MŽNL Osijek-Vinkovci: Radnički Dalj osigurao titulu prvaka, Šokadija, Vardarac i Jedinstvo raspucani

Odigrano je još šest utakmica MŽNL Osijek-Vinkovci. Radnički Dalj je pokazao da je kvalitetna ekipa te je slavio s rezultatom 4:1 kod ekipe Dilja te tako osigurao titulu prvaka dva kola prije kraja i plasman u Treću NL Istok. Vardarac je s uvjerljivih 5:0 slavio kod Radničkog iz Županje. Jedinstvo je bilo sigurno na domaćem terenu protiv Otoka. Šokadija je bila raspucana u ”derbiju” donjeg doma ljestvice te sada lakše diše. Zrinski i Borac iz Bobote su odigrali bez golova i pobjednika. Tomislav se kasno probudio i slavio protiv Sloge iz Štitara.

DILJ – RADNIČKI DALJ 1:4

Ekipa Radničkog je slavila na teškom gostovanju u Vinkovcima i tako osigurala titulu dva kola prije kraja. Radnički Dalj poveo je već u 20. minuti golom Marka Bjelanovića. Dilj je uspio izjednačiti u 40. minuti kada je Marko Terzić pronašao put do mreže protivnika. Igrala se 42. minuta kada su obje ekipe ostale bez jednog igrača nakon što su zaradili crvene kartone.  Bjelanović je ponovno bio precizan u 51. minuti, donijevši svojoj momčadi novo vodstvo. U 76. minuti Nemanja Mijodanić povećava prednost gostiju na 3:1 i tu su stvari bile praktični riješene. Konačan rezultat postavljen je u 82. minuti kada je Dejan Radić nesretno postigao autogol za četvrti gol Radničkog i veliko slavlje.

“Iako smo doživjeli visok poraz, ja kao trener sam “ponosan” na svoje dečke danas. Bili smo pravi, pogotovo prvo poluvrijeme. Izjednačujemo pogotkom Terzića, ali crveni karton je preusmjerio utakmicu. Dečki, glava gore, idemo maksimalno odigrati ova dva kola do kraja. Svoj dogovor smo ispoštovali na odlično pripremljenom terenu. Suđenje ne želim komentirati, prvi put u ovoj sezoni. Gostima čestitam na osvojenom prvenstvu.” – prokomentirao je nakon utakmice Vedran Rožić, trener Dilja.

“Utakmica koja bi se mogla opisati kao borba dva super teškaša u boksu, s puno primljenih i zadanih udaraca. Ne sjećam se kad mi je ekipa primila toliko batina, startovi su bili tvrdi, ali to je cijena borbe za prvaka. Ekipa Dilja nas je jednostavno natjerala da budemo bolji i izvučemo sve iz sebe. O težini i tempu utakmice najbolje govori to da su zadnjih 10 minuta igrači obje ekipe jedva stajali na terenu. Utakmica za stare nogometne sladokusce, teška za igranje, ali užitak za gledanje. Zahvaljujem ekipi Dilja na gostoprimstvu i želim im sreću iduće sezone. Iskoristio bih priliku da čestitam Dardi i Vardarcu na jednoj sportskoj borbi; vijali smo se cijelu sezonu. Čestitao bih i kolegi Brkiću jer je Višnjevac od njegovog dolaska, s trenerske točke gledišta, igrao najbolji nogomet, i naravno da čestitam kolegi Đurkoviću iz Otoka na fantastičnom proljeću koje su odigrali. Najveća liga u državi, 34 kola, puno dobrih ekipa, previše napora za amaterski sport, što je dokaz kako je teško biti prvi. Zahvalio bih upravi kluba na čelu s načelnikom Vesićem na prilici što su mi dali da vodim Radnički i posebno hvala što su mi vjerovali kad je jesen počela loše i kad smo loše startali na proljeće; dali su mi podršku i moj status nijednom nisu doveli u pitanje. Veliko hvala i našim navijačima koji su uvijek bili uz nas i u nemalom broju nas pratili i na gostovanja. Najveće hvala onima koji su najzaslužniji, a to su moji igrači; pružili su mi povjerenje, trebalo nam je vremena da se naviknu na moj sustav rada, a meni je trebalo vremena da ih sve igrački upoznam, i to nam se ovo proljeće rezultatski vratilo. Prije svega, oni su ljudske veličine, a onda i odlični igrači, uz čiji kvalitet je bilo puno lakše rješavati sve nogometne izazove. Ovaj uspjeh i titulu bih posvetio svom pokojnom bratu bez čijeg truda i odricanja ne bi bilo ni mog trenerskog školovanja.” – izjavio je nakon osvajanja titule Nebojša Bajić, trener Radničkog.

ŠOKADIJA – HAŠK SOKOL 6:1

Šokadija je danas bila raspucana protiv ekipe HAŠK Sokola te može mirnije disati u preostale dvije utakmice. Prvi pogodak za Šokadiju postigao je Matej Radojčić u 19. minuti, ali HAŠK Sokol brzo je uzvratio preko Ivana Pavlovića koji je zabio u 22. minuti. Nakon toga, uslijedio je niz pogodaka Šokadije. Viktor Grgić je u 33. minuti doveo svoju momčad u vodstvo, a Krešimir Trepšić je povećao prednost početkom drugog dijela s pogotkom u 48. minuti. Peti gol za domaće postigao je Josip Mišković. Radojčić je ponovno bio precizan u 60. minuti, dok je konačnih 6:1 postavio Krešimir Trepšić u 63. minuti.

