MŽNL Osijek-Vinkovci: Petar Rubić srušio Vardarac

Danas su odigrana druga četiri susreta sedmog kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Veliki se derbi igrao u Cerni gdje je Tomislav dočekao odličnog Vardarca, a susret između Borinaca i Jedinstva je na rasporedu 05. listopada.

ŠOKADIJA – OLIMPIJA 1:0

Ponovno je junak Šokadije bio kapetan Josip Cego Mišković. Upravo je on ponovno zabio i ponovno doveo svoju momčad do pobjede i novih bodova. Imperativ pobjede na domaćem terenu nekako se kroz cijeli tjedan nametao za Tomljenovićevu momčad, a to se i vidjelo na terenu. Mnogo su prilika stvorili Babogredci, međutim mnogo su i promašili. Ipak, u samoj završnici susreta ponovno se ukazao Mišković koji je pogodio za prijeko potrebna tri boda domaćina.

Uh….ne znam odakle da krenem. Dominacija cijelu utakmicu protiv danas odlične ekipe Olimpije. O promašenim prilikama neću ni pričati. Nedostajalo nam je koncentracije i smirenosti u zadnjem pasu i udarcima izvana. I onda u 93 minuti se ukazao Josip Mišković te zabio prekrasan gol za jako bitna 3 boda. Suđenje korektno, ekipi Olimpije želim puno sreće u nastavku prvenstva. – za Sportalo je rekao Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

ZRINSKI – OTOK 4:2

Zrinski i Otok odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu s mnogo preokreta. Prvi su do vodstva stigli domaćini kada je zabio Zadro. Međutim, Otok dolazi do preokreta na krilima svog kapetana, fantastičnog Franje Damjanovića koji je bio precizan čak dva puta. A onda, u drugom poluvremenu, na terenu postoji samo jedna momčad, a to je momčad Zrinskog. Prvo je Šumanovac zabio za izjednačenje, da bi Zadro svojim drugim pogotkom na utakmici donio prednost domaćinu. Konačan rezultat za nove bodove Zadrine momčadi postavlja Josip Naglić u 77. minuti.

Dan kao stvoren za igru i sam naš ulazak u utakmicu na dobrom nivou. Rano vodstvo, no odlični Franjo izravnava rezultat i još na samom kraju poluvremena dovodi goste s 11 metara do vodstva. Sustav igre i 3 izmjene radim na poluvremenu i do kraja utakmice postižemo 3 gola i potpuno zasluženo dolazimo do pobjede. Čestitke igračima na borbenosti i htijenju a gostima sretno dalje. – poručio je Mladen Zadro, trener Zrinskog.

Nakon dobrog prvog poluvremena i vodstva od 2-1, moji igrači u drugom poluvremenu kao da su zaboravili igrati te neobjašnjivo stali, što je rezultiralo sa tri pogotka domaće momčadi koja je danas zasluženo pobijedila, te im čestitam na pobjedi, a meni i Upravi ostaje teška borba za promjenom ponašanja kao i pristupa svih onih koji nose plavi dres. – komentar je Darka Matanića, trenera Otoka.

VIŠNJEVAC – HAŠK SOKOL 1:1

I Višnjevac i HAŠK Sokol su danas htjeli prekinuti niz poraza i izgubljenih utakmica. I to su uspjeli, iako ni jedni ne mogu biti u potpunosti zadovoljni jer su podijelili bodove. Početkom drugog dijela do vodstva su stigli gosti preko Pastora. Međutim, u 61. minuti za izjednačenje i kasnije će se pokazati, konačan rezultat, zabija Roberto Marić.

Čvrsta i dinamična utakmica od prve do zadnje minute. Gosti i mi smo imali nekoliko izglednih prilika koje nismo iskoristili, stoga smatram kako je ovo realan ishod. Kada smo kompletni možemo se sa svima nositi tako da su nam misli već na idućoj utakmici. Gostima želim sreću u nastavku prvenstva. – poručio je Nikola Šafar, trener Višnjevca.

