MŽNL Osijek-Vinkovci: Slavonija nanijele nove muke Olimpiji, derbi pripao Županjcima

U subotu su odigrane prve utakmice 30. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci, Olimpija je imala imperativ pobjede nad Slavonijom, kao i Vardarac nad Borincima. Derbi se igrao u Županji gdje je gostovala Šokadija, a Otok je ugostio Livance. Na Gatini je danas gostovala satnička Mladost.

OLIMPIJA – SLAVONIJA 1:4

Olimpija je danas imala imperativ pobjede nad Slavonijom, međutim ekipa iz Soljana kući nosi puni plijen. Matijevićeva je momčad u drugom dijelu utakmice dala gas i potpuno zasluženo stigla do nove pobjede.

Zaslužena pobjeda naše ekipe 1:4. Utakmica puna tempa s puno šansi, ali kvaliteta je ipak bila na našoj strani. Golove za nas postigli su Janjić X3 i Štiba. Moram pohvaliti cijelu ekipu, a posebno Janjića koji je odigrao jako, jako dobru utakmicu te bio neriješiva enigma za protivničku ekipu. Utakmica korektna, a suđenje vrlo dobro. Olimpiji želim sve najbolje dalje u radu i da ostanu u ligi. Sportski pozdrav iz Soljana. – za Sportalo je rekao Milan Matijević, trener Slavonije.

HAŠK SOKOL – MLADOST 3:1

HAŠK je pod novim trenerom Majstorovićem upisao drugu uzastopnu pobjedu. Danas je na Gatini pala satnička Mladost. Iako su Satničani prvi stigli do prednosti, Jankovčani su preokrenuli rezultat i zasluženo slavili.

Još jednom sve zasluge idu Njima! Kad bude loše to ću uzeti na sebe. Gost kvalitetan, sa trenerom od kojeg bih volio učiti jer u kratkom razgovoru vidim da “ga” ima u malom prstu! Mi uživamo u pobjedama i pokušat ćemo nastaviti istim putem.. Hvala navijačima na potpori, upravi na besprijekornoj pripremi utakmice i opet Njima!! – poručio je Krešimir Majstorović, trener HAŠK Sokola.

VARDARAC – BORINCI 3:1

Dvoboj Zelenih otišao je na stranu Borinaca. Ekipa iz Jarmine je danas u Vardarcu tražila priliku iz kontri, orijentirali su se na obranu koju su odradili jako dobro. Međutim, individualna je kvaliteta u Dinjarovoj svlačionici ipak stigla do izražaja te su bodovi zasluženo ostali u Vardarcu.

Mogu dečkima čestitati na ukupnom dojmu utakmice jer poslije 3:1 bilo bi nekorektno bilo što drugo reći! Protivnik iz Jarmine odličan. Vrebao svoje prilike iz polukontri i imao zaista izgledne šanse da nas kazni za našu sporu reakciju! Ipak 90 minuta smo dominirali i kad se sve zbroji zasluženo pobijedili! Kolegi Saši Šest i Borincima želim puno sreće do kraja sezone a mi se spremamo za još jedan “derbi” protiv starih nam znanaca iz 1.Žnl Jedinstva iz Donjeg Miholjca! Suđenje korektno! – mišljenje je Marka Dinjara, trenera Vardarca.

Čestitam domaćinu na pobjedi. Mi se ispromašivali prvo poluvrijeme tri stopostotne smo imali a domaćin dao jedan eurogol Šimičića. Jedna naša greška opet i jedan ne bih komentirao treći gol. Čestitam svojim dečkima na današnjoj borbi i igri. – izjavio je Saša Šest, trener Borinaca.

RADNIČKI (Ž) – ŠOKADIJA 3:1

Derbi u Županji otišao je na stranu domaćeg Radničkog. Ešegovićeva je momčad odigrala fenomenalno prvo poluvrijeme u kojem su stigli do dva pogotka prednosti. U nastavku se Šokadija budi, međutim točku na i stavlja predsjednik Radničkog Marko Pejaković.

Ušli dobro, uz dva gola još nekoliko dobrih prilika. U drugom su dominirali 20-ak minuta, tu smo i dobili gol. Treći gol je zatvorio utakmicu pa smo je na kraju mirno priveli kraju. Imali smo 5 mlađih što nas posebno veseli. Gosti iskusni, jaki na lopti. Sve u svemu mislim da smo zasluženo dobili u korektnoj utakmici – riječi su Brune Ešegovića, trenera Radničkog.

Danas smo zaboravili doći na utakmicu i kako smo došli tako i prolazimo!! Mlako, tromo, sa sporim protokom lopte i napaljenim i grubim domaćinom koji iskorištava naše greške!! Na poluvremenu se malo budimo i zabijamo gol za 1-2, ali danas više nismo zaslužili!! Totalni podbačaj, prvi ja, onda ostatak ekipe!! Domaćinu hvala na večeri poslije tekme!! Suđenje uredno!! – kazao nam je Marko Stepić, trener Šokadije.

OTOK – TOMISLAV (L) 0:2

Livanci su danas u Otoku stigli do nove pobjede i novih bodova. Tomislav je pitanje pobjednika riješio u prvom dijelu, a oba je pogotka postigao sjajni napadač Matko Roso.