“Upisali smo uvjerljivu pobjedu protiv ekipe HAŠK Sokol. Bili smo dobri, raspoloženi i rastrčani te smo tako postigli šest pogodaka uz promašeni kazneni udarac, a imali smo i nekoliko odličnih prilika. Korektnim gostima želim puno sreće u preostale dvije utakmice. Mojim dečkima čestitke na današnjoj predstavi, nadam se da ćemo preostale dvije utakmice odigrati dobro kako bismo matematički osigurali ostanak i sezonu priveli kraju.” – izjavio je Dražen Ilić, trener Šokadije.

“Prvo poluvrijeme solidno, ali opet smo previše dali protivniku. U drugom, najbitnijih prvih 10 minuta u gostima da se ne primi gol, mi dobijemo tri. I dalje možemo samo čestitati Šokadiji i čekati iduće kolo. Promijeniti rezultat ne možemo, ali nešto moramo.” – riječi su Kreše Majstorovića, trenera HAŠK-a.

JEDINSTVO – OTOK 4:1

Jedinstvo je ostvarilo pobjedu rezultatom 4:1 protiv ekipe Otoka.  David Janžek doveo je Jedinstvo u vodstvo u 30. minuti, a prednost je povećao Filip Stanić u 55. minuti. Janžek je ponovno bio precizan u 75. minuti, postigavši svoj drugi pogodak na utakmici. Luka Harkanovac je ubrzo nakon toga, u 77. minuti, postigao četvrti gol za Jedinstvo, čime je osigurao pobjedu Jedinstva.

“Čestitam momcima na pobjedi. Bili smo bolja momčad i zasluženo pobjedili.” – kratak je bio Dinko Puljić, trener Jedinstva.

“Kad pojedinci dođu na izlet i tako se ponašaju, onda i odigramo ovako sramotno u nekim trenucima i nonšalantno, pa tako i prođemo. Bez obzira na to što fali puno igrača, umjesto da sada bez imperativa rezultata igramo, pojedinci igraju privatne utakmice. Nakon 15 kola krvavog rada i odricanja, ovo je nedopustivo bez obzira na sve. Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi i sucima na dobrom suđenju.” – kazao nam je Mario Đurković, trener Otoka.

RADNIČKI ŽUPANJA – VARDARAC 0:5

Vardarac je pokazao svoju moć uvjerljivom pobjedom od 5:0 protiv ekipe Radnički kojoj slijedi teška borba do kraja. Prvi gol postigao je Stjepan Šimičić u 15. minuti, a Mato Grgić je povećao vodstvo već u 20. minuti. Danijel Polanec dodao je treći gol u 36. minuti i tako osigurao Vardarcu veliku prednost na poluvremenu. U drugom poluvremenu Kristijan Gudelj postigao je četvrti gol za Vardarac u 62. minuti. Šimičić je ponovno zabio u 77. minuti i postavio konačnih 5:0.

“Kad igraš protiv kluba koji troši 5-6 puta više, onda rezultat i nije tako čudan. Nismo napravili ni jedan faul, a bez agresivnosti ne možemo dobiti nikoga. Suđenje ok.” – izjavio je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

“Čestitam mojim momcima na zasluženoj pobjedi! Dečkima iz Radničkog Županja na fer i korektnoj igri! Sudačka ekipa odlična! Radničkom iz Dalja čestitam na osvojenom prvenstvu!” – rekao je Marko Dinjar, trener Vardarca.

ZRINSKI BOŠNJACI – BORAC BOBOTA 0:0

Zrinski i Borac su odigrali bez golova i pobjednika. Ovim bodom zadovoljnjiji mogu biti gosti koji su ipak i dalje u teškoj situaciji, dok je Zrinski koliko toliko u sigurnoj zoni s 41 bodom.

“Prvo poluvrijeme očajno, drugo poluvrijeme nešto malo bolje, ali s obzirom na to da smo se prvim poluvremenom “zamjerili lopti”, možemo biti sretni što smo ostali neporaženi danas. Nažalost, s ovim rezultatom nismo osigurali ostanak i sada moramo u naredna dva kola pratiti kalkulacije ostalih ekipa i razvoj situacije. Ipak, vjerujem da ćemo na kraju osigurati učešće u ovoj ligi i sljedeće sezone, jer ovaj klub i ova ekipa to zaslužuju.” – kazao je Matijas Pejić, trener Zrinskog.

“Utakmica prava prvenstvena, svakome po bod, idemo dalje, nema predaje. Čestitam domaćinu na fer i korektnoj igri, a mi se okrećemo narednom kolu i Štitaru. Sudačka trojka odlična.” – rekao je Ivica Vučak, trener Borca.

TOMISLAV LIVANA – SLOGA ŠTITAR 2:1

Tomislav se kasno probudio te je ostvario pobjedu rezultatom 2:1 protiv ekipe Sloge Štitar. Domaćini su brzo preuzeli inicijativu i poveli već u 9. minuti golom Matka Rose. Samo četiri minute kasnije, Vedran Nikšić povećao je vodstvo Tomislava na 2:0. Sloga je uspjela samo smanjiti rezultat tek u 89. minuti golom Danijela Buzova.