MŽNL Osijek-Vinkovci: Slavonija osvojila važna tri boda, Radnički Mece siguran, bez pobjednika u Vardarcu i Županji

Danas su odigrane četiri utakmice 27. kola MŽNL Osijek-Vinkovci. Radnički Mece slavio je na domaćem terenu te tako postao gotovo siguran. Derbi između Vardarca i Jedinstva odigran je bez pogodaka. Slavonija iz Soljana upisala je važnu pobjedu u Boboti. Radnički i Darda odigrali su bez pobjednika.

RADNIČKI MECE – TOMISLAV LIVANA 3:1

Radnički je slavio na domaćem terenu protiv Tomislava iz Livane te tako došao na osmu poziciju. Sandro Martan doveo je Radnički u vodstvo u 33. minuti. Gosti su izjednačili preko Andreja Štetića u 41. minuti. Domaći ponovno vode u 56. minuti nakon što je gostujući Sven Pandža pogodio vlastitu mrežu. Pobjedu domaćih potvrdio je Josip Lazar u 87. minuti.

“Kao što smo i očekivali, tvrda utakmica. Livana se pokazala kao dobar suparnik i danas smo se morali dobro namučiti da pobjedimo i uzmemo jako bitna tri boda… S obzirom da nam je ovo treća utakmica u sedam dana, svaka čast dečkima na novoj pobjedi. Čestitam mojoj ekipi na pobjedi, gostima želim sve najbolje u nastavku prvenstva… Suđenje vrlo dobro!” – riječi su Denisa Plantosara, trenera Radničkog.

VARDARAC – JEDINSTVO DONJI MIHOLJAC 0:0

Iako je publika očekivala odličnu utakmicu, vodeći Vardarac i Jedinstvo su odigrali bez pobjednika i pogodaka. Vardarac je i Dalje vodeći, no Radnički Dalj eventualnom pobjedom sutra može preuzeti vrh.

“Prvo poluvrijeme Jedinstvo ekipa s glavom i repom! Mi pod pritiskom i puno griješimo. Na poluvremenu pravimo izmjene koje donose svježinu i potreban preokret. Žao mi je što smo se kolega trener Jedinstva i ja ‘porječkali’, ali ja moram stati u obranu svoje ekipe i svog kapetana jer ja s protivničkim igračima nikad ne pričam i ne ulazim u prostor protivničkog trenera. Iz poštovanja prema mojim dragim prijateljima iz Donjeg Miholjca, a imam ih jako puno jer sam tamo proveo jako puno prelijepih trenutaka, ne bih u širinu, ali kolega trener bi trebao znati zašto postoje crte iz kojih se ne izlazi za vrijeme utakmice! Imali smo 2 zicera, ali lopta neće preko crte! Ne mogu ništa drugo nego čestitati Jedinstvu na zaluženom bodu i želim im puno sreće u nastavku prvenstva. Mi se okrećemo idućem protivniku. Sudačka trojka korektna!” – izjavio je Marko Dinjar, trener Vardarca.

“Čestitke momcima na zasluženom bodu. Zaista su bili pravi, borbeni, agresivni i ispoštovali sve zahtjeve. Jako mi je drago da smo se podigli nakon malo krize. Moramo tako nastaviti i potvrditi ovaj bod iduću subotu na domaćem terenu. Smatram da smo prvo poluvrijeme bili bolji u posjedu i po prilikama. Drugo poluvrijeme domaćin je imao jalovu dominaciju, ali bez pravog učinka. Kolegi treneru čestitam na osvojenom bodu i na svim osvojenim trofejima. Kao trener još nisam na njegovoj razini. Međutim, vrijeđati na osobnoj razini to mu nije trebalo. To ne priliči takvom treneru te je najmanje ruku nekorektno. Niti ja niti moji igrači nisu krivi što njegova momčad nije pobijedila. Sve u svemu, domaćinu želim puno sreće u nastavku prvenstva.” – za Sportalo je rekao Dinko Puljić, trener Jedinstva.

BORAC BOBOTA – SLAVONIJA SOLJANI 0:1

Slavonija je slavila minimalno na gostovanju u Boboti te tako osvojila važna tri boda, dok su se domaći ovim porazom našli u još većim problemima. Velika tri boda gostima je donio Toni Salatović pogotkom u 33. minuti.

“Ne znam što pametno reći više, ne ide pa ne ide. Čestitam gostima na pobjedi i sretno im u nastavku prvenstva, a mi idemo dalje u borbu za opstanak.” – kratak je nakon poraza bio Ivica Vučak, trener Borca.

RADNIČKI ŽUPANJA – DARDA 1:1

Radnički Županja i Darda su odigrali bez pobjednika gdje je Darda propustila preuzeti vrh, dok su domaći osvojili bod, koji će im možda biti od velike važnosti. Gosti vode od 58. minute, a strijelac je Patrik Dubravac iz kaznenog udarca. Bod domaćoj ekipi donosi Marko Pejaković u 86. minuti.

“Borili smo se do kraja i uzeli bod protiv Darde, koja je s razlogom u samom vrhu. Gosti korektni, suđenje dobro. Mi se od sutra okrećemo utakmici u Livani. Treba nam još dosta bodova, ali mislim da smo ovim bodom bliži ostanku.” – izjavio je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

“Drugo gostovanje u nizu, imali smo sve u svojim rukama. S igračem manje igramo od 30. minute nakon opravdanog isključenja našeg kapetana. No, ipak, vodimo 1:0. Do 87. minute imamo taj rezultat i bolji smo protivnik. Ali jedna, rekao bih, bezopasna situacija kada smo mi imali loptu u svom posjedu, pretvorila se u gol za domaćina koji tako uzima važan bod za njih. Iako nismo igrali sjajno i bez obzira na igrača manje, žalimo za ovim bodovima. No, i bod je bitan, tako da čestitam mojim dečkima na bodu, kao i domaćinu na fer i korektnosti.” – kazao je Aleksandar Stojković, trener Darde.