MŽNL Osijek-Vinkovci: Baban srušio Vardarca, Kos Zrinskog, Darda natrpala mrežu Županjaca

U subotu su odigrane prve utakmice jubilarnog desetog kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Veliki je derbi bio na rasporedu u Donjem Miholjcu, a igralo se još u Otoku, Starim Jankovcima, Vrbanji, Đakovačkoj Satnici i Dardi.

Radnički iz Dalja je upisao još jednu pobjedu, ovaj je put slavio u Otoku. Ključan se trenutak dogodio u ranoj fazi utakmice kada je poentirao Dorotić. Luda utakmica u derbiju začelja na Gatini. Borinci su vodili na poluvremenu i imali 0:2, međutim uporni su se Jankovčani trgnuli i već do 65. minute u potpunosti preokrenuli susret, da bi pogotkom Božića u 86. minuti stavili točku na i i upisali tri važna boda. Derbi u Donjem Miholjcu. privukao je velik broj gledatelja, a odlučujući je pogodak pao vrlo rano kada je mražu Žitnjaka probio Vlaho Baban. Jedinstvo je sačuvalo gol prednosti, te je tako nanijelo prvi ovosezonski poraz lideru iz Vardarca. Slavonija je na debiju u Vrbanji upisala važne bodove. Pobjedu je Matijevićeva momčad kaparisala već u prvom dijelu kad su postigli tri zgoditka, da bi Borac uspio tek smanjiti u drugom poluvremenu za 3:1. Mladost je upisala novu domaću pobjedu, a ovaj je vikend ondje pao Zrinski. Najzaslužniji za pobjedu Lelasove družine je svakako mladi Marko Kos koji je postigao sva tri pogotka. Darda je odigrala fantastičan susret na svom terenu, te je upisala drugu uzastopnu domaću pobjedu. Ovog su vikenda na svom travnjaku sa 6 pogodaka ispratili nogometaše Radničkog iz Županje. Iako je vratar Cvetko vrlo rano morao napustiti teren zbog isključena, Stojkovićeva je momčad i s igračem manje u polju uspjela ostvariti sjajan rezultat i upisati nove bodove.

OTOK – RADNIČKI (D) 0:1

HAŠK SOKOL – BORINCI 4:2

Ne znam odakle krenuti. Gubili smo poluvrijeme 0 2,grč strašan, teško je. Pobijedili smo na kraju ali gostima želim poručiti da se bore i da čuvaju svoj klub kao sto ćemo i mi naš. Nema odustajanja! – komentar je Krešimira Majstorovića, trenera domaćina.

Danas smo otišli na gostovanje bez nekoliko standardnih igrača, vratar nam je morao igrati i još se i on ozlijedio tako da našim mukama nije bilo kraja. Čak i takvi smo nestvarno vodili na poluvremenu 2:0 i solidno stajali na terenu, međutim u drugom poluvremenu smo fizički pali i nismo imali snage zadržati vodstvo. Šteta, ovo nam je bila najveća prilika dosad za 3 boda i samo da smo imali malo širine danas, uspjeli bi nešta upisat. Čestitam domaćinu na pobjedi i korektnosti. – mišljenje je Domagoja Prišćana, kapetana Borinaca.

JEDINSTVO – VARDARAC 1:0

Tvrda i muška utakmica ali korektna, rekao bi i prekorektna od strane moje ekipe koja je prvo poluvrijeme podbacila u agresiji i pristupu! Nažalost imali smo puno izostanaka i to se danas osjetilo pogotovo prvo poluvrijeme. Drugo poluvrijeme smo malo promijenili sustav i napravili zamjene što nam je donijelo terensku inicijativu u posjedu ali bez konkretnosti u završnici. Falilo je vjere, želje i konkretnosti da se postigne pogodak. Kao što sam govorio u najavi ove utakmice igrali smo otvoreno i na pobjedu ali danas nažalost nismo uspjeli! Jedinstvu čestitam na pobjedi. Mi se idemo pripremati za idućeg protivnika Slavoniju iz Soljana. Sudačka ekipa korektna. – rekao nam je Marko Dinjar, trener Vardarca.

