posebno mi je drago radi mog velikog prijatelja Nikice Bartoluvića. Svojim dečkima skidam kapu na ovom dijelu prvenstva i želim im sve najbolje na praznicima. Veliki pozdrava vama iz Sportala. Još bih pohvalio gospodu suce, za 10 su danas bili. – mišljenje je Saše Šesta, trenera Borinaca.

Znali smo kakav ulog ima ova današnja utakmica i odigrali smo odličnu utakmicu, odgovorno, zrelo, pametno i zasluženo pobijedili. Imali smo puno razloga da danas budemo pravi, i bili smo pravi u svakom smislu te riječi. Domaćin korektan, suđenje dobro. Strijelci Blažević x2 i Rubić x2. Ovaj naslov jesenskog prvaka, moji momci su definitivno zaslužili i njima kapa do poda, za sve što su napravili u ovih skoro 5. mjeseci. Odaziv na treninge je bio odličan, atmosfera u momčadi vrhunska, uprava je to sve popratila na najbolji mogući način i rezultat svega toga je prvo mjesto, koje nas sve zajedno jako usrećuje, ali i tjera da na proljeće budemo još bolji. Sada idemo na zasluženi odmor. Vama i vašim čitateljima želim sretne nadolazeće blagdane i radujem se nastavku naše suradnje na proljeće, a do tada svako dobro želim !!! – presretan je nakon susreta bio Nikica Bartulović, trener Tomislava.