MŽNL Osijek-Vinkovci: Jedinstvo slavilo u Boboti, domaće pobjede Radničkih

U subotu su odigrane prve tri utakmice petog kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Na terenima su bile ekipe oba Radnička, a u Boboti je gostovala momčad Jedinstva.

RADNIČKI (M) – BORINCI 1:0

Vrlo uzbudljiva utakmica igrana je u Mecama gdje je Radnički ugostio momčad Borinaca. Ključan se trenutak dogodio duboko u sudačkoj nadoknadi kada je gužvu u šesnaestercu gostiju iskoristio Sopjanac, poentirao i donio velika tri boda za Dundovićevu momčad.

Hičkokovska završnica za našu zasluženu pobjedu. Gostima želim što manje grčeva i ležanja po terenu tijekom nastavka sezone. – komentar je Dario Dundovića, trener Radničkog.

Čestitam domaćinu na pobjedi, a svojim dečkima na borbi. Jedva smo se skupili za utakmicu. A gospodinu sucu želim što prije da dođe do lige prvaka jer valjda je mislio da su produžeci još 2 puta po 15 minuta, pa da se mora igrat dok domaćin ne zabije gol. Imao sam osjećaj da bi se još igrala utakmica, da domaćin nije zabio u 99. minuti – razočaran je nakon susreta bio Saša Šest, trener Borinaca.

BORAC – JEDINSTVO 1:3

Luda utakmica igrana je u Boboti gdje je Borcu na noge stiglo Jedinstvo iz Donjeg Miholjca. Miholjčani su na trećem gostovanju ove sezone upisali prvu pobjedu. Imali su gosti na odmoru dva pogotka prednosti nakon što su zabili Mandić i Jelić. Početkom nastavka Bićan praktički stavlja točku na i, a za Boboćane je uspio smanjiti Stefan duboko u sudačkoj nadoknadi.

Umjesto da bude 4:0 za nas , poluvrijeme gubimo 2:0. Čestitam golmanu Jakovljeviću na vrhunskim obranama. Jednostavno previše šansi smo promašili, a protivnik iz prve prilike zabija eurogol, zaista eurogol. I što je još gore, odmah dobijemo i drugi. Teško se vratiti nakon toga. Mi ćemo vidjeti što i kako dalje, mora se nešto promijeniti. Glavu gore momci, uporan rad se vrati kad tad. Čestitam odličnim gostima na pobjedi i sucima na korektnom suđenju. – za Sportalo je rekao Aleksandar Stojković, trener Borca.

Utakmica gdje smo od 5. minute do 20. opasno živjeli, domaćin je stvarno opasan iz prekida i imali su 2-3 prilike gdje je naš vratar dobro reagirao, nakon toga dolazimo u vodstvo eurogolom Mandića koji je presjekao domaćina i ubrzo odlazimo na 0:2. Drugo poluvrijeme odličan ulazak u utakmicu i praktički ostavljamo domaćina bez prave prilike. Čestitam igračima na pobjedi, domaćinu na korektnoj utakmici, te im želim sreću u nastavku natjecanja. Suđenje vrlo dobro! – poručio je Dražen Pavličić, trener Jedinstva.

RADNIČKI (Ž) – SLAVONAC 2:0

Do druge je ovosezonske pobjede stigao Radnički iz Županje koji je ostvario domaću pobjedu nad gostima iz Komletinaca. Ešegovićevu je momčad ponovno do novih bodova doveo predsjednik Marko Pejaković koji je zabio krajem prvog dijela i početkom drugog. U međuvremenu je zbog dva žuta kartona igru morao napustiti Ivkošić.

Mislim da smo bili bolji za ta dva gola, može to biti puno bolje, ali čestitam svojim igračima na trudu i zalaganju. Gosti i suci korektni. – izjavio je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

– Dobar ulazak u utakmicu, stvaramo dvije šanse koje ne zabijamo. Utakmica se igra na sredini terena do naše velike greške i dobivamo gol u najgore vrijeme. Do poluvremena domaćin dobiva crveni, u drugo poluvrijeme ulazimo kriminalno, lako ćemo i dobivamo gol za 2:0. Ne pronalazimo ideju za probiti domaću obranu i na kraju realan rezultat. Čestitke domaćinu i pohvale sucima na odličnom suđenju. – riječi su Nikole Matkovića, trenera Slavonca.