MŽNL Osijek-Vinkovci: Šokadija preokrenula Dilja, Višnjevcu važni bodovi

S današnja je četiri susreta završeno kompletno 28. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Derbi kola igrao se na Dilju gdje su Crijepari ugostili nogometaše Šokadije. Zanimljivo je bilo i u Soljanima gdje je gostovao Tomislav iz Livane. Vrlo je važne bodove osvojio i Višnjevac koji je sav prihod od ulaznica poklonio stradaloj obitelji Strmečki. Radnički iz Meca je bio siguran i u Komletincima.

SLAVONAC – RADNIČKI (M) 0:2

Momčad iz Meca je slavila i u trećoj utakmici u kojoj ju s klupe vodi Denis Plantosar. Radnički je do novih bodova stigao na gostovanju u Komletincima gdje su Baranjci do dva pogotka prednosti stigli već u prvoj trećini utakmice. Pobjedu Radničkom su donijeli Katić i Bosak.

Čestitam mojoj ekipi na pobjedi. Danas smo igrali bez 4-5 standardnih igrača zbog kartona i lakših povreda. Dečki koji su dobili priliku i ovi koji su ušli s klupe u nastavku igre pokazali su da se ozbiljno na njih može računati. Uporno ponavljam da je najjača snaga ove ekipe što svi momci dobro rade na treninzima i koga god odaberem za početnih 11 neću pogriješiti. Sutra zaslužen odmor, od utorka krećemo sa pripremama za baranjski derbi protiv Vardarca. Ekipi Slavonca želim sve najbolje u nastavku prvenstva a sucima čestitam na vrlo dobrom suđenju. – poručio je Denis Plantosar, trener Slavonca.

VIŠNJEVAC – ZRINSKI 2:0

Višnjevcu je danas pobjeda bila imperativ, a Šafarova je momčad vrlo odlučno ušla u utakmicu što im se itekako isplatilo. Već u prvih 45 minuta su postigli oba pogotka koja su znalački sačuvali u drugom dijelu. Strijelci za Višnje su bili Tomas i Marić.

Od prve do zadnje minute smo imali kontrolu te nakon pobjede jedino mogu biti više nego zadovoljan. Nakon rezultatske mini krize ekipa je odlično reagirala, ali vremena za opuštanje nema jer ima još dosta do kraja. Čestitke gostima na igri i korektnosti te im želim sreću u nastavku prvenstva. – rekao nam je Nikola Šafar, trener Višnjevca.

Domaćin bolji prvo poluvrijeme gdje je realizirao svoje prilike i otišao na odmor s 2:0. Drugo poluvrijeme mi bolji ali nismo svoje prilike realizirali i zaslužena pobjeda domaćina. Ovim putem im još jednom čestitam, suđenje vrlo dobro. – izjavio je Mario Đurković, trener Zrinskog.

SLAVONIJA – TOMISLAV (L) 1:1

Utakmicu u Soljanima možemo podijeliti na dva dijela, prvo koje je pripalo domaćinu, te drugo u kojem su dominirali gosti. Slavonija je stigla u vodstvo pogotkom Salatovića, dok je prednost Slavonije anulirao Vedran Nikšić.

Jako zanimljiva utakmica, mi puno, puno bolji 1. poluvrijeme, a Tomislav bolji 2. poluvrijeme. U 1. poluvremenu poveli smo 1:0 zgoditkom T. Salatovića i pogodili dva puta vratnicu i imali još tri dobre prilike ali gostujući vratar bio je jako dobar cijelu utakmicu. Nastavak utakmice bio je miran sve do zgoditka gospodina Nikšića koji je pokazao da je najbolji igrač lige, za klasu iznad drugih. Pobjeda je mogla otići na obje strane, ali neriješeno je realan rezultat. Utakmica korektna, suđenje vrlo dobro. Gostima želim puno sreće dalje u radu. Naši navijači za čistu desetku. Sportski pozdrav iz Soljana. – komentirao je Milan Matijević, trener Slavonije.

DILJ – ŠOKADIJA 1:2

Derbi na Dilju otišao je na stranu gostiju. Iako je u prvih pola sata igre Dilj imao apsolutnu kontrolu te vodstvo koje im je donio Martinković, Šokadija u nastavku dolazi do preokreta. Ulaskom iskusnog Mirkovića Šokci su dobili dimenziju više na terenu, te su u drugom dijelu stigli do preokreta. Najzaslužniji za preokret Stepićeve momčadi je vrsni strijelac Dalibor Jukić koji je postigao oba pogotka.

Dobar ulazak u utakmicu nam donosi potpuno zasluženo vodstvo. Nakon toga se osjetio pad u igri, nemamo kontrolu i protivnik nas ugrožava kroz sredinu gdje kreiraju šansu, ali za nas bez uspješne realizacije. U drugom dijelu nismo jednostavno bili pravi i gosti su bili puno bliže pogotku što su to i iskoristili. Pred kraj utakmice se otvaramo i dobivamo gol. Čestitke gostima na pobjedi i sretno im dalje u prvenstvu. Na nama je bilo evidentno da su nam svatovi donijeli umor u ekipi i nismo mogli izdržati to svih 90 minuta. U jednu ruku nam i nije žao, jer je naš Robert Ilić uplovio u bračnu luku, te mu ovim putem želim svu sreću i uspješan bračni život sa njegovom odabranicom Marijom. – riječi su Marka Novoselca, trenera Dilja.

Za nas poslije Vardarca jako teško gostovanje u Vinkovcima kod Dilja! Danas smo imali problema sa skupljanjem ekipe i u prvih 30 minuta utakmice smo imali velikih problema gdje nam domaćin pravi par prilika i dolazi u vodstvo skroz zasluženo!! Već ulaskom Mirkovića se stabiliziramo i do poluvremena smirujemo domaćina!! Na poluvremenu radimo još jednu zamjenu i u drugom poluvremenu nadigravamo jako dobrog i korektnog domaćina i okrećemo rezultat u našu korist u 90+! Svojim dečkima čestitam što su danas dali svoj maksimum i to im se vratilo!! Domaćin ozbiljna ekipa što pokazuju i mjestom na tablici, strašno korektni i želim im svu sreću u nastavku!! Glavni sudac po mom skromnom mišljenju nije dorastao ovakvoj utakmici!! – komentar je Marka Stepića, trenera Šokadije.