MŽNL Osijek-Vinkovci: Dilj slavio u Bošnjacima, osmica Višnjevčana, prva pobjeda Otoka

Današnjim je susretima završeno kompletno deveto kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Završena je četvrtina prvenstva, a na vrhu je stopostotna ekipa iz Vardarca. Bez pobjede su još jedino Borinci, dok je Otok danas došao do troboda prvi put ove sezone.

U Županji su Radnički i satnička Mladost podijelili bodove. Dva su puta domaćini poveli preko sjajnog Nikoljačića, dok je goste dva puta vraćao Grbeša. Dilj je osvojio bodove u Bošnjacima. Danas su Crijepari minimalno slavili, a za velika tri boda pogodio je Banovac. U Štitaru nula. Imala je tamošnja Sloga svoje prilike, imala je Slavonija svoje, no mreže su ostale netaknute. Trener Brkić na klupi Višnjevca nije mogao poželjeti ljepši start. Njegova je nova momčad utrpala čak osam pogodaka gostima iz Starih Jankovaca, te se tim bodovima popela na tablici. Derbi začelja otišao je na stranu Otoka. Đurkovićeva je momčad Borincima utrpala četiri pogotka, te je tako stigla do svoje prve ovosezonske pobjede. Derbi imenjaka u Dalju otišao je na stranu domaćina koji je s 2:1 bio bolji od gosta iz Meca. Iako su gosti prvi došli do prednosti, domaći su okrenuli preko novog igrača Prijića i Dorotića.

RADNIČKI (Ž) – MLADOST 2:2

Prvo bih se za zahvalio Satnici što su nam izašli u susret odgodom utakmice. Sama utakmica borbena, dva puta smo vodili, gost stizao. O drugim stvarima nisam i neću. – poručio je Bruno Ešegović, trener Radničkog.

Vjetrovito, nervozno popodne, gdje smo mi u slaboj igri uzeli bod u gostima i to je najbolje od svega. Naši igrači izvukli bod, njihovi se trudili i svakom po zaslugama. Moram naglasiti dio tribina izrazito nekulturan, puno, čak i do fizičke prijetnje, dok s druge strane suđenje i ponašanje domaćih igrača i trenera izvanredno, korektno, prijateljsko!!! – mišljenje je Damira Lelasa, trenera Mladosti.

ZRINSKI – DILJ 0:1

Zaslužena pobjeda gosta, a sramotna naša predstava. Bili smo tromi, anemični, nepovezani, daleko od igrača, bez želje, radeći sve kontra od onog što smo se dogovorili. Probao sam izmjenama unijeti potrebnu energiju ali jednostavno danas nije bilo raspoloženog igrača ni na terenu ni na klupi. Napravimo korak naprijed i onda 2 nazad i ovo danas je za zamisliti se igračima ali i meni jer je ovo drugi domaći poraz za redom. – komentar je Zdravka Filipovića, trenera Zrinskog.

SLOGA – SLAVONIJA 0:0

Tvrda utakmica kakvu smo i očekivali, bilo je tko da gol pobjeđuje, ostalo je 0:0. Ne mogu biti nezadovoljan, možda su gosti bili mrvicu bliže pogotku, ali na kraju je nula najrealnija. – izjavio je Mato Lukačević, trener domaćina.

Čvrsta i borbena utakmica od prve do zadnje minute gdje smo bili dosta bolja ekipa sa nekoliko takozvanih 100% šansi i jedna vratnica dok domaćin nije imao prilika. Ostaje žal što nismo pobijedili ali već u subotu je šansa za iskorak ka sredini tablice. Domaćinu želim puno uspjeha dalje u radu. Sportski pozdrav iz Soljana. – ispričao nam je Milan Matijević, trener Slavonije.

VIŠNJEVAC – HAŠK SOKOL 8:0

Prije svega zahvaljujem se Upravi NK Višnjevac na ukazanom povjerenju i nadam se da ću to i opravdati. Što se tiče utakmice pobjeda je zaslužena ali je rezultat i malo previsok. Posljedica je to odličnog angažmana igrača koji uslijedi nakon promjene trenera što je opravdano. Potvrdili smo 3 boda iz Otoka s trenerom Amiđom i nismo primili gol što me posebno zanima. Čestitke mojim igračima na prezentaciji i disciplini, a od utorka novi ciklus. Također, zahvaljujem se Upravi i igračima NK Omladinac iz Petrijevaca na prekrasne i nezaboravne 2 godine suradnje. Želim im da osvoje 2. ŽNL Valpovo jer su oni moji – zadovoljan je na debiju bio Goran Brkić, trener Višnjevca.

Manjak igračkog kadra nadopunjavali smo strašću, borbenošću i ljubavlju prema klubu i navijačima. Danas ničega od toga nije bilo. Rezultat previsok ali zaslužen. Mojima poručujem da dignu glavu i nastave raditi, a sad s kim će to biti odlučit će uprava kluba. Pozdrav – izjava je Krešimira Majstorovića, trenera gostiju.

BORINCI – OTOK 0:4

Jako loše naše prvo poluvrijeme gdje smo srećom gubili samo 1:0. U nastavak smo ušli bolje sa promjenom formacije i nekoliko izmjena te imali neke šanse međutim iz greške primili drugi gol i tu je našoj priči bio kraj. – komentirao je Domagoj Prišćan, kapetan Borinaca.

Napokon smo uzeli 3 boda. Dobar ulazak u utakmicu, trebamo već prvo poluvrijeme riješiti s 2-3 razlike. Drugo poluvrijeme zabijamo brzo za 2:0 i tu je bilo sve riješeno. Bili smo bolji cijelu utakmicu, opet puno promašili ali na kraju zasluženo visoka pobjeda, izuzetno bitna za samopouzdanje i nastavak natjecanja. Domaćin korektan, imao je i on svoje dvije-tri prilike. Želum im sreću u nastavku natjecanja – poruka je Maria Đurkovića, trenera Otoka.

RADNIČKI (D) – RADNIČKI (M) 2:1

Dolazimo rano u vodstvo preko Martana, nakon toga primamo pogodak gdje lopta od odbijanca dolazi do Prijića, a takav igrač, kvalitetan, to ne prašta i zabija za 1:1. U drugom poluvremenu smo mi ti bili koji samo imali posjed i stvorili nekoliko dobrih situacija za postizanje pogotka i kako biva u nogometu ne zabiješ onda primiš. U sudačkoj nadoknadi imamo 100% šansu koju nismo iskoristili i na kraju se moramo pomirit sa porazom. Imamo velikih problema sa realizacijom i jednostavno kad trebamo prelomiti utakmicu ne zabijamo…Uz sve to imamo puno izostanka danas opet smo igrali bez Džanka i Markovića igrača koji puno znače našoj ekipi, to nije i ne smije biti alibi ali s njima u sastavu bi sigurno danas bili puno bolji. Mojoj ekipi ne mogu ništa zamjerit! Ovaj poraz boli jer smatram da nismo zaslužili izgubiti ali idemo dalje raditi još jače jer već nas idući vikend opet čeka teško gostovanje u Livani. Domaćinu čestitam na pobjedi a suđenje neću komentirati, iako bi puno toga mogao reći… – kazao nam je Denis Plantosar, trener gosta.