MŽNL Osijek-Vinkovci: Dilj prohujao kroz Cernu, Otok iznenadio u Babinoj Gredi

Današnjim je susretima završeno kompletno 25. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Za odigrati su preostala tri susreta pa se igralo u Babinoj Gredi, Jarmini, a najzanimljivije je bilo u Cerni gdje je Tomislav ugostio sastav Dilja.

BORINCI – TOMISLAV (L) 2:2

Velikih su problema sa sastavom danas imali Borinci uoči gostovanja Tomislava. Uza sve to, Livanci su u utakmicu ušli gotovo savršeno, te su nakon pola sata igre imali prednost od dva pogotka koju im je donio sjajni Roso. U drugom se poluvremenu bude Borinci i ipak uspijevaju doći do boda.

Danas moram reći jedna luda utakmica gdje smo se mi jedva skupili za igrat. Ozlijeđen Merkaš, dovoljno neoporavljen Koledić koji se ozlijedio odmah opet tek koju minutu kad je ušao i morao sam uvest Merkaša koji ima napuknut prst na nozi. Da bi bilo sve kako ne treba, gubimo 2:0 već u prvih 15 minuta protiv odlične ekipe. Gosti bolji prvi dio i zasluženo vode i trebaju dat još koji gol i onda drugo poluvrijeme ulazi druga ekipa i zasluženo preokreće utakmicu i može pobijedit na kraju ali bod je realan. – za Sportalo je rekao Saša Šest, trener Borinaca.

ŠOKADIJA – OTOK 2:3

Iznenađenje dana su napravili nogometaši Otoka koji su slavili u Babinoj Gredi kod Šokadije koja je danas imala imperativ domaće pobjede. Sve je mirisalo na miran plov domaćina jer su prvi stigli u vodstvo kada je Mirković bio precizan s bijele točke. Otočka se mladost brzo vraća u igru, u samo deset minuta u potpunosti preokreću rezultat te na poluvrijeme odlaze s prednosti. Šokadija izjednačuje iz novog kaznenog udarca u 64. minuti, a kada su krenuli po puni plijen, kaznio ih je gostujući Lajtman koji je pogodio za veliku pobjedu Otoka.

Kada podcijenite protivnika onda vam se u nogometu dešavaju ovakve stvari. Nismo bili pravi, mlak ulazak u utakmicu nas je koštao rano primljena dva gola. Čestitam ekipi Otoka na zasluženoj pobjedi. Suđenje odlično. – poručio je Krunoslav Tomljenović, trener Šokadije.

TOMISLAV (C) – DILJ 0:4

U Cerni će se još malo morati strpiti za pobjedu nad Diljem. Danas je Dilj u Cerni stigao do zaslužene pobjede nad domaćim Tomislavom. Sredinom prvog poluvremena Crijepare je u vodstvo doveo Martinković, a u drugom je dijelu Novoselčeva družina iskoristila otvaranje domaćina, te je kaznila svaku njihovu pogrešku. Odmah početkom nastavka do izražaja dolazi kvaliteta Muženjaka, a potvrdu uvjerljive pobjede donosi Tomić. Dilj se ovom pobjedom itekako uključio u borbu za vrh, apsolutno su im svi rezultati ovog kola odgovarili.

Šta reći nakon 0:4 nego samo čestitati ekipi Dilja. Danas je gost kaznio svaku našu grešku i treba reći pošteno, zasluženo slavio. Mi smo se otvorili kod 0:2 i kraju doživjeli uvjerljiv poraz. Suđenje dobro ! – komentar je Nikice Bartulovića, trenera Tomislava.

Moram reći da je utakmica u potpunosti opravdala epitet derbija. Rezultat možda i je malo visok, ali je mogli biti i drugačije. Imali smo odličan ulazak u utakmicu i to nas nagrađuje prekrasnim pogotkom Martinkovića. Nakon toga smo malo stali, gdje domaćin ima dvije odlične šanse, ali ih ne realiziraju. Drugo poluvrijeme je bilo dosta otvoreno sa obje strane. Mi smo se u toj situaciji puno bolje snašli i postigli 3 pogotka. Za današnju predstavu moram svojim dečkima čestitati, angažiranost i motiviranost od prve do zadnje minute. Dečki iz Cerne su odlična momčad, predvođena odličnim trenerom i uopće ne sumnjam kako će se izdignuti iz ovoga. Pripreme za idući vikend kreću od utorka. – mišljenje je Marka Novoselca, trenera Dilja.