MŽNL Osijek-Vinkovci: Dilj do bodova u posljednjim sekundama, Tomislav (L) promarširao kroz Mece

U subotnjem su terminu odigrane prve četiri utakmice sedmog kola Međužupanijske nogometne lige Osijek-Vinkovci. Igramo se na zelenim travnjacima u Boboti, Županji, Mecama i Đakovačkoj Satnici.

BORAC – SLAVONIJA 2:1

Do krucijalno važnih bodova stigao je Borac. Stojkovićeva je momčad svladala respektabilnu momčad Slavonije i došla do svoje druge ovosezonske pobjede. Domaći su sjajno otvorili susret, te su već nakon pola sata igre imali prednost od dva pogotka. U 35. minuti rezultat smanjuje Salatović, a nakon toga više nije bilo pogodaka, pa su Boboćani stigli do zasluženog slavlja.

Teška utakmica za nas u kojoj nam se pobjeda nametala kao imperativ. Nije lako tada igrati. Opet imamo vodstvo. I to od 2:0, ali sami takve greške pravimo da je to nevjerojatno, te protivnike vraćamo u igru. I ovoga puta je bilo tako. No, uz veliku borbu uspjeli smo sačuvati vodstvo, odnosno nismo utakmicu riješili ranije, a morali smo. Trebali smo i rezultatski biti bolji do sada s obzirom na dosadašnje utakmice, ali što je tu je. Mora nam se vraćati to polako. Čestitam mojim dečkima na pobjedi, kao i dobroj ekipi Soljana na fer i korektnoj utakmici. – za Sportalo je rekao Aleksandar Stojković, trener Borca.

Izgubili smo 2:1 u Boboti iako mislim da smo zaslužili bar neriješen rezultat. Loše smo otvorili utakmicu i dobili dva smiješna gola ali smo se vratili zgoditkom T. Salatovića. U drugom poluvremenu imali smo veliki posjed lopte ali nismo uspjeli izjednačiti. Domaćin korektan, suđenje jako loše. Mislim da smo dosta oštećeni ali takav je nogomet. Sportski pozdrav iz Soljana. – komentar je Milana Matijevića, trenera Slavonije.

RADNIČKI (Ž) – DILJ 2:3

Kakvu su utakmicu u Županji odigrali domaći Radnički i vinkovački Dilj. Na kraju je slavio Dilj koji je do pobjede stigao u posljednjim sekundama susreta. Županjci su prvi došli u vodstvo kada je u 17. minuti zabio igrač s brojem 17, mladi Pavelić. Crijepari se ubrzo vraćaju pogotkom sjajnog Terzića, no u posljednjim minutama prvog dijela Radnički opet vodi nakon što je zabio Ivkošić. Štošta je na poluvremenu svojoj momčadi imao za reći gostujući trener Novoselac, a to je urodilo plodom jer već u 52. minuti Dilj dolazi do izjednačenja preko Muženjaka. Kada je domaći Jakšić zbog drugog žutog kartona morao napustiti igru, gostujuća je momčad još odlučnije krenula po puni plijen do kojeg je stigla u zadnjim sekundama susreta kada je poentirao Robert Ilić.

Zaslužili smo bod, igračima nemam što zamjeriti. Nekim drugima imam, ali tu ne možemo ništa. Nadam se da ćemo imati uvjete u Višnjevcu kao što je Dilj imao kod nas. Gostima čestitam na pobjedi – poruka je Brune Ešegovića, trenera Radničkog.

Katastrofalan ulazak u utakmicu i domaćin zasluženo dolazi u prednost. Nakon toga konsolidiramo redove, tražimo dubinu, vršimo pritisak na zadnju liniju i postižemo pogodak. Kada mislim da imamo utakmicu pod kontrolom domaćin postiže pogodak iz kontranapada. Drugo poluvrijeme ulazimo puno odlučnije u utakmicu, postižemo pogodak i kontroliramo utakmicu. Treći gol dolazi kao nagrada i napokon se vraćamo s gostovanja uz puni plijen. Domaćinu sretno u nastavku prvenstva, a mojim dečkima svaka čast za drugo poluvrijeme. – izjavio je Marko Novoselac, trener Dilja.

RADNIČKI (M) – TOMISLAV (L) 3:5

Fantastičnu utakmicu, s čak osam pogodaka, vidjeli su gledatelji u Mecama. Međutim, domaći navijači nikako ne mogu biti zadovoljni epilogom jer je Tomislav odigrao fantastičnu partiju i zasluženo slavio na teškom gostovanju u Mecama. Livanci su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme koje su okrunili s tri pogotka. Za goste su u prvom dijelu pogađali Pandžić, Roso i Zrno. Dundovićeva momčad u nastavku smanjuje preko Kasača, ali Tomislav ponovno dolazi do prednosti preko Štetića. U posljednjih su deset minuta pala tri pogotka. Radnički se vratio na 3:4 nakon što su zabili Vladić i Hazenauer. Tada su se domaći ponadali da mogu barem do boda, a onda je konačan rezultat postavio Novaković i fešta Livanaca mogla je krenuti.

Čestitam gostima na zasluženoj pobjedi. Nismo bili dobri počevši od mene samog. – poručio je Dario Dundović, trener Radničkog.

MLADOST – SLAVONAC 5:1

Satničani su u subotu stigli do svoje pete prvenstvene pobjede, svladali su momčad Slavonca. Povela je Mladost već u drugoj minuti pogotkom Grbeše, međutim samo četiri minute kasnije gosti poravnavaju golom Subotića. Satnički se napadi prema golu Gotovca i dalje nastavljaju, međutim izostala je preciznost. Ipak, početkom nastavka za novo vodstvo domaće momčadi zabija Blažeković, a ubrzo mu se na listi strijelaca priključuje i kapetan Bojanović. Stvari je do kraja riješio odlični Grbeša koji je postigao hattrick.

Puno smo šansi stvorili dana, ali i puno promašili. Utakmicu smo otvorili na najbolji mogući način, a onda nam gosti iz danas jedinog napada zabijaju gol. Ipak, bili smo mirni i  nastavili smo pritiskati, no do pauze nismo uspjeli zabiti. U poluvremenu smo se dogovorili pojednostavniti igru, ubrzati pas, gdje je posebno raspoložen bio kapetan Bojanović, te ubojiti strijelac Grbeša. Suci, protivnik, publika i svi ostali akteri vrlo korektni. – mišljenje je Damira Lelasa, trenera Mladosti.

Loše, loše, loše. Kup je ostavio ogroman trag na nama. Umorni, tromi, spora reakcija od 1. do 90. minute. Domaćinu čestitka na fer i korektnoj utakmici, a suđenje odlično. – komentirao je Nikola Matković, trener Slavonca.