MŽNL Osijek-Vinkovci: Dilj razbio Vardarca, Borac prohujao kroz Satnicu, Dalj torpedirao Šokadiju

Nedjeljnim je susretima završeno kompletno 12. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Otok je drugo kolo zaredom išao u goste, ovaj put u Livani. Prvenstveni je lider išao na derbi u Vinkovcu, dok je Mladost na svom travnjaku ugostila nogometaše Borca. Šokadija je na svom terenu dočekala sastav iz Dalja, dok je Zoran Rubić debi na klupi Borinaca imao u Donjem Miholjcu.

Otok je na drugom uzastopnom gostovanju ostao neporažen. Danas je Đurkovićeva momčad osvojila bod na Livani kod favoriziranog Tomislava. Otok je stigao do vodstva preko Hamida, međutim u drugom dijelu za podjelu bodova zabija Nikšić. Sastav iz Dalja iz utakmice u utakmicu pokazuje koliko vrijedi i koliko je ozbiljan. Danas je Radnički stigao do visoke pobjede u Babinoj Gredi kod tamošnje Šokadije, a goste svakako vesele četiri zabijena pogotka i čak četiri različita strijelca. Borinci su iznenadili Miholjčane i poveli vrlo rano, međutim do poluvremena se Jedinstvo vraća u igru. U drugom dijelu Miholjčani dodaju u brzinu više i na kraju odnose sva tri boda iz ovog susreta. Dilj je na pogon fantastičnog Marka Terzića jednostavno razbio trenutnog lidera, sastav Vardarca. Poveli su Crijepari u 8. minuti iz kaznenog udarca, da bi u drugom dijelu s tri pogotka postavili konačan rezultat. Do iznenađujuće i prve za njih pobjede u Đakovačkoj Satnici stigla je momčad Borca iz Bobote. Boboćani su već u 4. minuti imali dva pogotka prednosti kojima su trasirali put pobjedi, da bi pitanje pobjednika riješili trećim pogotkom u prvom dijelu.

TOMISLAV – OTOK 1:1

Domaćin dobar u posjedu ali bez pravih prilika. Povedemo na vrijeme, organizirano se branimo iz kontre i polukontre dolazimo u još 3-4 mrtve prilike. Vratar njihov tri puta ih fantastično vadi. Na kraju domaćin iz polukontre i mi si zabijamo autogol. Sveli smo ih na 1 šansu. Ništa, idemo dalje, malo ćemo se ekiprati, falilo nas i danas. Sretno korektnom domaćinu. – izjavio je Mario Đurković, trener Otoka.

ŠOKADIJA – RADNIČKI (D) 0:4

JEDINSTVO – BORINCI 3:1

Otvaranje utakmice kao iz snova, na samom početku uspjeli smo doći u rezultatsku prednost lijepom akcijom koju je završio golom Buzić. Nakon toga Jedinstvo dominantnije u posjedu sa loptom, ali bez učinka i ozbiljnijih prilika. Inače nemam običaj spominjati suđenje, međutim onda na scenu stupa glavni sudac utakmice koji dosuđuje kazneni udarac koji se dogodio daleko van kaznenog prostora. Na poluvrijeme odlazimo sa neriješenim rezultatom, drugo polovrijeme preslika prvome, domaćin ponovo u posjedu, mi iz spuštenog bloka tražimo priliku i dobivamo je gdje na pas veznog igrača mladi Majić ulazi u 16 metara gdje ga domaći igrač evidentno ruši ali za glavnog suca to nije bilo dovoljno. Jedinstvo je nakon toga okrunilo pritisak zadnjih 15 minuta gdje dolazi do ipak reći ću zaslužene pobjede. Na nama je da se rekuperiramo, malo bolje kroz tjedan upoznamo i pripremimo za sljedeću utakmicu doma protiv Slavonije. Jedinstvu sve čestitke na bodovima i korektnom ponašanju – poruka je Zorana Rubića, trenera Borinaca.

DILJ – VARDARAC 4:0

Protiv izuzetno motiviranog Dilja napravili smo previše individualnih grešaka i doslovno poklonili 4 pogotka domaćinu koji je sve to kaznio! Od 5 minute i penala još 2 gola iz prekida mislim da dovoljno govore o našoj predstavi danas! Sve ono što smo kroz tjedan radili i razgovarali nažalost nismo uspijeli prenjeti na današnju utakmicu! Imamo velikih problema sa peh ozljedama, leđa, ligameti koljena, zgloba i fali nam ona standardna ekipa od prvih 9 kola! Dečki dobro rade i treniraju ali nažalost i sreća nam je malo okrenula leđa! Vjerujem u svoju ekipu i znam da ćemo se izdići iz ove mini krize u koju smo upali! Pred nama je tjedan koji ćemo iskoristiti da se dobro pripremimo za idućeg protivnika koji dolazi k nama u Vardarac! – izjavio je Marko Dinjar, trener Vardarca.

MLADOST – BORAC 1:4

Konačno!! Čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi, na karakteru koji su danas pokazali, želji i borbenosti što nas je na kraju i nagradilo sa pobjedom protiv odličnog domaćina. Otvaramo utakmicu sa dva brza gola i da tim rezultatom završava prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu domaćin kreće na sve ili ništa što mi koristimo i zabijamo 3 gol. Domaćin postiže gol iz 11 metara i smanjuje rezultat na 3-1, međutim mi zabijamo i 4.-ti gol u sudačkoj nadoknadi, što je bio i konačni rezultat utakmice. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva a mi se okrećemo narednom kolu. Suđenje odlično – komentar je Ivice Vučka, trenera Borca.