MŽNL Osijek-Vinkovci: Dilj protutnjao kroz Bobotu, Slavoniji bod iz Vardarca

Po kišnom vremenu i vrlo mokrim travnjacima odigrani su prvi susreti u sklopu 11. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Zanimljivo je da ni u jednom od današnja četiri susreta domaćini nisu uspjeli doći do pobjede, a uspjeli su osvojiti tek 2 od mogućih 12 bodova.

Ni četvrtu utakmicu zaredom Radnički iz Županje nije uspio osvojiti tri boda. Županjci su danas poraženi na svom terenu, a bolji je danas bio Tomislav iz Livane. Gosti su do pobjede stigli pogotkom svog najboljeg strijelca Vedrana Nikšića, dok Radnički nije uspio iskoristiti kazneni udarac u zadnjoj četvrtini utakmice. Dilj je zahvaljujući uraganskih deset minuta u razdoblju od 20. do 30. minute stigao do vrijedne pobjede na gostovanju u Boboti. Crijepari su u navedenom periodu postigli tri pogotka i time kaparisali nove bodove. Iznenađenje dana su napravili nogometaši iz Soljana koji su osvojili bod na teškom gostovanju u Vardarcu. Dva je puta Slavonija vodila, dva se puta Vardarac vraćao, a valja napomenuti da su prvenstveni lideri promašili kazneni udarac u 45. minuti prvog dijela. Vrlo vrijedan bod iz Meca kući nose nogometaši Otoka. Iako je Radnički prvi stigao do prednosti preko Martana s bijele točke, gosti su brzo vratili stvari na početak pogotkom Breščakovića.

RADNIČKI (Ž) – TOMISLAV 0:1

Uopće nismo bili loši, ali nije htjela u gol. Čekali smo penal više od godinu dana i promašili ga. Ostaje nam samo čestitati gostima na pobjedi i dočekati iduće kolo što spremniji – rekao nam je Bruno Ešegović, trener domaćina.

BORAC – DILJ 1:4

Što reći pametno nakon utakmice, mi nismo opet došli na utakmicu. Protivnik čvrst, aktivan što su i naplatili s 3 gola u 1poluvremenu.Probali smo se vratiti u drugom poluvremenu ali nije bilo dovoljno za nešto više od zasluženog poraza. Čestitke gostima na pobjedi i sretno u prvenstvu a mi imamo o čemu popričati i pripremiti se za naredno kolo u Satnici. Suđenje vrlo dobro – poručio je Ivica Vučak, trener Borca.

VARDARAC – SLAVONIJA 2:2

Jedna muška utakmica s obje strane gdje je moja ekipa pokazala karakter i dva puta se vraćala iz rezultatskog zaostatka! Čestitam Slavoniji na bodu a mi se nadam se napokon kompletni i zdravi okrećemo Dilju! – komentar je Marka Dinjara, trenera Vardarca.

Sjajna utakmica u Vardarcu i zasluženo osvojen bod kod lidera prvenstva. Dva puta smo vodili, ali treba pošteno reći da je domaćin imao svoje prilike a onu s 11 metara obranio je nas vratar Purić kod rezultata 1:1 te nas ostavio u igri. Imali smo i peh gdje se Janjić ozlijedio kao i Mičanović i Kovanović te sam vrlo zadovoljan osvajanjem boda. Strijelci za nas bili su Tufegdžić i Pole. Moram još dodati da nam je ovo bila treća utakmica u 7 dana te da nam nisu bili na raspolaganju Dugonjić i Tadić zbog 3 žuta kartona. Domaćin čvrst i borben te im želim puno sreće dalje u prvenstvu. Sportski pozdrav iz Soljana. – izjavio je Milan Matijević, trener Slavonije.

RADNIČKI (M) – OTOK 1:1

Jednostavno danas nismo bili dobri, najlošije odigrana utakmica ove sezone moje ekipe na našem terenu. Imali smo posjed, stvorili nekoliko dobrih situacija za postizanje pogotka gdje je gostujući vratar dobro reagirao, pogodili stativu, ali sve je to bilo premalo da bi danas pobijedili utakmicu. Gostima čestitam na zasluženom osvojenom bodu i želim im sve najbolje u nastavku prvenstva. Suđenje vrlo dobro! – riječi su Denisa Plantosara, trenera domaćina.

Bod u gostima uvijek dobar. Dojma sam da smo trebali tri. Poništen nam je gol za 2:1 15 minuta prije kraja, a nitko od domaćih ni gostujućih ne zna zašto. Navodno neki prekršaj u skoku. Kazneni za domaćina za 1:0, navodno neka ruka, brzo se vraćamo golom Breščakovića iz lijepe akcije. Domaćin korektan, imali su stativu, malo posjeda ali dobro smo odgovorili bez obzira na hendikep izostanaka nekih igrača na što smo navikli. Evo, idemo dalje tekmu po tekmu, dobro radimo, mora se početi vraćati. – kazao je Mario Đurković, trener Otoka.