MŽNL Osijek-Vinkovci: Radnički svladao Otočane, Mladost preokrenula Višnjevca

U subotu su odigrana prva četiri susreta 27. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Uglavnom su slavili svi domaćini, jedino je dva domaća boda prosuo Borac iz Bobote kojem je slavlje istrgnuo fenjeraš iz Komletinaca.

BORAC – SLAVONAC 0:0

Borac iz Bobote i njihov gost iz Komletinaca su jučer podijelili bodove. Utakmica bez pogodaka završena je na način da svakako zadovoljniji mogu biti gosti, dok domaćin može žaliti za dva propuštena boda.

Cijeli tjedan sam upozoravao da neće biti lako i tako se ostvarilo. Ništa idemo dalje. Sve što se ubilježi dobro je. Momcima mojim želim poručiti da samo rad rad i rad daje rezultat – komentirao je Josip Žarak, trener Borca.

JEDINSTVO – SLAVONIJA 2:0

Slavonija iz Soljana je u subotu krenula na daleko gostovanje u Donji Miholjac gdje ju je dočekalo ovo proljeće vrlo dobro Jedinstvo. Miholjčani su jako dugo lomili goste, no na kraju su ih ipak uspjeli slomiti i osvojiti važne bodove u utrci za naslov.

Tvrda utakmica s malo šansi. Prvo poluvrijeme 0:0 bez prilika. U nastavku domaćin dolazi do zgoditaka nakon naše greške u obrani. Poslije toga smo se otvorili i imali dvije jako dobre prilike te dominaciju na terenu ali nismo nikako uspjeli zabiti izjednačujući pogodak. Domaćin korektan kao i suđenje. Moram reći da je Jedinstvo jako dobra ekipa a imaju i prekaljenog stručnjaka gospodina Stipu Mađarića. Jedinstvu želim puno sreće dalje u prvenstvu i čestitam im na pobjedi. Mi se okrećemo novoj utakmici protiv ekipe iz Livane i nadam se da ćemo se uspjeti dobro pripremiti. Sportski pozdrav iz Soljana – poruka je Milana Matijevića, trenera Slavonije

RADNIČKI (M) – OTOK 4:1

Denis Plantosar je i u drugoj utakmici na klupi ekipe iz Meca stigao do uvjerljive pobjede. Radnički je u subotu uvjerljivi svladao nogometaše Otoka. Dva je pogotka za domaće postigao Katić, dok su po jednom mrežu tresli Rebrina i Martan.

Zaslužena pobjeda moje ekipe. Dolazimo u vodstvo pogotkom Katića. Otok nam zabija iz prvog opasnijeg izlaska s njihove polovice. Nakon toga Katić zabija svoj drugi pogodak na utakmici i na odmor odlazimo sa zasluženom prednosti. Drugo poluvrijeme ulazimo odlučnije i zabijamo još dva pogotka preko Rebrine i Martana. Čestitam mojoj ekipi na pobjedi, a gostima želim sve najbolje u nastavku prvenstva. Suđenje dobro. – riječi su Denisa Plantosara, trenera Radničkog.

MLADOST – VIŠNJEVAC 3:1

Satnička je Mladost u subotu ugostila nogometaše Višnjevca koji se bore za opstanak u ligi. Višnjevčani su u prvom poluvremenu odlično stajali na terenu, zatvorili sve prilaze svojim vratima, te na vrijeme zabili za vodstvo preko Lendića. Lelas je morao reagirati već na pauzi te je s klupe uveo dva napadača, iskusnog Domagoja Stipanovića i povratnika nakon ozljede Nevena Grbešu. A upravo je taj dvojac donio preokret. Stipanović je s dvije asistencije sjajno uposlio Grbešu koji je oba puta bio precizan iako je kod drugog pogotka lopta na putu do mreže pogodio leđa stopera Vebera te je promijenila smjer. Potvrdu pobjede Mladosti donio je još jedan igrač koji je ušao s klupe, Karlo Bajs.

Dobra utakmica, gdje je Višnjevac bio bolji prvo poluvrijeme, a mi smo dominirali i zabili na vrijeme, za preokret! Imali smo prilične probleme oko sastava, tako da smo rasporedili snage, te su svi igrači s klupe podigli nivo igre, dali golove. Pogotovo je Domagoj Stipanović unio mirnoću, povezao redove, te omogućio mirniji tijek utakmice. Moram naglasiti kvalitetnu momčad gostiju, sa odličnim mladim trenerom, i nadam se njihovom opstanku jer se naočigled vidi njihov dobar rad i odlična energija. Zahvala našim pristalicama, navijačima, te moram spomenuti i dragi susret sa Igorom Hodonjom, koji bodri Višnje, te nakon kalvarije koju je proživio pokazuje hrabrost koja ga je krasila u igračkim danima. Ugodan vikend svima!!! – izjavio je Damir Lelas, trener Mladosti.

Prava prvenstvena utakmica u kojoj je nama pripalo prvo, a domaćinu drugo poluvrijeme. Bili smo dominantni, ali smo se drugo poluvrijeme ugasili i Mladost je zasluženo pobijedila. Naša igra je putokaz da možemo, samo nam ne smije padati koncentracija. Pripremamo se za iduće kolo i nastavljamo još jače trenirati. Domaćinima čestitke na pobjedi, prikazanoj igri i jako korektnom gostoprimstvu. – izjava je Nikole Šafara, trenera Višnjevca.