MŽNL Osijek-Vinkovci: Derbi pripao Cerancima, Šokadija protutnjala kroz Bošnjake

U subotu je odigrano kompletno 16. kolo u MŽNL Osijek-Vinkovci. Kolo je završeno pobjedama svih favorita, a na derbiju u Cerni slavio je domaćin koji je tako izbacio ekipu iz Meca iz utrke za jesensku titulu.

RADNIČKI (Ž) – BORINCI 4:2

Vrlo kvalitetna utakmica s čak šest pogodaka i bez javnih opomena odigrana je u Županji gdje je Radnički svladao goste iz Jarmine. Imali su Županjci dva gola prednosti, međutim uporni se Borinci uspijevaju vratiti. Međutim, danas je Radnički bio posebno raspoložen te je na krilima predsjednika Pejakovića i sjajnog Bukve uspio upisati nove bodove.

Prilično kvalitetna utakmica na izuzetno teškom terenu. Moji igrači su pokazali ono što mi svi u klubu znamo, kad su pravi i imaju pravi pristup, možemo sa svima u ligi. Dva Švabo, jedan Toni, a kod četvrtog Eko je prisilo stopera na autogol. Pohvala svim igračima koji su danas igrali. Jarmina kvalitetna i opasna, tim je pobjeda još draźa. Suci ok – za Sportalo je rekao Bruno Ešegović, trener Radničkog.

Zaslužena pobjeda domaćina. Čestitam im na tome, imali su danas raspoloženog Bukvu koji nam je stvarao dosta problema. Na nama je da odradimo još jedno kolo i da idemo na zaslužen odmor koji jedva čekamo. – poruka je Saše Šesta, trenera Borinaca.

HAŠK SOKOL – OTOK 2:1

Imao je Otok velikih problema oko sastavljanja momčadi uoči gostovanja u Starim Jankovcima. Iako su se gosti držali gotovo sat vremena, HAŠK Sokol je prelomio utakmicu na svoj mlin zahvaljujući dvostrukom strijelcu mladom Karlu Morovičaninu.

VARDARAC – SLAVONIJA 3:1

U Baranji su se susrela dva novaka u ligi, domaći Vardarac i Slavonija iz Soljana. Na kraju je slavila Dinjarova momčad, a vrlo zanimljivo je da su tri pogotka pala u prvih deset minuta utakmice. U vodstvo je prvi stigao Vardarac preko kapetana Čaušića, no ubrzo izjednačava Pole. Samo nekoliko minuta poslije novu prednost domaćinu donosi Čakalić, da bi u 89. minuti potvrdu pobjede Zelenih osigurao Drahotuski.

Čestitam svojoj ekipi na zasluženoj pobjedi! Gostima želim puno sreće u nastavku prvenstva! Sudačka trojka vrhunska! – izjavio je Marko Dinjar, trener Vardarca.

Dobra, čvrsta utakmica rekao bih izjednačena gdje je na kraju domaćin zasluženo pobijedio 3:1(2:1).U drugom poluvremenu domaćin je pao u tempu ali mi nismo to uspjeli kazniti. Treći gol dobili smo u nadoknadi sudačkog vremena. Domaćin korektan kao i suđenje. Gol za nas postigao je Pole. Ostaje nam još odigrati doma utakmicu protiv odlične ekipe Dilja koju ćemo pokušati pobijediti jer bilo dobro pobjedom da završimo ovaj dio prvenstva. Sportski pozdrav iz Soljana. – komentar je Milana Matijevića, trenera Slavonije.