TOMISLAV (C) – VARDARAC 1:0

Veliki je derbi u Cerni okupio velik broj gledatelja u Školski park gdje je Tomislav ugostio do danas stopostotni Vardarac. A mnogobrojni su gledatelji imali što i za vidjeti. Počelo je vrlo otvoreno, već u 3. minuti Tomislav je iz jednog kontranapada došao do prilike kada je zaprijetio Blažević čiji udarac završava preko gola. U 8. minuti odgovara Vardarac preko Čakalića, ali njegov udarac s dvadesetak metara završava u naručju Kuterovca. Već u 13. minuti za domaće ponovno pokušava Blažević kada je šutirao glavom, ali njegov pokušaj završava pored vrata. U 18. je minuti iz slobodnog udarca pokušao Šimičić, ali Kuterovac je na mjestu. Ključan se trenutak susreta dogodio u 30. minuti kada je nakon ubačaja u šesnaestarac gostiju Blažević prenio loptu glavom, a na pravom se mjestu pojavio Rubić koji je mirno poentirao pored nemoćnog Žitnjaka. U 31. minuti je Šimičić pokazao o kakvoj se klasi radi kada je šutirao iz okreta s tridesetak metara, svi su zastali, međutim lopta je prohujala malo iznad grede. U 33. je minuti ponovno za Tomislav pokušao danas vrlo raspoloženi Blažević čiji udarac završava u Žitnjakovom naručju. Posljednju su priliku u prvom dijelu imali Zeleni, kada je Grgić šutirao iz slobodnog udarca s vrha šesnaesterca, ali njegov je udarac odlični domaći vratar odbio u korner.
Drugi su dio bolje otvorili domaći, a u 53. je minuti najbolju priliku na utakmici ponovno imao Rubić koji je iskoristio poigravanje Grgića, oduzeo mu loptu i iz situacije koju je teže promašiti nego zabiti, pogodio je vratnicu. U 61. je minuti ponovno na sceni najbolji igrač susreta Petar Rubić koji pokušava iz slobodnjaka sa 18 metara, no njegov udarac završava preko gola. U 66. je minuti za Dinjarovu momčad pokušao Šimičić koji se oslobodio svog čuvara i pucao iz okreta, ali njegov udarac ponovno završava u naručju Kuterovca. Kakav udarac ima pokazao je Blažević u 74. minuti kada je pokušao ugroziti Žitnjaka koji je paradom spriječio pogodak. U 83. je minuti ponovno iz prekida pokušao Šimičić, no Kuterovac je danas spustio roletnu i odbio njegov udarac u korner. Pred sam kraj susreta pokušao je i Lazar, no njegov udarac s vrha šesnaesterca završava pored gola.
Prema prikazanom, sasvim zaslužena pobjeda Bartulovićeve momčadi. Danas je domaći stručnjak odlično postavio utakmicu, taktički je njegova momčad djelovala vrlo odgovorno i zrelo, a posebno je inspiriran bio Rubić koji je jednu od prilika Tomislava znalački iskoristio i donio vrlo vrijedna tri boda ekipi iz Cerne.

Fer i korektna utakmica u kojoj smo smatram bili bolji taman za taj gol i zasluženo pobijedili. Momcima kapa do poda jer su ispoštovali sve što smo se dogovorili. Gost odlična ekipa i sretno im dalje. Strijelac Rubić. – izjava je Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.

Nažalost došao je i prvi poraz. Ušli smo anemično u utakmicu i protivnik nas je iz prvog ozbiljnijeg prelaska centra kaznio! Drugo poluvrijeme napravili neke pomjene ali nažalost nije išlo. Imali smo posjed i pokušavali ali jednostavo previše smo griješili u primopredaji i donosili loše odluke. Tomislav je stajao u čvrstom bloku i vrebao iz kontri i polu kontri. Da smo uzeli bod mislim da ne bi bilo nezasluženo ali šta je tu je! Čestitam Tomislavu na pobjedi. Mi se okrećemo sljedećem protivniku i pokušat ćemo popravit kroz tjedan sve što je bilo loše. Sudačka trojka korektna! – mišljenje je Marka Dinjara, trenera Vardarca.