SLAVONIJA – BORAC 3:1

Zaslužena pobjeda moje ekipe 3:1 (3:0) protiv vrlo dobre ekipe iz Bobote. Prvo poluvrijeme odlično gdje smo imali još 4-5 prilika ali smo ih promašili. U nastavku gosti rastrčani i vrlo dobri te su u 75. minuti postigli gol za konačnih 3:1 s kojim rezultatom smo ipak zadovoljni. Gostima želim puno sreće dalje u radu. Suđenje vrlo dobro. Golove za nas postigli su: Josipović (11 m), Gvozdić i Lucić. Nas već u srijedu čeka finale kupa protiv Cerne a poslije redovno kolo protiv lidera prvenstva u Vardarcu. Moram reći da smo danas igrali u Vrbanji jer se u Soljanima radi novi travnjak te se ujedno zahvaljujem u ime kluba N.K” Vrbanja” koja nam je izasla u susret i za treninge i utakmice. Sportski pozdrav iz Soljana. – zadovoljan je bio Milan Matijević, trener Slavonije.

Prvo čestitam svojoj ekipi na karakteru i velikom trudu ali na kraju nedovoljno za nešto više danas. Prvo poluvrijeme domaćin bolji, agilniji i otvaraju nas s “penalom ” u drugoj minuti i onda to potvrđuju sa još 2 gola i s tim rezultatom završava prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu igramo puno bolje, dajemo gol i propuštamo još nekoliko prilika za gol. Čestitamo domaćinu na zasluženoj pobjedi i sretno im u prvenstvu a mi se okrećemo narednom kolu protiv Dilja. – izjavio je Ivica Vučak, trener Borca.

MLADOST 3:0 ZRINSKI

Dobra, kvalitetna igra obje ekipe, gdje smo mi bili konkretniji i dobru igru naše momčadi finalizirao je trostruki strijelac Marko Kos. Najviše od svega veseli što smo bili momčad, svi su povukli u pobjedu, te sada možemo mirnije u naredna kola. Suci korektni, gostujuća ekipa i kolega trener pristojni, sportski odgojeni i prilično tvrd orah – komentar je Damira Lelasa, trenera Mladosti.

Zaslužena pobjeda domaćina i impresivna partija domaćeg igrača Marka Kosa koji je zabio sva 3 gola. Čestitke i njemu i Mladosti i sretno dalje. A šta reći o nama, i kad nešto pokušamo i želimo ubiše nas individualne greške koje su tragikomične. Oscilacije su velike i očito je da smo u krizi i igre i rezultata. Nemiran tjedan pred nama, u nedjelju il’ jesmo il’ nismo. – kazao nam je Zdravko Filipović, trener Zrinskog.

DARDA – RADNIČKI (Ž) 6:0

Da budem iskren, malo sam se pribojavao ove utakmice. Druga u nizu kući nikada nije lagana za pobijediti, to su neka nepisana pravila. Još kada smo ostali s igračem manje u 15. minuti (posve zasluženo) kod rezultata 0:0, stvari po nas nisu izgledale dobro. No, igrač više nebrojeno puta se pokazao i kao dvosjekli mač. Ovoga puta gostima iz Županje, pokazalo se to kao veliki problem. Sasvim suprotno, mi smo se presložili, odigrali pametno, te do poluvremena vodili 1:0, a do kraja utakmice s igračem manje zabili još nevjerojatnih 5 golova. I ne samo to što smo zabili, nego smo u igri bili bolji i samim time sve ovo zaslužili. U izuzetno korektnoj utakmici, sa strane oba protivnika, suci su bili pravedni i korektni. Mojim momcima, velike čestitke na pokazanom karakteru, želji, borbi i na kraju, prikazanoj igri. – komentar je Aleksandra Stojkovića, trenera Darde.

Domaćini korektni, svi uvjeti dobri, ali to što smo mi radili danas je sramota – kratko je poručio Bruno Ešegović, trener gostiju.