MLADOST – BORAC 1:1

Vrlo zanimljiva utakmica igrana je u Đakovačkoj Satnici. Već u trećoj minuti Satničani su zaprijetili vrataru Grginovu. Ubačenu loptu Barišića dočekao je Neven Grbeša na prvoj stativi, ali njegov udarac glavom završio je preko gola. U šestoj Bruno Barišić-Jaman puca s ruba kaznenoga prostora, pored gola. Gosti su prvi puta zaprijetili u 12. minuti kada je Vukašin Šljokić izveo slobodan udarac, ali golman Rozić odbio je loptu u korner. U 29. slobodan udarac izveo je Dino Stipanović, a golman Grginov loptu vadi loptu ispod prečke i izbacuje ju u korner. U 40 gostujući igrač Ajduković pobjegao je u kontru, ali njegov udarac u mat situaciji zaustavio je golman Rozić. U 44. Dino Stipanović s ruba kaznenoga prostora puca ravno u gostujućega golmana. I u nastavku domaćini su zaprijetili prvi preko Barišića koji se sjajno oslobodio svog čuvara i snažno pucao, međutim ispružio se i Grginov. Igrala se 53. minuta kada je Marijo Bojanović snažno pucao s 18 metara, lopta odlazi tik pored vratnice. U 68. gosti su imali najbolju priliku, ubačenu loptu u kazneni prostor gostujući napadač Popin glavom je uputio prema golu, a prečka je spasila domaću momčad. U 76. minuti stativa je spriječila vodstvo Mladosti. Barišić se sjajno oslobodio svog čuvara, ušao u 16 metara, gađao dalji kut, ali njegov udarac iskosa zaustavila je stativa. U 80. Grbeša odlično upošljava Bajsa, ali njegov udarac završava preko gola. I tada trener Lelas u igru uvodi Valentina Žulja koji će pogotkom odlučiti utakmicu. No, u 82. minuti gosti ostaju bez isključenoga Nikole Popina koji je zbog oštroga starta na Jukića dobiva drugi žuti karton. I tada dolazi ključan trenutak. Jukić je ubacio prizemnu loptu, Žulj je utrčao na prvu vratnicu i skrenuo loptu u gol. Za 1:0. I veliko satničko slavlje. Taj pogodak unio je nervozu tako da je glavni sudac Bruno Škrobo imao pune ruke posla. U 89. posljednji domaći pokušaj: Ivan Barišić puca s ruba kaznenoga prostora, ali golman Grginov bio je na mjestu. Nervoza je u sudačkoj nadoknadi donijela još tri isključenja: u četvrtoj minuti nadoknade pocrvenili su: domaći Karlo Bajs i gostujući golman Toni Grginov, a zbog psovanja suca crveni karton dobio je i gostujući trener Aleksandar Stojković.

Dobra, čvrsta, kvalitetna utakmica koju je naša momčad prelomila nama u korist u pravom trenutku. Veliki doprinos igrača s klupe, te sigurnost obrane nam je donijelo bodove. U završnici dosta kartona, ali moram naglasiti sve u žaru borbe. Gosti organizirani, vrlo kvalitetni, sportski priznali poraz. Naše navijačice i navijači odlični, sudačka trojka i gospodin delegat na visini zadatka. – rekao nam je Damir Lelas, trener Mladosti.

U jednoj čvrstoj i borbenoj utakmici, najrealniji rezultat bi bilo svakome po bod. Domaćin je imao laganu inicijativu, ali dobro smo stajali u bloku i nekoliko puta opasno zaprijetili. No, na našu žalost i ovoga puta izostala je realizacija. Upravo je realizacija problem koji imamo već neko vrijeme i to je ipak ključ što nemamo više bodova, a samim time i bolje mjesto na tablici što realno zaslužujemo. Ali jedino mjerilo su bodovi, a mi ih nemamo. Domaćin korektan, čestitam im na pobjedi, te im sretno u nastavku prvenstva. – mišljenje je Aleksandra Stojkovića, trenera Borca.

ZRINSKI – ŠOKADIJA 0:3

Šokadija je s tri pogotka stigla do tri bitna boda na gostovanju u Bošnjacima, te je tako i dalje ostala u igri za jesensku titulu. Nove su bodove Tomljenovićevoj momčadi osigurali Mišković i dvostruki strijelac Jukić.

Čista i zaslužena pobjeda na teškom gostovanju u Bošnjacima. Otvaramo utakmicu sa dva gola i držimo kontrolu cijelu utakmicu. Domaćin korektna ekipa, suđenje solidno. – izjava je Krune Tomljenovića, trenera Šokadije.

TOMISLAV (C) – RADNIČKI (M) 4:1

Vrlo zanimljivo i otvoreno je bilo na derbiju kola igranom u Cerni gdje je domaći Tomislav svladao Radnički iz Meca, te je kolo uoči kraja na prvom mjestu. Ceranci su prvi došli do prednosti preko Blaževića, no gosti vrlo brzo izjednačavaju golom Kubice. Međutim, u smiraj prvog dijela Tomislav postiže dva pogotka i praktički rješava utakmicu, a pobjedu su potvrdili u drugom dijelu.

