MŽNL OS-VK: Devetka Dilja, gostujući bodovi Slavonije

Danas su odigrana preostala četiri susreta trećeg kola u MŽNL Osijek-Vinkovci. Igralo se u Bošnjacima, Cerni, Vinkovcima i Babinoj Gredi.

ZRINSKI – JEDINSTVO 1:1

Na dalek put u Bošnjake stiglo je danas Jedinstvo iz Donjeg Miholjca. Zrinski je nakon prva dva kola bio bez bodova, dok su gosti na kontu imali njih tri. Momčad iz Bošnjaka imala je imperativ pobjede, no na kraju može biti zadovoljna i bodom, s obzirom na sva događanja. Prvi je dio završio bez pogodaka, a onda je nakon nešto manje od sat vremena igre prvi do prednosti stiglo Jedinstvo kada je Mandić poentirao. Slavlje gostiju nije se ni stišalo, a domaći su izjednačili kada je Sinanović zabio i postavio konačan rezultat.

Pohvala za sve sudionike današnje utakmice. Visok ritam, borbenost i htijenje na nivou, a mi bez 3 standardna s ozljedom sredinom poluvremena kapetana tima te igrač manje cijelo drugo poluvrijeme. Na kraju zaslužena podjela bodova. – za Sportalo je rekao Mladen Zadro, trener Zrinskog.

Prvo poluvrijeme ravnopravna utakmica s obje strane, bez izrazitih šansi, osim naše u 44. minuti, gdje nažalost nismo poentirali, drugo poluvrijeme smo podignuli ritam i dolazimo do prednosti s igračem više, nakon toga imamo situaciju gdje možemo riješiti utakmicu, ali ne poentiramo. Pomalo naivno primamo gol za 1:1 i ne uspijevamo zabiti nakon toga. Čestitam domaćinu na borbenosti i želim sreću u nastavku natjecanja. – poruka je Dražena Pavličića, trenera Jedinstva.

TOMISLAV (C) – SLAVONIJA 2:3

Vrlo nervozna i čvrsta utakmica igrana je danas u Cerni gdje je Tomislavu na noge stigla Slavonija iz Soljana. Hrpa žutih kartona, čvrstih duela i startova, a na kraju zadovoljniji kući putuju gosti koji s ovog teškog gostovanja kući nose tri boda. I u ovom je kolu raspoložen bio Salatović koji je doveo Slavonce u vodstvo, da bi nešto kasnije Bušić udvostručio vodstvo gostiju. Na pauzi je trener Bartulović imao štošta za reći svojim dečkima koji su u drugi dio ušli razigraniji, te brzo došli do poravnanja rezultata golovima Kraljevića i Blaževića. Međutim gosti se ne predaju, dobivaju priliku s bijele točke koju koriste i put Soljana odnose tri boda.

Čestitam gostima na pobjedi, koja je na kraju zaslužena jer oni su znali šta žele, za razliku od nas. Ako već gubimo utakmicu, ne moramo gubit igrače, dobivajući glupe kartone. Sucu utakmice savjetujem da promjeni sport jer je mlad i ovo definitivno nije za njega, ali s time ne želim umanjiti pobjedu Slavonije i ja im još jednom čestitam. Strijelci za nas Kraljević i Blažević. – komentirao je Nikica Bartulović, trener Tomislava.

Kakva utakmica, prava prvenstvena utakmica i zaslužena pobjeda “Slavonije” 3:2. Zgoditke su postigli T. Salatović, Bušić i Josipović. Proveli smo 0:2 a domaćin je uspio izjednačiti i tu su stali. Zadnjih pola sada smo bili bolji zabili pobjednički gol i mirno priveli utakmicu kraju. Naši navijači bili su za čistu desetku i čestitam im na tome. Čestitke mojim igračima jer su dali sve od sebe za pobjedu. Večeras ćemo proslaviti pobjedu i preko tjedna se pripremiti za tešku utakmicu protiv Đ. Satnice. Suđenje odlično. Sportski pozdrav iz Soljana!!!!! – riječi su Milana Matijevića, trenera Slavonije.

DILJ – SLAVONAC 9:1

Dilju je današnja utakmica itekako poslužila kako bi se Novoselčeva momčad napunila samopouzdanjem uoči srijede i gostovanja kod trenutno vodećeg Vardarca. Komletinčani nisu imali nikakve šanse, bilo je samo pitanje koliko će puta njihova obrana inkasirati. Pet pogodaka u prvom dijelu, četiri u drugom, bilo je sasvim dovoljno kako bi Crijepari dodatno popravili gol razliku.

Čestitam mojim dečkima na požrtvovnosti i angažiranosti od prve do zadnje minute.. Gostima sretno u nastavku prvenstva. – izjava je Marka Novoselca, trenera Dilja.

ŠOKADIJA – BORINCI 2:1

Nakon prolaska među 32 najbolje momčadi u Hrvatskom kupu, Borinci su danas gostovali u Babinoj Gredi kod odlične Šokadije. Šokci su danas slavili i ostvarili drugu domaću pobjedu ove sezone. Kapetan domaćih Josip Mišković je doveo svoju momčad u vodstvo koje su čuvali sve do 77. minute kada je Vendelin Šest pogodio za izjednačenje. Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, Dominković zabija za novo vodstvo Babogredaca koje je Tomljenovićeva momčad uspjela sačuvati i na kraju slaviti.

Svjedočili smo jednoj pravoj prvenstvenoj utakmica. Iako sam se nadao da bi gosti mogli doći emocionalno prazni, nakon utakmice u srijedu i ulaska među 32 u Hrvatskom kupu(na čemu im iskreno čestitam) to se nije dogodilo. Kolega S. Šest ih je sjajno pripremio i dignuo za prvenstvo. Mislim da je pravo vrijeme da prestanem pisati o neiskorištenim 100% prilikama za gol i pronađem recept kako da poboljšamo realizaciju. Zaslužena pobjeda prije svega. Nakon uvodnog vodstva i dominacije na terenu, gost nas kažnjava za sve propuštene prilike. Tu pokazujemo karakter i preko I. Dominkovića zabijamo gol za pobjedu 5 min prije kraja utakmice. Gosti odlični, suđenje također. – mišljenje je Krunoslava Tomljenovića, trenera Šokadije.

Čestitam domaćinu, danas su bili spretniji i sretniji, a svojim dečkima čestitam danas na izvedbi. Idemo dalje već u srijedu imamo utakmicu, imamo težak raspored, igramo srijeda subota sad jedno mjesec i pol dana, a nas ima 14 sveukupno. Valjda ćemo izgurat to. – komentar je Saše Šesta, trenera Borinaca.