MŽNL Osijek-Vinkovci: Denis Plantosar debitirao pobjedom, domaći bodovi Vardarcu

U subotu su odigrane prve tri utakmice 26. kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Vardarac je na svom terenu stigao do novih bodova kojima i dalje ostaju na vrhu tablice, a s tri boda iz Osijeka se vraćaju i nogometaši Radničkog iz Meca. Bodovi su podijeljeni u Otoku i Starim Jankovcima.

HAŠK SOKOL – RADNIČKI (Ž) 3:3

Luda utakmica s čak šest pogodaka odigrana je u Starim Jankovcima gdje je gostovao Radnički iz Županje. Napeto je bilo na Gatini gdje su se obje ekipe izmijenjivale u vodstvu, no na kraju se oboji moraju zadovoljiti bodom. Treba reći kako iz oba tabora imaju primjedbi na suđenje, međutim na kraju nitko nije izgubio.

Nezadovoljni i domaćini, a i mi, tako da je rezultat vjetrojatno realan. Na kraju smo se vratili neporaženi, što je uvijek bitno – za Sportalo je rekao Bruno Ešegović, trener Radničkog.

OLIMPIJA – RADNIČKI (M) 0:3

Radnički je promarširao kroz osječki Donji Grad. U subotu je momčad vodio Denis Plantosar, a njegova je nova ekipa ispunila sve njegove zahtjeve, te je s tri pogotka došla do nova tri boda. Ljubičice su subotnjim porazom prekinule sjajan niz dobrih rezultata, a u sljedećim ih kolu čeka teško gostovanje u Jarmini.

Prije svega velika mi je čast biti trener kluba u kojem sam počeo prve nogometne korake. Ovim putem se zahvaljujem predsjedniku i članovima uprave na ukazanom povjerenju. Što se tiče same utakmice, potpuno zaslužena naša pobjeda koja je mogla biti izražena i većom razlikom. Sve što smo se dogovorili u svlačionici, dečki su ispoštovali na terenu.
Čestitam mojim dečkima na pobjedi, a Olimpiji u nastavku prvenstva želim da izbore opstanak u ligi jer to ovaj klub zaslužuje. Suđenje vrlo dobro! – zadovoljan je bio Denis Plantosar, trener Radničkog.

OTOK – BORAC 0:0

U Otoku gledatelji nisu imali priliku vidjeti pogotke, pa je utakmica završena podjelom bodova. Imale su obje ekipe svoje šanse, no na kraju se neriješeno čini kao realan rezultat.

Zasluženi bod. Imali smo u zadnjim minutama (85′) prečku i mogli smo kući sa tri boda ali generalno došli smo po bod i to smo ostvarili. Idemo se okrenuti doma sljedećem protivniku i imperativ je pobjeda. Domaćinima sretno dalje. – izjavio je Josip Žarak, trener Borca.

VARDARAC – ZRINSKI 2:0

Vardarac je u stigao do novih bitnih bodova u domaćoj utakmici s ekipom iz Bošnjaka. Dinjarova je momčad upisala nove bodove kojima i dalje ostaje na vrhu, pa će u sljedećem kolu u goste u Babinu Gredu stići kao lider.

Čestitam mojoj ekipi na zasluženoj pobjedi! Dečkima iz Bošnjaka puno sreće u nastavku prvenstva. Sudačka trojka za svaku pohvalu! – mišljenje je Marka Dinjara, trenera Vardarca.

Dosta dobri smo danas bili nažalost opet nekompletni ali držali smo se vrlo dobro defanzivno do toga kaznenog udarca (rekao bih vise neoprezno od našeg igrača) oko 60 minute gdje domaćin poveo. Poslije toga domaćin iskorištava našu neopreznost i poentira za 2:0. Imali smo odličnu priliku za smanjiti ali fulamo vrata oči u oči s vratarem. Zaslužena pobjeda domaćina, ovim putem im čestitam još jednom. Suđenje dobro a nama preostaje se mobilizirati i što prije osigurati opstanak – poručio je Mario Đurković, trener Zrinskog.