MŽNL Osijek-Vinkovci: Krešimir Majstorović debitirao pobjedom, Višnjevčanima bod u Babinoj Gredi

Današnjim je susretima završeno 29. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Susjedni su se derbiji igrali u Livani i Bošnjacima, dok je Slavonija ugostila Jankovčane. Šokadiji je na noge stigao Višnjevac, a u Jarmini su Borinci dočekali Komletinčane.

TOMISLAV (L) – OLIMPIJA 2:0

Susjedni se derbi igrao u Livani gdje je tamošnjem Tomislavu na noge stigla osječka Olimpija. Prvi je dio prošao bez pogodaka, a onda u drugom dijelu na scenu stupa najbolji strijelac lige, kapetan Tomislava, Vedran Nikšić. On je postigao oba pogotka, te je svojoj momčadi osigurao tri nova boda.

SLAVONIJA – HAŠK SOKOL 1:2

Danas je na klupi HAŠK Sokola debitirao novi trener Krešimir Majstorović. Majstorović je dugogodišnji igrač HAŠK-a, a jako dobro poznaje ekipu. Danas su Jankovčani prekinuli dugi niz bez pobjede, a slavili su na teškom gostovanju u Soljanima kod tamošnje Slavonije. Jankovčani su postigli prva dva pogotka u prvih dvadesetak minuta igre, te su tim pogocima trasirali put pobjedi. Slavonija se pokušala vratiti u drugom dijelu, ali uspjeli su samo smanjiti vodstvo gostiju preko Josipovića.

Zaslužen poraz danas od vrlo dobre ekipe HAŠK-a. Nismo bili pravi, dozvolili smo puno prilika gostima a promašili smo puno tzv. 100% prilika i pogodili još dvije prečke. Čestirke gostima na pobjedi i želim im puno sreće dalje u prvenstvu. Naši navijači za čistu desetku. Sportski pozdrav iz Soljana – poruka je Milana Matijevića, trenera Slavonije.

Sve zasluge pripisujem igračima koji su odlično trenirali i vjerovao sam da rezultat neće izostati. Hvala im na trudu, upravi kluba na povjerenju i drago mi je vidjeti osmijeh na licima igrača i svih koji žive i dišu za ovaj klub. – izjavio je Krešimir Majstorović, trener HAŠK-a.

ZRINSKI – RADNIČKI (Ž) 2:3

Susjedni je derbi u Bošnjacima privukao velik broj gledatelja, a prisutni su imali priliku pogledati odličnu utakmicu. Zrinski je u prvom poluvremenu iskoristio svoje dvije šanse i na poluvrijeme je otišao na odmor s dva pogotka prednosti. Međutim, u drugom dijelu potpuni preokret u režiji Županjaca. Ešegovićeva je momčad uspjela preokrenuti utakmicu u posljednjih pola sata igre.

Dobro prvo poluvrijeme gdje smo bili bolji i kapitalizirali s dva pogotka (Sinanović i S.Naglić). Nažalost već na odmoru radimo prvu prisilnu izmjenu i nakon 10 minuta i drugu i jednostavno nismo bili pravi. Gost je to iskoristio i preokrenuo rezultat. Možda po prikazanom najrealnije je bilo neriješeno ali jednostavno negdje smo se zamjerili lopti i neće nas pa neće. – poručio je Mario Đurković, trener Zrinskog.

Prvo poluvrijeme mlako, čak ni domaćin nije bio pretjerano agresivan, ali su iskoristili što su imali. Drugo ulazimo kako treba, izvlačimo iz sebe ono što smo i zaboravili da imamo i okrećemo. Nadam se da su danas svi shvatili što možemo kad smo na limitu i damo sve od sebe. Utakmica korektna, bez jačeg faula – mišljenje je Brune Ešegovića, trenera Radničkog.

ŠOKADIJA – VIŠNJEVAC 4:4

Šokadija i Višnjevac su ponovno odigrali vrlo zanimljivu utakmicu. Podsjetimo, jesenas je Šokadija u Višnjevcu imala dva pogotka prednosti 15 minuta prije kraja susreta, a bodovima se tada ipak osladio domaćin koji je preokrenuo utakmicu. Danas je ponovno Šokadija imala ogromnih 4:1, međutim u drugom dijelu Višnjevac s tri pogotka dolazi do izjednačenja. Babogredci su u dvije utakmice s Višnjevcem imali veliko vodstvo koje nisu sačuvali, te su prosuli velikih pet bodova s kojima bi sada bili na drugoj poziciji.

Sindrom “Višnjevac”!! Prvu polusezonu u Višnjevcu vodimo u 80. minuti 0-3 i utakmica završava 3-3. Danas opet, na poluvremenu vodimo 4-1, puno bolji, držimo uzde igre i u drugo poluvrijeme ulazimo lošije i ekipi koja ne odustaje vraća se i dolaze na 4-4!! Nažalost po nas u 90. minuti zabijamo gol za pobjedu koji nam prvi pomoćni sudac na samo njemu znan način poništava signalizirajući ofsajd!! – rekao nam je Marko Stepić, trener Šokadije.

Što reći nakon ovakvog povratka osim da sam ponosan na svoje momke. Danas su naše individualne greške presudile, ali kao kolektiv smo funkcionirali i vjerovali smo do kraja u sebe. Šokadija je kvalitetna ekipa, ali smo danas mi htjeli više i to nam se vratilo. Čestitke domaćinima na prikazanoj igri i gostoprimstvu, zaslužuju biti u vrhu tablice. – komentar je Nikole Šafara, trenera Višnjevca.

BORINCI – SLAVONAC 4:0

Borinci su danas očekivano stigli do novih bodova pobjedom nad fenjerašem iz Komletinaca. Iako je gostujući vratar u prvom dijelu obranio dva kaznena udarca, Borinci su čak četiri puta tresli mrežu i zasluženo stigli do pobjede.

Danas zaslužena pobjeda protiv korektnog gosta. Pohvalio bih golmana gostiju koji je obranio 2 penala i još mnoštvo stopostotnih prilika. Gostima želim sve najbolje u daljnjem natjecanju – izjavio je Saša Šest, trener Borinaca.