Fer i korektna utakmica u kojoj je gost bio odličan prvo poluvrijeme. Mi smo bili pojedinačni, daleko od igrača i bez agresije, ali imali smo prvo poluvrijeme raspoloženog Kuterovca na golu i on je najzaslužniji što smo na poluvrijeme otišli s 3:1. Gol koji smo zabili u nadoknadi prvog poluvremena je prelomio utakmicu. Drugo poluvrijeme puno smo bili odgovorniji i mirniji, zabili još jedan gol i priveli utakmicu kraju. Suđenje dobro. Strijelci Blažević, Kraljević i Domagoj Kuterovac x2. – zadovoljan je nakon susreta bio Nikica Bartulović, trener Tomislava.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Mi neefikasni uz vrlo dobru igru. – poruka je Daria Dundovića, trenera Radničkog.

VIŠNJEVAC – JEDINSTVO 1:2

Jedinstvo je do bodova stiglo teže od očekivanog, međutim za Stranatićevu su momčad najbitniji pobjeda i tri boda. Višnjevac je poveo golom Radoša, te je taj rezultat stajao i na poluvremenu. U drugi dio Jedinstvo ulazi odlučnije, radi preokret i osvaja vrlo bitne bodove.

Kad ne zabiješ iz 7-8 stopostotnih šansi onda ne možeš više ništa ni očekivati. Zaslužena pobjeda jedino je spomena vrijedno. Višnjevcu želim sve najbolje. – kazao je Slobodan Stranatić, trener Jedinstva.

DILJ – TOMISLAV (L) 2:1

Dilj je napokon stigao do pobjede na svom stadionu. Iako su mreže mirovale u prvom dijelu, Novoselčeva momčad u nastavak ulazi goropadno te golovima Jurišića i Ilića dolazi do velike prednosti. Uz to, gosti još ostaju s igračem manje nakon isključenja Dorića, no Livanci se ne predaju i smanjuju rezultat preko Rose. Ipak, za nešto više nije bilo snage, a ni sreće, tako da bodovi na kraju zasluženo ostaju na Dilju.

Nakon ovakvog rezultata i zadnjih 15 minua utakmice što smo sve prošli, ja bi trebao biti nezadovoljan, ali gledajući utakmicu u globalu, ipak izvlačim osmijeh na lice. U svemu ovome su 3 boda najbitnija. Naša dominacija i potpuno zasluženo vodstvo i nakon crvenog kartona gosta, mi smo se ugasili. Livana je odlična momčad i potpuno zasluženo su u vrhu tablice. Dečki su fer i korektni, te smatram da će iduću polusezonu imati još i bolji rezultat nego sada. Mojim dečkima svaka čast za prikazanu igru i ova pobjeda nam je trebala kako bi nas podigla na tablici, ali isto tako i psihički za zadnje kolo. Suđenje odlično. – rekao nam je Marko Novoselac, trener Dilja.

SLAVONAC – OLIMPIJA 3:2

Derbi začelja otišao je na stranu Slavonca koji je pobjedom preskočio svog subotnjeg gosta, osječku Olimpiju. Prva je u vodstvo stigla Olimpija preko Žapera, no domaćin se do poluvremena vraća preko mladog Varge. Početkom nastavka vodstvo Komletinčanima donosi Prnjak, ali ni gosti se ne predaju i preko Relotića dolaze do poravnanja. I kada se činilo kako će doći do podjele bodova, u 89. minuti Slavonac iz kaznenog udarca dolazi do novog vodstva i pobjede kojom bježe s dna tablice.

Moram biti iskren, nisu gledatelji uživali u nekoj ljepotici nogometa pogotovo prvo poluvrijeme gdje smo katastrofalno stajali na terenu, dok drugo poluvrijeme ulazimo odlučnije s više želje za pobjedom i to na kraju ostvarujemo pogotkom u 88. minuti. Čestitam svojim dečkima na zalaganju i osvojena 3 boda – poručio je Nikola Matković, trener Slavonca.