MŽNL Osijek-Vinkovci: Petarda Ceranaca, važni bodovi za Višnjevac i Olimpiju

Današnjim je susretima završeno kompletno 23. kolo Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Borinci su ugostili momčad HAŠK Sokola, Višnjevcu je na noge stigao Dilj, dok su se u Cerni susreli prvi i posljednji. U Bošnjacima je gostovala Olimpija, a zanimljivo je bilo i u Babinoj Gredi gdje je gostovala Slavonija.

BORINCI – HAŠK SOKOL 1:1

Borinci su danas na svojoj La Bombonjeri bili veliki favorit u susretu s Jankovčanima, međutim put Gatine ide veliki bod. Iako su Borinci prvi stigli do pogotka preko Brlečića, vodstvo domaćina u 12. minuti poništava raspoloženi Morovičanin. Dva su pogotka pala vrlo brzo, a do kraja su susreta mreže mirovale.

Danas moram bit zadovoljan bodom. Nismo bili pravi, gosti su se dobro branili i koristili dobro kontre preko raspoloženog Karla Morovičanina i na tome im čestitam. Mi smo napadali, imali neke šanse, ali kažem da su gosti odnijeli i 3 boda bilo bi zasluženo. Želim im svu sreću u nastavku prvenstva. – za Sportalo je rekao Saša Šest, trener Borinaca

VIŠNJEVAC – DILJ 1:0

Višnjevac je nakon osvojenog boda u Soljanima u srijedu danas dočekao momčad Dilja koja je ovog proljeća u odličnoj formi. Ipak, danas je u nervoznoj i tvrdoj utakmici slavio Višnjevac nakon što je u 5. minuti s bijele točke precizan bio Roberto Marić.

Odlična utakmica i s jedne i druge strane. Moram priznati da je Dilj imao inicijativu u sredini terena, ali smo odlično reagirali i nisu nam stvarali čiste šanse. Moja ekipa je pokazala da uz kvalitetu ima i karakter te sam jako ponosan na njih. Idemo dalje u istom ritmu, a Dilju čestitke na prikazanoj igri i želim im sreću u nastavku prvenstva. – poručio je Nikola Šafar, trener Višnjevca.

Znali smo da nas čeka teško gostovanje u Višnjevcu, jer su to pokazali njihovi rezultati kako je polusezona krenula. Od prve minute prava muška i tvrda utakmica, ali bez ijednog ružnog starta. Dečki fer i korektni, te ovim putem želim što brži oporavak igraču Radošu kojem se dogodila nezgoda na početku utakmice. Svojim dečkima apsolutno nemam nikakve zamjerke za današnji pristup i odigranu utakmicu, dali su svoj maksimum, a domaćinu čestitam na osvojena 3 boda. Odlična momčad, sa odličnim pojedincima. Moram se osvrnuti na današnje suđenje koje je bilo katastrofalno, čovjek je uništio utakmicu svojim kriminalnim odlukama i ponašanjem na terenu. Drugi pomoćni diže zastavicu za zaleđe nakon što je lopta ušla u gol, pretpostavljam da je VAR soba javila i pravilno povukla linije. Gospodo suci i gospodo koji delegirate te iste suce, ovi dečki i svi ljudi u klubu izdvajaju vremena za treniranje, odlaze ranije sa posla, uzimaju slobodne dane, samo mi recite zbog čega??? Znam da sa ovim neću ništa postići, vjerojatno ću još ja biti kriv, ali jednostavno budite samo pošteni i korektni, jer svi mi ovaj posao radimo predano, te željno iščekujemo vikend, kako bi uživali u onome što najviše volimo. – komentar je Marka Novoselca, trenera Dilja.

TOMISLAV (C) – SLAVONAC 5:0

Ceranci su i nakon ovog kola i dalje na vrhu. Danas je Bartulovićev stroj u sudaru trenutno najbolje i najlošije ekipe potpuno zasluženo došao do pobjede, petardiravši goste. U prvom su dijelu Ceranci postigli dva, u drugom nadodali tri, pa sada imaju tjedan dana da se pripreme za Veliku subotu i veliki derbi u Vardarcu.

Ove utakmice su najteže jer tri boda su unaprijed upisana, ali hvala Bogu, danas smo bili ozbiljni i odgovorni, i odradili utakmicu kako smo se i dogovorili. Ovo je iza nas, okrećemo se suboti i odličnoj ekipi Vardarca. Suđenje odlično. – izjavio je Nikica Bartulović, trener Tomislava.

ZRINSKI – OLIMPIJA 1:5

Olimpija je danas u Bošnjacima odigrala najbolje poluvrijeme ove sezone. Ljubičice su u prvom dijelu potpuno nadigrali nogometaše Zrinskog, te su potpuno zasluženo na pauzu otišli s četiri pogotka prednosti. Veliku su prednost uspjeli sačuvati u drugom dijelu, te iz Bošnjaka potpuno zasluženo odnose bodove.

Nestali smo neshvatljivo nakon 15 minuta gdje gost maksimalno iskoristio sve naše slabosti i zasluženo otišao na odmor s visokih 4:0. Drugo poluvrijeme dominiramo, ozbiljnije ulazimo, ali teško se vratiti protiv bolje motiviranog i danas odlučnog i dobrog gosta. I više nego zaslužena pobjeda gostiju. Suđenje odlično. Previše osciliramo u igri i nadam se da ćemo to uspjeti popraviti u idućim utakmicama, posebno fazu obrane – kazao nam je Mario Đurković, trener Zrinskog.

ŠOKADIJA – SLAVONIJA 1:1

Slavonija je u Babinu Gredu stigla nakon pet utakmica bez poraza, a danas je Matijevićeva momčad još jednom pokazala kako može igrati sa svima u ligi. Već su u desetoj minuti gosti stigli do prednosti nakon što je pogodio Tadić i tako unijeli nervozu u redove domaćina. Slavonija je stala čvrsto iza, opredijelila se na kontre, dok je domaćin imao posjed. Ipak, Babogredci su uspjeli izjednačiti u 72. minuti, međutim za nešto više ovaj put nije bilo energije.

Rekao bih da smo danas izgubili dva boda na domaćem terenu i da smo bili puno bliže pobjedi. Previše neiskorištenih prilika, manjak koncentracije i kvalitetan protivnik su razlog tome. Svojim igračima nemam šta zamjeriti jer su ostavili srce na terenu. A suđenje… bolje da ne komentiram. – komentirao je Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

Danas smo pokazali da možemo igrati dobro i protiv ekipe koja je jako dobra na svim pozicijama. Mislim da je neriješeno realan rezultat, a moglo je otići i na našu i Šokadijinu stranu. Utakmica čvrsta i tvrda do zadnjeg minuta. Čestitke mojim igračima na krvavo izborenom bodu, a sve pohvale našim vjernim navijačima na korektnom navijanju cijelu utakmicu. Strijelac za nas Mario Tadić. Domaćinu želim puno sreće dalje u prvenstvu. Sportski pozdrav iz Soljana. – poruka je Milana Matijevića, trenera Slavonije.