MŽNL Osijek-Vinkovci: Jedinstvo palo u Dalju, Višnjevac slomio Dilja

Danas je odigran čak šest susreta 13. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Do kraja jesenskog dijela ostala su još četiri kola a kolonu predvodi Vardarac koji ima tri boda više od ekipe iz Dalja.

Zrinski je napokon stigao do domaćeg slavlja. Danas je u Bošnjacima pao Tomislav, slavili su Zeleni s 3:1. Radnički iz Županje minimalno je slavio u Štitaru, te je Ešegovićevoj družini pripao susjedni derbi. Za pobjedu Slatkih zabio je Huber s bijele točke pred sam kraj susreta. Višnjevac nastavlja s odličnim rezultatima. Danas je Brkićeva klapa došla do pobjede nad vrlo dobrim Diljem koji dugo nije bio poražen. Slavonija je s tri pogotka odnijela tri boda iz Jarmine. Derbi kola igran u Dalju otišao je na stranu domaćina. Iako je Jedinstvo imalo vodstvo na poluvremenu, Crveni u drugom dijelu preokreću rezultat u svoju korist i zasjedaju na drugo mjesto na tablici. Derbi začelja završio je podjelom bodova. Otok je poveo iz kaznenog udarca u prvom dijelu, a HAŠK je izjednačio početkom drugog preko Pavlovića.

ZRINSKI – TOMISLAV 3:1

Vrhunska predstava mojih momaka, ali samo drugo poluvrijeme. I za to drugo poluvrijeme kapa im do poda. U prvom, iako smo furiozno krenuli i već u 2. minuti poveli, neobjašnjivo smo stali, prepustili posjed gostu i bili dosta daleko od igrača. Iz jednog prekida dobivamo gol i na poluvrijeme odlazimo s iksom. U poluvremenu se dogovaramo i izlazimo s potpuno drugom energijom, podižemo linije i totalno dominiramo. Zabijamo još 2 gola a uz to imamo 2 puta oči u oči s golmanom i još 3-4 izgledne prilike. Momcima iz Livane sretno dalje a momku koji je povrijedio ruku želim što brži oporavak. – zadovoljan je bio Zdravko Filipović, trener Zrinskog.

SLOGA – RADNIČKI (Ž) 0:1

Još jedna “ljepotica”, ovaj puta otišla na drugu stranu, bilo je pitanje kad će se ovo dogodit. Nema panike, ali smo si zakomplicirali život. Ovo je maraton, moramo bit spremni i na ovakve situacije. Čestitam gostima, bili su bolji danas. – mišljenje je Mate Lukačevića, trenera Sloge.

Ovo bi trebalo biti normalno, boriti se i pošteno odnositi prema klubu. Utakmica zanimljiva, domaćini korektni – komentar je Brune Ešegovića, trenera gostiju.

VIŠNJEVAC – DILJ 2:1

Prava prvenstvena utakmica, teren težak a gosti čvrsti i opasni. Zaslužena pobjeda moje ekipe u svim segmentima. Željeli smo više i to prezentirali na terenu. Igrači koji su imali manju minutažu do sada su i više nego opravdali povjerenje. Gostima sretno u nastavku prvenstva. – zadovoljan je bio Goran Brkić, trener Višnjevca.

BORINCI – SLAVONIJA 0:3

Nema spora, danas je pobijedila bolja i spremnija ekipa od nas. Čestitke Slavoniji na pobjedi. Prvo polovrijeme završava prednošću gosta od 0:2, drugo polovrijeme radimo dvije izmjene i kod tog rezultata pokušavamo se brzim golom vratiti i utakmicu. U toj fazi utakmice dolazimo do tri četiri izgledne šanse za to, ali malo sreće i koncentracije izostalo je u tim situacijama. Nedugo zatim Slavonija trećim golom zatvara utakmicu. Na nama je da radimo, učimo iz grešaka koje radimo, dočekamo polusezonu, napravimo doselekciju kadra pa da tada očekujemo rezultate. Ovo treba proći, preživjeti a to mogu samo hrabri. Vjerujem u hrabrost i inat kod mojih igrača.– izjavio je Zoran Rubić, trener Borinaca.

Odigrali smo dobru utakmicu svih 90 minuta i na kraju zasluženo pobijedili 0:3 (0:2). Pobjeda je mogla biti i veća jer smo imali još 7-8 dobrih prilika. Domaćin korektan i želim im što prije da se ekipiraju i počnu ostvarivati dobre rezultate. Strijelci za nas bili su Janjić, Gvozdić i T. Salatović. Čestitke mojim igračima na zasluženoj pobjedi te trudu i zalaganju koje su pokazali. Sportski pozdrav iz Soljana. – poručio je Milan Matijević, trener Slavonije.

RADNIČKI (D) – JEDINSTVO 2:1

OTOK – HAŠK SOKOL 1:1

1 : 1. Moji izdržali puno toga, svaka im čast. Suđenje sam odlučio ne komentirati tako da neću ni danas. Sretno domaćinu dalje. – komentirao je Krešimir Majstorović, trener gostiju.